İnternet Altyapısı Yoktu Bir Baktım Gelmiş Ama Nasıl Geldi?

Bu konuyu okuyanlar

stabilmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle konuyu okuyup yardımcı olmaya çalışacak arkadaşa teşekkür ederim. Konuya gelecek olursak. İnternet altyapısı olmadığından internet alamama sorunu yaşıyordum. 2 ay önce Türk Telekomun ilçedeki müdürlüğe gittim internet altyapısı başvurusu yaptık ama hiç bir sonuç alamadık. Ara sıra müşteri hizmetlerini arayıp altyapı ve port başvurusu birkaç kere yaptım. Hiç değişiklik olmadı.

**** BU KONUYU ÖZELLİKLE BİLDİRMEK İSTİYORUM EVİMİN ÖNÜNDE TELEFON DİREĞİ VAR****
**** AYRICA BİTİŞİK NİZAMDAKİ KOMŞUMUZ DA İNTERNET ALTYAPISI GÖRÜNÜYOR VE MAX 39 MEGABİT HIZINDA VDSL2 ALTYAPISI GÖRÜNÜYOR****

1 hafta önce Paul Duany(Türk Telekom CEO) Twitter mesaj attım sorunu bildirdim. Bana belki otomatik cevap olabilir

Yaşadığın sorun için üzgünüm. Senden ricam lütfen konuyla ilgilenen ekibe sana ulaşabileceği irtibat bilgilerinle birlikte bir mail at ve sorunun detaylarını anlat. ([email protected]).
Ben de ilgili yöneticiden konuyu araştırmasını isteyeceğim.

Cevap verdi. Bende bu e-posta ya sorunu yazdım daha sonra Beni Türk Telekom 444 0 375 numarasından aradılar konunun takipçisi olacaklarını söylediler ve süreç hakkında bilgi dönüşü yapacaklarını bildirdiler. Bir iki kere aradılar çalışma devam ettiğini soylediler. Ve konu sonuçlandı bana e-posta ile bu cevabı yazdılar.

Teknik ekibimiz adresinizde incelemeleri yaptı. Maalesef kısa vadede bir yatırım çözümü sunamıyoruz. Ancak mobil wifi ürünlerimizle size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Ben yine mesaj attım, telefon direğinin fotoğrafını attım yan komşumuzun telefon direğinden evine gelen internet kablosunu gösterdim herşeyi detaylı anlattım dedim bu eve bu Vdsl2 internet veriliyorken benim evimin neden internet altyapısı yok. Gelip kazma işi yapmayacaksınız tek yapacağınız direkten eve bir kablo çekmek çok dil doktüm. Sonra Türk Telekom müşteri hizmetleri tekrar aradı yine çok dil döktüm sorunu her şeyi her durumu söyledim. Birşey yapamayacağını söyledi.

Dün(17.01.2019) ve bugün(18.01.2019) internet altyapısı sorgulama sitelerine girip evime baktığımda yine altyapı yok diyordu. Bugün(18.01.2019) Türk Telekom ilçe müdürlüğüne gittim yine aynı sorunu söyledim evinim önünde telefon direği var neden buradan internet altyapısı çekilmiyor. Yan komsumda var, önceden çektiğim videoyu göstererek anlattım bende internet altyapısı bok bu evde var çok zor olmamalı bir kablo çekmek dedim bide önceden bizim evde ev telefonu varken internet alabiliyorduk şimdi niye alamıyorum dedim. Çalışan dedi bir başvuru ile olmaz binadan birkaç kisi başvuru yapması gerekli dedi sonuçta bir resmi değil özel kurumuz dedi ayrıca önceden önceden internet alabilirken şimdi alamayabilirsin Önceden 16 mbps iken şimdi 10 mbps olabilir gibi cevaplar verdi.. Sonra evin önündeki direği ve evin adresini e-posta ile birisine bildirdi sonuç gelirse sizi ararız dedi.(Arayan hala olmadı)

Eve geldiğimde Türk Telekom müşteri hizmetlerini bir daha aradım internet paketi alacam ama altyapısı olmadığından alamadığımı belirttim adresi istedi verdim dedi "ALT YAPI GÖRÜNÜYOR Maksimum 39 Mbps'e kadar" dedi

VE BEN ŞOK :oops:

sonra nasıl olabilir dedim hala aynı direkt evin önünde hiç bir kablo çekilmedi. Bende denedim altyapısı sorgulama sitesine girip aynen dediği gibi dün ve bugün sabah olmayan internet altyapısı nasıl şimdi oldu? Nasıl? Ne değiştide? Bu konuya anlam veremedim bilen yardımcı olursa çok memnun olurum. Yoksa Türk Telekom sistem ayarları ile birkaç ayar değiştirmesi ile altyapımı geldi aklım ermedi hala. Eğer bu şekilde ise niye beni bu kadar uğraştırıyor? Bilen bu konuyu yardımcı olabilirse çok iyi olur.

Ben normalde Türk Telekomdan almayı düşünürken fiyatlar inanılmaz yüksek ve Türk.Net diye bir site duydum çokta uygunmuş Bana 35 Mbps kadar VDSL2 hızında internet vereceğini 60-70 TL aralığında dedi. Ve çok mantıklı ayrıca uygun geldi.

1. Telefon direğinden eve Türk.Net internet kablosunu eve cekebiliyor mu? Çekiyoruz dedi müşteri hizmetleri gerçekten öyle mi?

2-Türk.Net internet alabilir miyim şimdi? Aklım hala anlam veremediğim altyapı yokken var olması?

Yardımcı olmanızı bekliyorum. Teşekkürler.

eneskaanb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistem basit adrese göre tanımlıyorlar sadece, benim evde hiçbir altyapı yokken var gösteriyordu :D hatta altyapı var gözüküyor bende dedi müşteri hizmetleri, yok dedim inatlaştık ekip gönderdi gelen ekip aradı beni konuştuk yanlış tanımlanmıştır dedi. sonra adresten sorgulattım düzeltmişler. sen ekip yollattır baksınlar hat yoksa türknet çekmez diye biliyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
akn kalkınca kalın kaçınca iptal ettirenler oldu onları markette torba almasın diye takla attıklarında tanırsın.

stabilmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefon direğinden gelen kablo bu kablo ile 5 daireye ayrı abonelik çekemiyorum muyum? Cekemiyorsam Bunun için bu kablo değişmeli mı? Nasıl digiştirebilirim?

Ekli dosyalar

• 20190124_220213.jpg
    20190124_220213.jpg
    76.9 KB · Görüntüleme: 1,261