Yanarak mı / Donarak mı ölmek ?

Bu konuyu okuyanlar

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Arkadaşlar size 2 seçenek sunulsa . Yanarak ölmeyi mi seçerdiniz donarak ölmeyi mi ?

Sizce hangisi daha zor bir ölüm olur ? Hangisinde acı seviyemiz daha yüksek olur ?

Ben yanarak daha zordur diyorum . Nede olsa Allah da cehennemi ateşten yaratmış soğuk daha zor olsaydı cehennemde ateş yerine buz olurdu :D

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

ÖRNEK :

- Hava -20 derece falan ve dışarı çıktınız üzerinizde hiçbir şey yok . Kendinizi karın içine bıraktınız. bir yerden sonra vücut kıpkırmızı oluyor ve böyle tarif edilemez bir acı başlıyor . Dayanamıyorsunuz . Eve gidip kalerifere dahi koyamıyorsunuz daha çok yanıyor öyle bir acı.

-Yanan bir ev gördünüz yine üstünüzde birşey yok ve kardeşiniz ateş içinde kaldı ateşin içinde durarak kardeşinizi kucağınıza almanız gerekiyor ve geri çıkmanız ama heryer yanıyor yanmayan yer yok . O ateşin içinde durmak nasıl bir acı acaba . Daha mumun üstünde elimizi tutamazken.

Son düzenleme:

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
ben yaşarım biraz soğuk yerde dur üşüyünce ateşin oraya git ısın böyle yaşarım ben :D

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,409
Arkadaşlar size 2 seçenek sunulsa . Yanarak ölmeyi mi seçerdiniz donarak ölmeyi mi ?

Sizce hangisi daha zor bir ölüm olur ? Hangisinde acı seviyemiz daha yüksek olur ?

Ben yanarak daha zordur diyorum . Nede olsa Allah da cehennemi ateşten yaratmış soğuk daha zor olsaydı cehennemde ateş yerine buz olurdu :D

3. seçenek yaşamak kendime şık ekledim kabul olurmu :D

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Donarak ölmek filmlerde izlediğim kadarıyla tatlı bir uyku sonra pamuk.
Fakat elini çıplak bir şekilde karın içine soksanız o elin kıpkırmızı olması dayanılmaz tarif edilemez bir acının olması bence buda çok zor bir durum .

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
çok soğukta kalınca da yanma hissi çok sıcakta kalınca da yanma hissi. soğukta kalınca o kadar olmuyor tabi. donarak ölmemeyi seçerdim.

Muratssb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Fakat elini çıplak bir şekilde karın içine soksanız o elin kıpkırmızı olması dayanılmaz tarif edilemez bir acının olması bence buda çok zor bir durum .
İllaki ama düşünsene elini sicak biseye deydiginde bile nasil aciyor vucudunun heryerinin yanmasini hissetmek cok kotu bence

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
C şıkkını seçerim hiçbiri.Ben neden donarak yada yanarak ölüyorum.İnsan gibi ecelimle ölmüyorum.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
C şıkkını seçerim hiçbiri.Ben neden donarak yada yanarak ölüyorum.İnsan gibi ecelimle ölmüyorum.
Al işte tek akıllı sensin . Zaten burada seçince kaderin değişecek Allah'ım yarabbim ya . Ecelinle ölürüsün inşallah kardeşim sen.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Nede olsa Allah da cehennemi ateşten yaratmış soğuk daha zor olsaydı cehennemde ateş yerine buz olurdu :D
Yanlış düşünüyorsun. Cehennem'de soğuk da vardır. Cehennem'in ahvalini anlatan bir kitapta şu bilgiler kayıtlıdır: "Cehennemde bir yere Zemherir denir, yani, soğuk Cehennemdir. Soğukluğu pek şiddetlidir. Bir an dayanılmaz. Kâfirlere, bir soğuk bir sıcak, sonra soğuk sonra sıcak Cehenneme atılarak, azap yapılacaktır."

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Yanlış düşünüyorsun. Cehennem'de soğuk da vardır. Cehennem'in ahvalini anlatan bir kitapta şu bilgiler kayıtlıdır: "Cehennemde bir yere Zemherir denir, yani, soğuk Cehennemdir. Soğukluğu pek şiddetlidir. Bir an dayanılmaz. Kâfirlere, bir soğuk bir sıcak, sonra soğuk sonra sıcak Cehenneme atılarak, azap yapılacaktır."
Abi senin şu bilgilerin muazzam ya bi anda çıkıp aydınlatıyorsun her zaman konuyu bayılıyorum :)

Bilmediğim bir bilgiydi teşekkür ederim.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Donmayı secerim. Yanmanin acisi cok baska. Icim urperdi yaw

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921

ÖRNEK :

- Hava -20 derece falan ve dışarı çıktınız üzerinizde hiçbir şey yok . Kendinizi karın içine bıraktınız. bir yerden sonra vücut kıpkırmızı oluyor ve böyle tarif edilemez bir acı başlıyor . Dayanamıyorsunuz . Eve gidip kalerifere dahi koyamıyorsunuz daha çok yanıyor öyle bir acı.

-Yanan bir ev gördünüz yine üstünüzde birşey yok ve kardeşiniz ateş içinde kaldı ateşin içinde durarak kardeşinizi kucağınıza almanız gerekiyor ve geri çıkmanız ama heryer yanıyor yanmayan yer yok . O ateşin içinde durmak nasıl bir acı acaba . Daha mumun üstünde elimizi tutamazken.
Her ikiside acı vererek öldürüyor ama sıcak, soğuktan fazla acı verdiği için soğuk.

Reaksiyon puanı
6,381
Bir ateş çok hızlı yayılır ve eğer bir ateş üstünüzü kaplarsa çok çabuk her yerinizde olur. Ama donma o kadar hızlı olmaz yavaş yavaş donarız bu da acı çektirir. Yani acı çekerek ölmemek için yanarak ölmek isterdim.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Bir ateş çok hızlı yayılır ve eğer bir ateş üstünüzü kaplarsa çok çabuk her yerinizde olur. Ama donma o kadar hızlı olmaz yavaş yavaş donarız bu da acı çektirir. Yani acı çekerek ölmemek için yanarak ölmek isterdim.
Bilmiodum atesin bu ozelligini, bilgi icin sag ol.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Türkiye'de yaşıyorsan yanarak ölmek daha iyi, donarak ölürsen cesedin başına iş gelebilir :(

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,961
Belden yukarı donarken belden aşağı Mazot töküp yakardım. Double kill

TheToprak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Belden yukarı donarken belden aşağı Mazot töküp yakardım.
1621163757904.png
Hemen sonra Zaur

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Zaten yarı ölüyüm. Yansam ne donarak ölsem ne? Hiç biri fark etmez.

Yunus5561

Asistan
Reaksiyon puanı
210
Donarak ölmeyi seçerim çünkü insan soğuk olduğu için hiçbir şey hissetmemeye başlıyor