Yalova Müzik Festivali 2008

Bu konuyu okuyanlar

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1

afisbw9.jpg

Müzikseverler yine güzel bi festivalle buluşmak üzereler...
Geçen sene Fest The Wall adıyla duyduğumuz festivalin ikincisi de tekrar 26 - 29 Haziran 2008 tarihleri arasında Yalova'da...Festivalde konserlerin yanı sıra katılımcılar, stand up gösterileriyle, uçuş deneyimleriyle, deniz ve kumsal keyfiyle harika vakit geçirecekler gibi görünüyor...

ymf1dr2.jpg

Bu sene festivalde sahne alacak gruplar ve festival programı ise şöyle;

26 HAZİRAN
19:00 Diyagram
19:45 Monolith
20:30 Üvendire
21:15 Tanju Oçar Live Project
22:00 Quantia
23:00 DIREC-T
27 HAZİRAN
19:30 YAVUZ SEÇKİN
20:15 JETONE
21:30 ÜÇNOKTABİR
23:00 KURBAN
28 HAZİRAN
19:30 VEDAT ÖZDEMİROĞLU
20:15 DORİAN
21:30 GÖKÇE
23:00 TEOMAN
29 HAZİRAN
20:15 MAKİNE
21:30 MALT
23:00 HAYKO CEPKİN

ULAŞIM
Yalova Tigem Arazisi; Yalova Merkezinde bulunan Tigem 1. Kamp Bölgesi olarak bilinen mevkide bulunmaktadır.

Marmara Bölgesi'nin ortasında olan Yalova, Kocaeli ( İzmit ), Bursa ve İstanbul'un oluşturduğu üçgenin ortasında kalmaktadır. Bahsi geçen bu illere 1'er saat mesafede kalan Yalova; Marmara'nın deniz ve tabiat açısından en zengin çeşitliliğe sahip vilayeti denilebilir.

Ulaşım hususi araçlarla yapılabileceği gibi düzenli olarak bulunan toplu taşıma araçları ile de sağlanabilmekte, tesisin girişine kadar minibüs, otobüs veya taksi ulaşabilmektedir.
Karayolu kullanılarak mesafeler hesaplandığında Yalova - Bursa 69 Km ,Yalova - İstanbul 176 Km ve Yalova - Kocaeli 65 km dir.

Genellikle İstanbul ve İzmit üzerinden gelecek misafirlerimiz İstanbul Deniz Otobüsü İşletmesi tarafından işletilen feribot ve deniz otobüslerini kullanmaktadır. Yenikapı, Kartal, Pendik, Eski Hisar gibi iskelelerden hizmet veren feribot ve vapurların hareket saatlerini www.ido.com.tr adresinden eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz.
ULAŞIM

Bilet Fiyatları;
Kombine + Kamp: 56,00 YTL
Tek Gün: 34,00 YTL

ymf2ty0.jpg

Festival ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız

biletix

Edit: Bilet Fiyatları Eklenmiştir
Edit2:Ulaşım Bilgileri Eklenmiştir

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Konaklıyıcaz.. Toybox Production yine süper ;)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ha. yazmayı unutmuşum katılacak olanlara iyi eğlenceler :D :D
sanada iyi eğlenceler Nergal Lasuax ;)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Arkadaşlar merak ettiklerim var 1. Bilet fiyatları 2. Arazi Yapısı nasıl? 3. Ulaşım Bilgileri ?

Aydınlatırsanız sevinirim ..

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Biletler 1 Hazirandan itibaren çıkacaktı satışa, 39 dakika önce Biletix vs. yerlerin birinde çıkmış olması lazım yani :)

Edit: diğerleride sanıyorumki festival resmi sitede bulunuyor :)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Biletix in sitesinden baktım ama rastlayamadım :)

Edit : Resmi sitelerinde de, bilet fiyatları ile ilgili bir bilgi yok ..

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Evet baktım şimdi bende yarın gün içinde eklerler sanırım ya da sitede bi yerlere yazarlar , ama sanmıyorumki uçuk bi fiyat olsun, Zeytinli benzeri bi festival gibi, kombineler ucuzdur da günlükler 30 YTL civarlarında olur sanıyorum.

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Kampçılar bir gün erken gideceğinden ''Yani Benim Gibiler'' :D 25 ,26,27,28,29 Haziran, bayağı uzun bir festival olacak, ben bunun gibi uzun süreli olarak en son H2000 Ömerliye gitmiştim, uzun süreli olunca daha bi güzel geçiyo :)

Kombine Kamp 80, 90 ytl ise gitmeyi düşüne bilirim .. 50 , 60 ytl isede gidebilirim :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Eğere Unirock 67 YTL ise bu festival 70'i bilemedik 80'i geçmemeli, zaten bunun benzeri genelde aynı şahsiyetlerin katıldığı festivaller Örneğin, red&black, ankirock, antalya güneş yağmuru vs. çok olduğundan ve çok kaliteli festivaller ucuz olduğundan Kalfest gibi bence eğer iyi bi dinleyici kitlesi bekliyorlarsa fiyatları düşük tutmalılar :)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Evet haklısın 70, 80 ytl olması daha doğru olur, hatta biraz daha düşük olursa süper olur çünkü yol masrafı olacak, Ayrıca festivalin yapılacağı alanda çok önemli benim için, biraz doğa merakım varda :) rock n coke nin kabak tarlasını bir daha hatırlamak istemiyoruym +(

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Evet festivalin olduğu alan bayağı önemli, +18 olayından dolayı büyük festivallerde boy gösterememekle birlikte geçen sene bi ankirock maceramız varki sorma, yeşillik, eğlence, karting vs. vs. diye atıp tuttular, yemyeşil alan varken koskoca yerin otopark alanında d.t gibi yerde festival yaptılar, ilk gün yağmur yağması da cabası, direk iptal.
Ama bu festivalde eğlence felan tam gaz görünüyo yazanlara göre :)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Geçen sene bende takip ettim ankirock u, festivalin yapılacağı alanın otopark olduğu açık yazıyordu, bilmiyorum sen hangi kaynaklardan edindin o bilgileri, başka bir diyeceğim ise bu tip festivallerin katılım potansiyelleri biraz zayıf yani demek istediğim fazla bilinmiyorlar, dolayısıyla iptal edilebilme riskleri var, işte o yüzden biletleri erkenden değilde biraz zaman geçtikten sonra almak daha doğru olur ..

Ama rock n coke gibi festivaller söz konusu olursada, hemen davranmak daha doğru .. :)

Neyse biraz bekleyelim bakalım, ulaşım bilgileri ve alan nasıl öğrenmem lazım :) bilet fiyatlarıda tahminimiz gibi olacaktır umuyorum :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bide bu organizasyonların başarısız olmasının nedeni, bizim ülkemizde festival kültürünün gelmişmemiş ya da gelişmekte olduğundan kaynaklanıyo. Girişimciler tecrübesiz, bi sene yapılan festival ikinci sene yapılmayabiliyo, mesela Ankirockdan bu sene bi haber yok geçen sene 6 haziran idi. Hem düşünsene öyle bi ülkeyiz ki Rock'n Coke gibi en büyük festivallerinden biri iptal edilebiliyor

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Türkiyenin en büyük açık hava festivali iptal doğru söylüyorsun, ama şimdide mantar gibi festivaller bitmeye başladı ortalıkta, bununda biraz etkisi olablir.

2000 yılında böyle miydi? Önümüzdeki yıllarda bu festival furyası, dahada artarak devam edecek diye düşünüyorum .. 2 yıl önce her sene için 2 yeni festival olarak düşünüyordum ama bu sayı 3,4 e çıktı eklendikçe ekleniyor ..

Ama devamlılık çok önemli, bu devamlılığı sağlayabilen festivaller, bir elin parmaklarını geçmeyen kaliteli organizasyonlar ..

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hani eğer yarının gelişi bugunden bellidir gibisinden bi söz varsa seneye daha güzel şeyler olacak kanaatindeyim :)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Ben geçtiğimiz yıl düzenlenen yalova müzik festivali hakkında bazı bilgilere ulaştım onları paylaşayım ::

İstanbuldan gelen katılımcılar için en pratik yol İstanbul deniz otobüsleridir. Yalova iskele meydanından 5 dakikada bir minibüs seferleri vardır.

Festival alanı yaya olarak merkezden uzaklıgı 15 dakika yürüyüş mesafesidir.
Araçla gidiş mesafesi 5 dakika sürmektedir.

Adres : YALOVA TİGEM SOSYAL TESİSLERİ

Kara yolunu tercih edicek katılımcılar için Ulaşım sponsorumuz Lüks Yalova seyahattir.
Festival biletlerini gösteren herkez %10 indirimden yararlanacaktır.Festival alanından
her saat başı istanbul , izmit ve bursaya seferler düzenlenecektir.

Şehir içi ulaşımını rahat sağlamanız açısından Hastane
taksinin sponsorlugunda biletini gösteren katılımcılara
indirim uygulanacaktır.

Hastane taksi tel : 0226 814 32 32
0535 233 99 55

Kamp+Bilet:45 Ytl

[size=10pt]Kaynak[/size]

Dip Not : Alanda çok güzelmiş ..

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tigem arazisinde olucak mekanı ben biliyorum önceden tavsiye güzel yer ;)
+ Yüzebileceksinizde :D

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Nergal Lasuax dedi ki:
Tigem arazisinde olucak mekanı ben biliyorum önceden tavsiye güzel yer ;)
+ Yüzebileceksinizde :D

Dalga kıran varmı? dalgadan pek hoşlanmamda :D Geçen sene katılım nasıldı ? Bu sene nasıl olur ?

Ayrıca araştırmacı gazetecilik kimliğimi kullanarak :D şaka şaka, kendi çapımda araştırarak geçtiğimiz yıl fest the wall ismi ile düzenlenen, yalova müzik festivaline ilişkin bir çok resim görebileceğiniz bir]http://www.lunaroom.net/festthewall.htm[/url]

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Valla süperdi bu sene daha bi süper :D Kaçmaz bence..

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
warkortali dedi ki:
Ayrıca araştırmacı gazetecilik kimliğimi kullanarak :D şaka şaka, kendi çapımda araştırarak geçtiğimiz yıl fest the wall ismi ile düzenlenen, yalova müzik festivaline ilişkin bir çok resim görebileceğiniz bir]http://www.lunaroom.net/festthewall.htm[/url]

Gökçe Pehlivanoğlu kim warko ; :D :}
Fotoğraflar için saol, harika fotolar, gözüm gönlüm açıldı valla, yaz geldiğini hisseder gibiyim şimdi :D

Edit: Biliriz biz biliriz warko :; (konu dağılmasın diye mesaj yazmadım)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Biraz önce Festivalin bilet fiyatlarını öğrenip eklemek için google amcaya Yalova Müzik Festivali yazdım resmi siteden sonra SDN libki vardı :D
SDN bilgi teknolojisinde olduğu gibi müzikte de en ön sıralarda olcak ;)

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Warkortalı vermiş bilet fiyatlarını ve ayrıntılı bilgiyi 2. Sayfa 7. Mesajda :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Geçen senenin fiyatları onlar ;)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
trauma dedi ki:
Biraz önce Festivalin bilet fiyatlarını öğrenip eklemek için google amcaya Yalova Müzik Festivali yazdım resmi siteden sonra SDN libki vardı :D
SDN bilgi teknolojisinde olduğu gibi müzikte de en ön sıralarda olcak ;)

Valla trauma amacımız o biliyorsun ;) sende aramıza katılarak çok güzel bir enerji kattın, paylaşımların için teşekkür ederim harika gidiyo ;)

Nergal Lasuax dedi ki:
Warkortalı vermiş bilet fiyatlarını ve ayrıntılı bilgiyi 2. Sayfa 7. Mesajda :)

Nergal Lasuax o fiyatlar geçen seneye ait yani 2007. .

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu senede pek değişceğini sanmıyorum taş çatlasa 45 olur

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
1. Sayfaya ekledim arkadaşım bilet fiyatını ;)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Kombine + Kamp 56 iyi gibi, ama istanbuldan gidecek biri için, yol masrafıda göze alınırsa, biraz fazla olmuş diye bilirim ..

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Harbi fazla olmuşş :D Ama ne olursa olsun gidiyorum biletlet bedavaya gelcek çünkü :D