Yardım Yan binadan internet almak?

rality

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
9 aydır altyapım yok yandaki binaya bakayım dedim fiber internet var türkneti arayıp o altyapısı olan binanın adresini versem geldiklerinde yanlış adres vermişim buraya yapacaksınız desem o evden benim evime internet sağlarlar mı? yada port açın ben yaparım desem olur mu ? deneyimi olan yazabilirmi

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
Fiber internet altyapısı olan bir binadan başka bir binaya internet sağlamak için, öncelikle altyapı sağlayıcınızın (Türk Telekom, TurkNet, Vodafone, vb.) iznini almanız gerekiyor. Bu izni almak için, altyapı sağlayıcınızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz ve durumunuzu anlatmanız tavsiye edilir. Altyapı sağlayıcınız, size gerekli bilgi ve yönlendirmeyi verecektir.

Eğer altyapı sağlayıcınızdan izin alamazsanız, başka bir binanın altyapısını kullanarak internet sağlamak yasal olmayabilir. Bu durumda, internet sağlayıcınızın (TurkNet, Superonline, Türk Telekom, vb.) size sunabileceği başka alternatifler olup olmadığını sormanız iyi olur. Örneğin, TurkNet, kendi altyapısında sunduğu TurkNet GigaFiber hizmeti ile 1.000 Mbps’ye kadar hızlı ve sınırsız fiber internet sunuyor. Bu hizmetten yararlanmak için, altyapı sorgulama sayfasından adresinizi girerek GigaFiber’in bölgenizde olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Umarım size yardımcı olabilmişimdir. Başka bir sorunuz varsa, dinliyorum.

rality

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam türk neti aradığımda izin vermemişti fakat twitterden detaylı anlattım fotoğrafı ekledim ve telefon numaramı istedi bende verdim yarın arayacaklar müşteri temsilcisine de detaylı anlatacağım umarım olur ve ayrıyetten başka alternatif yok çünkü binamda adsl,vdsl,fiber hiçbirşey yok ve yetkili biri de yan binadan olur demişti o yüzden umarım olur

Ekli dosyalar

• 1705786076643.png
    1705786076643.png
    37.5 KB · Görüntüleme: 20

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
hocam türk neti aradığımda izin vermemişti fakat twitterden detaylı anlattım fotoğrafı ekledim ve telefon numaramı istedi bende verdim yarın arayacaklar müşteri temsilcisine de detaylı anlatacağım umarım olur ve ayrıyetten başka alternatif yok çünkü binamda adsl,vdsl,fiber hiçbirşey yok ve yetkili biri de yan binadan olur demişti o yüzden umarım olur
Reis hallederler büyük bir ihtimalle eğer kurulmadı ise ücret kesmezler. İyi günler iyi forumlar

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yan binaya gelmişse sana niye gelemesin. 10 Metre için Kablo mu bulamayacaklar.