Yalancyım kendime..bile bile..

Bu konuyu okuyanlar

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
insanın kendini kandırması güzel şey...bile bile,hissede hissede, göz göre göre yapması hele...tadına doyulmuyo valla...pişmanlık nedir bilmiyo insan böyle durumda..hayal kırıklığı nedir tanımıyo...üzülmek sevinmek yok...beklemek hiç yok..
tek bir duygu var hepsinden öte,herşeyin üstünde...inanmak...olmayana,olmayacağa...bile bile...

her umutsuz söze düşünceye rağmen inanmak...herkes sana gülerken,olmayacak hayallerin senle dalga geçerken, yok saydığın diğer duyguların "bizi de göööööööör" diye çığlık atarken tek bir hisse kapılmak..inanmak...

kendi olmaz dediğin şeye,kendi olmayacak hayaline kapılmak....kendi benliğimin benle dalga geçtiği son noktaya varmak...

hatta belki diğer adı odaklanmak...bilinçli iken bilinçsiz olmak...yok iken var olmak, olduğunu sanmak..

güzel şeydir kendini kandırmak...hayata bağlar insanı...anı yaşatır...

tek kötü yanı, umursuzlaştırır insanı...seni sana umarsız kılar...geldiğin son nokta kendini kandırmış olduğunun bilinciyle geriye dönüp baktığında, içinde hiç birşey göremediğin koca bir boşluktur...

kolaysa o noktada, bu boşluğu gel de doldur...

ve dolmayacağını bile bile yine kendini kandır...

fish

Blue.Silk

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
fişş kız sende ne cevherler varmıs :^)

ellerine saglık. çok güzel yazmıssın.

ben... çok kandırdım kendi kendimi. heveslendim istedim.
ama yok olmadı... hep oldu ;)
yoksa bile var oldu...

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
İnsanın kendini kandırması...ne kadar göze hoş geliyor,dimi.. o hatayı 2003'te yaptım, ve artık istesemde geri gelemiyecek 1 yılıma sebeb oldu.. olmuş ile ölmüşe çare yok derler, süngerimi ise çoktan çektim...

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
kendini kandırmak alışkanlık yapar insanda ...en azından nedense bende yaptı..hep törpüleyemediğiniz bir umut vardır içinizde başınıza gelen her yeni durumda...ama sonra klasik bir şekilde sünger çekersiniz tüm umutların üstüne...hiç iz bırakmadan...ta ki yeni bir kandırmaca başlayana kadar...
ve bu kısır döngü sürüüüüüp gider..gerçekleşen hayallerde de afallarsınız bu defa...hayır olmamalıydı sünger elimde kalmamalıydı çekecektim ben onu diye :D
bi orta yolu bulamadım velhasıl :^)

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Galiba burası kaybedenler klübü, muhahahha zaten hep böyledir kazanırsan kahraman kaybedersen sahtekarsın kendine :) Hiç ortası olmaz değil mi :)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
atacalipso dedi ki:
Galiba burası kaybedenler klübü, muhahahha zaten hep böyledir kazanırsan kahraman kaybedersen sahtekarsın kendine :) Hiç ortası olmaz değil mi :)

kazandıklarım çok ...kaybettiklerim az olduğu için kıymetli ve üzerine yazmaya değer...yazdıran söyleten besteleten zaten kaybettiklerimizdir ya da hiç kazanamadıklarımız...
işte bana bunları yazdıran da henüz kazanamadığım...
ama süngerim hala elimde..daha kullanım vakti gelmedi...hala umudum var yani...kaybetmiş sayılmam...
ama kaybetmeye hazırlıklı olmak,bunu bilmek ve buraya yazmak en azından sahtekar değil dürüst olduğumu gösterir :L

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende ilerisini düşünürdüm, ondan sebep zamanımda olan bitenin tadını tam alamazdım. Zor aşk, imkansız aşk, zor iş, zor bilmem ne. Oysa belki o anda bana kar kalan olacaktı yaşadıklarım. Belki birazcık doyup bir ömür aç kalacağım şey olacaktı beni yaşatan. Tabuların esiri olmuşuz ve yaşam otorite. Oysa lastik gibi olmalı insan her ortama şekil almalı özünü kaybetmeden. Kayıp kazanç yoktur sadece bir sonrakine ulaşıncaya kadar geçirdiğimiz mola süreleridir bunları söyleten. Bende isterim daim olsun, hiç bitmesin, hep güzel olsun ki imkan olursada bırakmam ama bazan olmuyor, şimdi buna kaybetmek denmez ki. Başka büyük kazançlar için verdiğin küçük kayıplar gibidir bazan bu hüzünler...

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
işte kendini kandırmak burada devreye giriyo atacalipso :)...sonunu düşünmeden anı yaşaman için o an kendini kandırman ve istediğin şeye odaklanmak gerekiyo..işte ben bunu yapıyorum demek istedim yazımda...ama bu yaptığının tadına varınca da bırakamıyorsun...yan etkileri var...

duygusal anlamda kuvvetli olan herkese tavsiye ederim :p

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İyide sonunu bilmediğin birşey için referans alıp kandırdım diyemezsin ki, ancak sonuçlandıktan sonra geriye dönüp kendimi kandırmışım diyebilirsin :)

Şimdi ben 100 milyarlık yat alacam derim kendimi kandırırım ama loto çıkar alırım kandırmamış olurum değil mi :) muhahahhahah

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
atacalipso dedi ki:
İyide sonunu bilmediğin birşey için referans alıp kandırdım diyemezsin ki, ancak sonuçlandıktan sonra geriye dönüp kendimi kandırmışım diyebilirsin :)

Şimdi ben 100 milyarlık yat alacam derim kendimi kandırırım ama loto çıkar alırım kandırmamış olurum değil mi :) muhahahhahah

bu söylediklerim somut şeyler için değil ama....insanın elinde olan şeyler için elini kolunu bağlayıp oturup bi köşede hayal kurması biraz absud dimi..çalışıp kazabilmek varken,emek harcayıp karşılığını alabilmek varken niye sadece bekleyeyim..ya da pembe hayal alemlerinde gezip kendimi kandırayım :^)

ben elimde olmayan durumlardan bahsediyorum...emek harcasanız bile kavuşamayacağınız bir aşk gibi...ama olmasını istediğin için hayalini kurman gibi...kendini kandırman gibi...

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Emek harcasanız dahi ulaşamayacağınız aşk, aşk değil hastalıktır fishhhhh :)
Ama sen şimdiden bu cümle ile sonunu çizdiğin hislere daldığını tarifliyorsun.

Birine aşkını ilan edip ona sahip olmak savaşmak yerine nasıl olurda düzene yenik düşüp ne kadar çabalasamda kavuşamayacağın aşk dersin. Hani aşkın vefat ettiyse zaten bu aşk değil artık.

İşte sen daha başlamadan sınıflarken bugün tadacağın nice güzellikleri erteliyorsun. İmkansız aşk yoktur, katti red sonucu ayrılık vardır :)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ben aşkımı da anımı da yaşıyorum...ama az çok biliyorum ki sonu istediğim gibi olmayacak...
olursa sürpriz olacak...
ben olmama ihtimaline hazırlıyorum kendimi...hazırlarken de aşkımı yaşıyorum amaaaaa sonunu istediğim gibi hayal ederek...işte burada kendimi kandırmak istiyorum ve yapıyorum..
aşk illa karşılıklı eşit duygularla olmaz...bunun tek taraflısı var platoniği var ..var da var...ne şekilde olduğu değil önemli olan,olup olmadığı...
eğer sonunu düşünseydim, kendimi kandırmaz, anımı, aşkımı yaşamaz, bu aşkı inkar eder, yok sayar, dönüp başka yollara giderdim...ama tercihim bu değil ...şimdilik ^^

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sonunu düşünen kahraman olamaz, ben aşkımın kahramanı da olmak isterim diyelim ve konuyu balla keselim, yoksa bu balıkla başedilemiyor :) Keçi balık :)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
atacalipso dedi ki:
Sonunu düşünen kahraman olamaz, ben aşkımın kahramanı da olmak isterim diyelim ve konuyu balla keselim, yoksa bu balıkla başedilemiyor :) Keçi balık :)

güsell :)

en azından başedebilirim diye kendini kandırmayan bir erkek :p

Blue.Silk

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
fişş kızz efferin sanaa :D

erkekler bi kızla laf yarıstıramicaklarını hala anlamamış :* ;D

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Erkeğin sağırı ile kadının dilsizi çok iyi anlaşırmış :) Kafam şişti bea yoksa papuç mu bırakırım ben :) muhahahhaha şaka şaka fish şimdi bununun içinde kapışmayalım :)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
atacalipso dedi ki:
Erkeğin sağırı ile kadının dilsizi çok iyi anlaşırmış :) Kafam şişti bea yoksa papuç mu bırakırım ben :) muhahahhaha şaka şaka fish şimdi bununun içinde kapışmayalım :)

bak kandırmaya başladı kendini :p

evet biz öm den kapışalım atacalipso :D romantik konumu dağıtmayın o_O :p