yanakta oluşan kıldönmesi gibi bişey

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz sama

Asistan
Reaksiyon puanı
184
yanağımda 1 haftadır felan ilk önce sivilce sandığım bişey vardı önemsemedim annem gördü ve ellemeye çalılştı ben ellettirmedim ama beni bir gün zayıfken yakaladı ve onu sıktı kıl dönmesi gibi bişey olduğunu söyledi inşhallah öyle değildir. daha sıktırtmadım ama çok korktum az önce gidip sıktırttım ona çok korkuyorum baya bi sıktı çok acıdı içinden böcek gibi şeyler çıkmış ve sulukan (genelde) çıkmış ne bu, Yaa?

Reaksiyon puanı
109
yanağımda 1 haftadır felan ilk önce sivilce sandığım bişey vardı önemsemedim annem gördü ve ellemeye çalılştı ben ellettirmedim ama beni bir gün zayıfken yakaladı ve onu sıktı kıl dönmesi gibi bişey olduğunu söyledi inşhallah öyle değildir. daha sıktırtmadım ama çok korktum az önce gidip sıktırttım ona çok korkuyorum baya bi sıktı çok acıdı içinden böcek gibi şeyler çıkmış ve sulukan (genelde) çıkmış ne bu, Yaa?
Dostum ayda bir oluyor bende onlar kanlı sivilce veya kıl dönmesi olabilir 12-13 yaşındaysan normal birşey banada oluyor hep 14 yaşımda olmama rağmen gereksiz bir konu olmuş merakını giderdiysem ne mutlu bana bende eskiden kitle falan sanardım onları??

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
İrin çıkmış kıl dönmesi varsa onu çıkarmaz iseniz devam eder. Fakat sivilce çok derin değilse irin çıkmaz kıl dönmesi daha büyük ihtimal. Kıl vardır ucunda cımbız ile tut çek yavaş yavaş gelir o. Sakalda bazen oluyor benim öyle görünüşte ufacık kıl gibi oluyor çekiyorum 5 katı daha fazla kıl çıkıyor içinden

Reaksiyon puanı
10,560
Kıl dönmesi öyle olmaz koltuk alti, göbek deliği, kuyruk sokumu gibi bölgelerde olur. Dökülen kılların deri altına toplanıp içeride kese oluşturması.

Kıl batigi ise dışarı çıkamayan kıldır.
Benim bacaklarda olur kasıyınca çıkar. Bazıları zorluyor ufaktan

Yavuz sama

Asistan
Reaksiyon puanı
184
teşekkür ederim hepinize ama annem diyorki yapmazsak doktor rendeyla yarar öyle çıkartır