Yakaladığım Yılan

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Zekeriyaköy'de yeşillik alanda kar üstünde bu yılanı yakaladım donmuş halde. Sıcak bir ortama soktum ve kendine geldi. Yılanlara müthiş sempatim olmasına rağmen bu hayvanın cinsini bulamadım, lakin zehirli olduğunu biliyorum. Şuan yaklaşık 1 mt. civarı. Bu cinsten anlayanlar var mı?

tumblr_mfhj0nNhEQ1r2m5tro1_1280.jpg

tumblr_mfhj0nNhEQ1r2m5tro2_1280.jpg

tumblr_mfhj0nNhEQ1r2m5tro3_1280.jpg

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
haha hayvanı kış uykusundan etmişsin yav :)

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Zaten bitap düşmüştü, almasaydım ölürdü. Cinsini bulmam gerek.

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Veterinere götürmende fayda var :)

Deriside muhteşemmiş.

Hocam buraya bak istersen buna benzeyen iki üç çeşit var.
Bkz.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yakalama cesaretinizden dolayı tebrik ederim.Ben görsem arkama bakmadan kaçardım valla nasıl yakaladınız sokmadı mı?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Elaphe situla (Linnaeus, 1758)
Ev Yılanı

Genel Özellikler: Sırt bölgesinin rengi genel olarak kahverenginin tonlarında (sarımsı, kırmızımsı, grimsi) olur. Sırt tarafta uzunlamasına çizgiler (baştan kuyruğa kadar) ya da benekler bulunur. Benekler yuvarlağımsı olup kenarları siyah, iç kısmı tuğla kırmızısı olur. bunlar bazen birleşip zikzak oluşturabilir. Vücudun yan taraflarında, küçük siyahımsı benekler bulunur. Şakak bölgesindeki çizgi (temporal bant) oldukça belirgin.

elaphe_situla1.jpg

Karın bölgesinin ön taraflarında küçük siyahımsı benekler bulunabilir ve karın sarımsı beyaz olur. Karın bölgesi bazen, koyu kahverengi ya da siyah olabilir. Dişiler bir defada 2-5 kadar yumurta bırakabilirler. Genel olarak fare gibi küçük kemiriciler, kuş ve kuş yumurtaları, çeşitli omurgasız hayvanlar besinlerini oluşturur. Kemiricilerle beslendikleri için yararlıdırlar. Akşam karanlığında ve çok sıcak olmayan günün tüm saatlerinde aktiftirler. Tavanlara ve duvarlara tırmanabilirler. Saldırmaları ancak kendilerini güvende hissetmediklerinde olur. Boyları 90 cm kadar olabilir.

Habitat: Çalılık yerler, taşlık alanlar, tarlalar, bahçeler başlıca yaşam alanları. Ayrıca evlerde de çok bulunurlar. Yüksekliği 1000 metreye kadar olan yerlerde bulunabilirler.

Kaynak

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Yılan evcil çıktı :p
Şaka bir yana hiç sevmem ben yilanlari. Doğal ortamına bırak bence o başının çaresine bakar.

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
cesaretine hayran kaldım :scared: ayrıca allahtan yılan ısırmamış seni şükret :D

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Yakalama cesaretinizden dolayı tebrik ederim.Ben görsem arkama bakmadan kaçardım valla nasıl yakaladınız sokmadı mı?

"Zekeriyaköy'de yeşillik alanda kar üstünde bu yılanı yakaladım donmuş halde."

Böyle belirtmiş nasıl yakaladığını.

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Dostum bilgi icin eyvAllah. Zehirli oldugu konusunda bilgi verilmemis sanirim.
Yilanlari ciddi anlamda cok severim. Daha once de 1 mt civari agac yilani yakalamistim (yarin paylasayim onu da). Hayran derecesinde severim, Nat Geo sayesinde. Yakalamam ise gayet basitti. Donuk sekilde dolanmis, kuyrugundan tutarak kutuya koydum, akabinde de sebze seffaf kutuya.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"Zekeriyaköy'de yeşillik alanda kar üstünde bu yılanı yakaladım donmuş halde."

Böyle belirtmiş nasıl yakaladığını.

Ben genede elleyemezdim bişeyle tutup kutuya koyamazdım yani merak ettim açıkçası ondan sormuştum cesaret işi bunlar:)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Yakalamaktan ziyade bulmuşsunuz vs. :D Çünkü kaçmıyormuş : )

Ben severim yılanları.

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
nasıl 1 metre o yaa resimde olduğu için mi o kadar uzun gözüküyor acaba.
aman Allah ım ben onun olduğu evde uyuyamam heran gelip dolanacak gibii tüylerim diken diken oluyor düşününce bile.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Uyurken ayak parmak uçlarından dolana dolana burnunun dibine gelip, tıss yaparsa nolur?:)

2 mtye yakın sanki boyu, renkleri güzel ama.

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Bu yılan enfes gerçekten, muazzam sempatik =)

Bu da 2 ay önce yakaladığım ağaç yılanı;
h79b2.jpg

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Ben genede elleyemezdim bişeyle tutup kutuya koyamazdım yani merak ettim açıkçası ondan sormuştum cesaret işi bunlar:)

Aslında gözde büyütülüyor dostum, herhangi bir sakıncası yok. Dilimize doladılar yılan kötü yaratıktır, soğuk yaratıktır diye. Aslında hiç alakası yok.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aslında gözde büyütülüyor dostum, herhangi bir sakıncası yok. Dilimize doladılar yılan kötü yaratıktır, soğuk yaratıktır diye. Aslında hiç alakası yok.

Bende aslında çok severim hayvanları kuş beslerim akvaryumum var ama yılan yok yani resimleri görünce bile bi kötü oluyor insan :) Siz imkan olsa amazon ormanlarına dalıp kobra felan takip ederdiniz sanırım hani dıscovery de bi manyak var onun gibi :D

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Bende aslında çok severim hayvanları kuş beslerim akvaryumum var ama yılan yok yani resimleri görünce bile bi kötü oluyor insan :) Siz imkan olsa amazon ormanlarına dalıp kobra felan takip ederdiniz sanırım hani dıscovery de bi manyak var onun gibi :D

Sadece yilan degil de, Safari cok istiyorum. Keza Banglades ormanlari hayalim =)