Yabancılara konut satışını nasıl değerlendiriyorsunuz. Vatandaşlık verilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Merhaba,

Yabancılara yapılan konut satışlarını nasıl değerlendiriyorsunuz ? Ülkemizde yabancıların arsa arazi konut edinmesini olumlu buluyor musunuz ?

İkinci soru olarak da bu konut satışları vasıtası ile (200 bin USD üzeri) alım yapıldığında vatandaşlık verilmesi hakkındaki görüşünüz nedir ?

----------------------

Cevaben yabancılara taşınmaz satışını ben uygun görmüyorum. KKTC ve Türk kökeni olan soydaşlar haricinde
Hele ki alım karşılığında hemen Türk pasaportu verilmesini ise asla uygun bulmuyorum. iki adet 5 yıllık oturma periodu geçirip herhangi kanuni bir sıkıntı yaşamamış yabancı ülke vatandaşlarına verilebileceğini düşünüyorum

Reaksiyon puanı
5,172
Vatandaşlık alımları ya Avrupa gibi sıkılaştırılmalı yada Kanada gibi gevşetilmeli.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Vatandaşlık alımları ya Avrupa gibi sıkılaştırılmalı yada Kanada gibi gevşetilmeli.
Esasında Kanada gevşetmiyor. İşine yarayacak adamı alıyor.
Bence sıkılaştırılması Türkiye'de Hatta vie uygulanmayan pek çok ülkeye de vize konulmalı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ar*plar bizim ürünlerimizi boykot ediyor, biz onlardan gelecek paraya baktığımız için hiçbir şey yapamıyoruz işte. O gelen paraların çoğu da ev ve arazi satışlarından.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ar*plar bizim ürünlerimizi boykot ediyor, biz onlardan gelecek paraya baktığımız için hiçbir şey yapamıyoruz işte. O gelen paraların çoğu da ev ve arazi satışlarından.
Haklısın kardeşim ama sadece Araplar nezdinde değil bunu İngiliz ve Rus vs nezdinde de söylüyorum. Hiçbir aklı başında millet böyle pazarlamaz toprağını.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Kanada elin arabını ülkeye doldurmuyor. Bizdekilerin zararı var. (Yatırım yapan sayılı kişi haricinde)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bunu sadece yapan bizim ülkemiz değil. Sıkıntı bence şurda. Bende milliyetçi olarak kesinlikle satılmasın diyorum ama bizim de yurt dışında yaşayan insanlarımız var kesip atamazsın. Bunlara ereceğin tepkinin aynısını, tepki olarak bizim vatandaşlarımıza da yapabilirler.

Denize sıfır efsane evler hep bunlarda. Onca yaptığın kurtuluş savaşı vesaire dökülen kanlar, şimdi dolarla bir imzaya bakıyor.

Yapılacaksa da bence onların ülkesine oranla fiyat dolar veya euro üzerinden belirlenmeli. Bizim adamlar 1 trilyon istiyor 500bin liralık eve. Lakin bu adamlar için 1 trilyon dediğin nedir ki ? Caydırıcı olarak adamların ülkelerinde ki evlerle paralel fiyatlar belirlenmeli. Bir tık üstü olacak şekilde.

-----------

Vatandaşlık vermenin ekonomik açıdan bir yükümlülüğü var mı bizim için bilmiyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Haklısın kardeşim ama sadece Araplar nezdinde değil bunu İngiliz ve Rus vs nezdinde de söylüyorum. Hiçbir aklı başında millet böyle pazarlamaz toprağını.
Doğru sadece ar*plar için düşünmemek lazım. Ancak bu ar*plar satın aldıkları yeri kendi toprağı sanıyor. Sonra gelir sana senin ülkende kural koymaya kalkarlar öyle de yüzsüz bir millet bunlar.

Reaksiyon puanı
5,172
Kanada elin arabını ülkeye doldurmuyor. Bizdekilerin zararı var. (Yatırım yapan sayılı kişi haricinde)
Bende öyle düşünüyorum. İlla vatandaşlık alacaksak kanada gibi parasıyla öğrenci alalım daha az gelişmiş ülkelerden(Türk olur Afrikalı olur Arap olur Asyalı olur). Uluslararsı okullar kuralım. Şuanki düzen gerçekten saçma resmen parayla vatandaşlık satıyoruz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bunu sadece yapan bizim ülkemiz değil. Sıkıntı bence şurda. Bende milliyetçi olarak kesinlikle satılmasın diyorum ama bizim de yurt dışında yaşayan insanlarımız var kesip atamazsın. Bunlara ereceğin tepkinin aynısını, tepki olarak bizim vatandaşlarımıza da yapabilirler.

Denize sıfır efsane evler hep bunlarda. Onca yaptığın kurtuluş savaşı vesaire dökülen kanlar, şimdi dolarla bir imzaya bakıyor.

Yapılacaksa da bence onların ülkesine oranla fiyat dolar veya euro üzerinden belirlenmeli. Bizim adamlar 1 trilyon istiyor 500bin liralık eve. Lakin bu adamlar için 1 trilyon dediğin nedir ki ? Caydırıcı olarak adamların ülkelerinde ki evlerle paralel fiyatlar belirlenmeli. Bir tık üstü olacak şekilde.

-----------

Vatandaşlık vermenin ekonomik açıdan bir yükümlülüğü var mı bizim için bilmiyorum.
şimdi orada yaşayanlar zaten oturma iznini sahip olanlar ya da oranın vatandaşı olanlar. Ben bir Türk vatandaşı olarak Almanya Portekiz vs vs bana ev satmasa da olur. Hiç umrumda değil.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Satmıyorda zaten.

Satıyor. Yani sadece Portekiz - Bulgaristan - Yunanistan bildiğim şu anda
250 bin euro üzerinde konut alınca 5 yıllık oturma izni veriyor
sonra bir kere daha 5 yıllık veriyor ve sonra vatandaş olarak alıyor.

Ama haklısınız aklı başında olan AB ülkeleri istisnai durumlarda satıyorlar sadece.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Dolar Girişi Az Ve Ekonomik Sorunlar Çok Ben Bunun Verilmesini Doğru Bulmuyorum Ülkemi Çok Seviyorum Ama Doğru Konuşmam Gerekirse Ekonomik Açıdan Her Yerden Patlamış Bir Ülkeyiz Her Yerimizde Delik Var Hava Kaçırıyoruz Haliyle Ne Mi Oluyor? Ülkeye Dolar Girmesi İçin Turizm İçin Durmadan Ugraşıyorlar Millete Dövizini Boz Oyunu Boz Çağırıları Yapıyorlar Yabancılara Dolar Tarzında Ev Satıp Para Kırmaya Çalışıyorlar İkna Edici Olmasi İçinde Vatandaşlık Vaat Ediyorlar Hep Bir Arayış İçerisindeler Bu Kadar Fazla Ekonomik Arayışın Sebebi Zaten Belli Ekonomik Durumumuz Kötü Gerçekten Kötü Bazıları Geliyor Yiyeceğin Var İçeceğin Var Ekonomik Durum Ne Durumu? Diyorlar Ya Güzel Kardeşim Anlatamıyorum Galiba Yurt Dışındaki Adam 100 Dolar İle Benim Ülkeme Geliyor 3 Gün Lokantada Yemek Yiyiyor Ben Onun Ülkesine Gidiyorum 100 Lira İle Bak Şakasız Diyorum 1 Kere Bile Yemek Yiyemiyorum Daha Sebep Mi Lazım? Tabi Sayalım? Playstation 5 Yurt Dışındaki Adam Alıyor 500$ Vergisi Dahil Diye Biliyorum Bize Burda Geliyor 9000 TL Fiyatlarını Buluyor Bir Telefon Alıyoruz Yarısından Fazlası Vergi Ya En Basitinden Son Günlerde Ben Galaxy Buds Almaya Niyetliyim Ama Alamıyorum Ya Bizde 700 TL Zor Ulaşılmıyor! Ulaşamıyoruz Adamlarda Maksimum 100$ Çocuklar Harçlıklarıyla Alıyor Bu Ürünleri Ya Sen Daha Bana Ne Ekonomik Durumundan Bahsediyorsun? Ekonomi Kötü Ailesine Bakamıyor Diye Kendini Yakan O Adamdan Bahset Hiç Mi Vicdan Yok? Ya Siz Söyleyin Forum Sakinleri Kaç Kişi Her Hafta Düzenli 1 Kere Balık Yada Kırmızı Et Tüketebiliyoruz? Kaç Kişi Haftada Bir Kez Lüks Lokantada Yemek Yiyebiliyor? Durum Vahim Cidden Vahim O Kahvedeki Amcada Gelsin "Amerika Bizi Kıskansın" Pardon Ama? Amerika Neyimizi Kıskanıcak? Mükemmel Ekonomiyi Mi? Olmayan Üretimimizi? Yada Sağda Solda Okul Köşelerinde Sigara İçip Kızlarla Gezen Keko Gençlerimizi Mi? Neyi Kıskanıcak Bu Adamlar Durun Ben Size Söyleyeyim Koca Bir Hiç Kıskanmak Öte Bir Yana Adamlar Gülüyor Bize Refah Seviyesi Çok Güzel Değilmi? Yurt Dışında İstisna Aileler Dışında Evine İnternet Girmeyen Ev Hemen Hemen Yoktur Bizim Burda Televizyonu Olmayan İnsanlar Var Bu Mu Bizim Ekonomik Zenginliğimiz? Kusura Bakmayın Ama Ekonomik Açıdan Son Senelere Giriyoruz Dolar 10 TL Yi Gördügü Andan Önce Hareket Edilmeli 10 TL Barajı Görüldüğü Anda Dahada Toparlayabiliceklerini Sanmıyorum İsterdim Güzel Şeyler Konuşayım İsterdim Ülkemi Öveyim Türk Olduğum İçin Gurur Duyuyorum Ama Üzülüyorum "Tüm Ümidim Gençliktedir" Bu Sözü Diyen Atatürk Gençlerin Tuvaletlerde Sigara İçtiğini Öğretmenlere Saygisizlik Ettiğini Güçlü Olanıj Masum Olanı Ezdiğini Gördüğünde Ne Der? Hiç Düşündünüzmü? Bilmiyorum Tekrar Diyoruz Türk Olmaktan Gurur Duyan Türkiyede Yaşamaktan Utanç Duyan Bir Nesil Yarattınız Ve Konumuza Dönücek Olursak Yabancı Yatırımcıyı Almak Zorundalar Ne Yapalarsa Yapsın Bunu Yapmak Zorundalar Ülkemize Zaten Dolar Girmiyor Yabancı Yatırımcıda Girmezse İşimiz Yaş Ne Diyim Sonumuz Hayrola Neyse Ben Şimdilik Susayım Silivride Uyanmak İstemiyorum Bir Sabah [emoji850]

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
ÜlkeOturum izni için minimum ev satın alma tutarıVatandaşlık /Oturum izni
KaradağAlt sınır yokOturum izni (Yer yıl yenileniyor)
Fiji41.000 Dolar5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Kolombiya86.000 DolarOturum izni
Uruguay100.000 Dolar10 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Brezilya128.120 DolarOturum izni
Macaristan200.000 Euro8 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Dominik Cumhuriyeti250.000 DolarVatandaşlık (hemen)
Yunanistan250.000 Euro5 yıl ikamet vatandaşlık
Letonya250.000 Euro5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Dubai272.000 DolarOturum izni
Panama300.000 DolarOturum izni
Kıbrıs Rum Kesimi350.000 DolarOturum izni
Kıbrıs Rum Kesimi2.000.000 EuroVatandaşlık
Bulgaristan310.000 Euro5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Malta350.000 EuroVatandaşlık (hemen)
Güney Kore444.000 Dolar5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Andora400.000 EuroOturum izni
İspanya500.000 Euro5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Portekiz500.000 Euro6 yıl ikamet halinde oturum izni
İsviçre1.000.000 Dolar12 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Monaco500.000 Euro10 yıl ikamet halinde vatandaşlık
İrlanda1.000.000 Euro8 yıl ikamet halinde vatandaşlık

Dünyada bir sürü örneği var. Bence sorun değil çeşitli ülkelerin zenginleri gelip burada garimenkul alıp Dolar yatırsın veya iş kursun diye güzel teşvikler bunlar...

Tabi bazı arkadaşlar işe direk ARAPLAR geliyor ARAPLAR heryeri alıp bağımsız olacak gibi sandığı için biraz değişik bakıyor işte. Devletin nasıl dini yoksa bu konulardada rahat olmalı bence. Zengin olup buralarda taşınmaz alan insanın devlet gözünde farkı olmaması gerekir. Vergisini verdiği sürece...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
ÜlkeOturum izni için minimum ev satın alma tutarıVatandaşlık /Oturum izni
KaradağAlt sınır yokOturum izni (Yer yıl yenileniyor)
Fiji41.000 Dolar5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Kolombiya86.000 DolarOturum izni
Uruguay100.000 Dolar10 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Brezilya128.120 DolarOturum izni
Macaristan200.000 Euro8 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Dominik Cumhuriyeti250.000 DolarVatandaşlık (hemen)
Yunanistan250.000 Euro5 yıl ikamet vatandaşlık
Letonya250.000 Euro5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Dubai272.000 DolarOturum izni
Panama300.000 DolarOturum izni
Kıbrıs Rum Kesimi350.000 DolarOturum izni
Kıbrıs Rum Kesimi2.000.000 EuroVatandaşlık
Bulgaristan310.000 Euro5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Malta350.000 EuroVatandaşlık (hemen)
Güney Kore444.000 Dolar5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Andora400.000 EuroOturum izni
İspanya500.000 Euro5 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Portekiz500.000 Euro6 yıl ikamet halinde oturum izni
İsviçre1.000.000 Dolar12 yıl ikamet halinde vatandaşlık
Monaco500.000 Euro10 yıl ikamet halinde vatandaşlık
İrlanda1.000.000 Euro8 yıl ikamet halinde vatandaşlık

Dünyada bir sürü örneği var. Bence sorun değil çeşitli ülkelerin zenginleri gelip burada garimenkul alıp Dolar yatırsın veya iş kursun diye güzel teşvikler bunlar...

Tabi bazı arkadaşlar işe direk ARAPLAR geliyor ARAPLAR heryeri alıp bağımsız olacak gibi sandığı için biraz değişik bakıyor işte. Devletin nasıl dini yoksa bu konulardada rahat olmalı bence. Zengin olup buralarda taşınmaz alan insanın devlet gözünde farkı olmaması gerekir. Vergisini verdiği sürece...
Farkında mısın. Senin verdiğin örnekte 8 yıl 10 yıl 12 yıl ikamet şartı var vatandaşlık için.
Biz de ise 250 euroyu verip de ev aldığın anda vatandaş oluyorsun.
Orada sistem bakıyor. Uyum sağlayabiliyor musun yoksa sağlayamıyor musun diye.
Ek olarak yukarıda da yazım. Özellikle yazdım. Araplara olay çekilmesin diye.
Bu dediğim arap için de geçerli rus için de geçerli ingiliz için de geçerli.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Farkında mısın. Senin verdiğin örnekte 8 yıl 10 yıl 12 yıl ikamet şartı var vatandaşlık için.
Biz de ise 250 euroyu verip de ev aldığın anda vatandaş oluyorsun.
Orada sistem bakıyor. Uyum sağlayabiliyor musun yoksa sağlayamıyor musun diye.
Ek olarak yukarıda da yazım. Özellikle yazdım. Araplara olay çekilmesin diye.
Bu dediğim arap için de geçerli rus için de geçerli ingiliz için de geçerli.

250 -300 bi $ gibi fiyatlara Bulgaristan Yunanistan veya başka Avrupa birliği üyeleri ülkeler varken neden Türkiye'ye gelsinde vatandaşlık alsın millet. Adamlar oradan alır ve bütün Avrupaya gidebilme hakkı olur dolaylı yoldan. Biraz taviz vermen ve diğerlerinden daha avantajlı olman gerekir.
Açıkçası bir vatandaş olarak banane ister direk alsın isterse 3 yıl 5 yıl beklesin. Ben ülkeye giren döviz ve yatırım miktarına bakarım...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Tatlı su milliyetçisi seni :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Tatlı su milliyetçisi seni :)
Şurda AKP'nin ne canı kaldı zaten hükümet değişince 1 kişiye bile vatandaşlık vermez yeni hükümet Arapların parasınada ihtiyacımız yok ülkedekileride kovar ve Refah içinde yaşarız... Hatta Evlenme yolu ile vatandaşlığıa geçişi bile yasaklayın.

Hatta siz kafatası milliyetçiliğine geçin. 7 kuşaktır Türk olmayanları asalım ? Hangi çağda hangi dünyada yaşıyorsunuz siz. Gerçek Milliyetçilik nedir bir öğrenin bence...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Şurda AKP'nin ne canı kaldı zaten hükümet değişince 1 kişiye bile vatandaşlık vermez yeni hükümet Arapların parasınada ihtiyacımız yok ülkedekileride kovar ve Refah içinde yaşarız...

Hatta siz kafatası milliyetçiliğine geçin. 7 kuşaktır Türk olmayanları asalım ? Hangi çağda hangi dünyada yaşıyorsunuz siz. Gerçek Milliyetçilik nedir bir öğrenin bence...T

Tebrikler işte bu demogojinin Kralıydı. Benden çıkmayan cümleleri kafanızda kurup da sanki söylemişim gibi davranıp bir de ona cevap yazmak.. Paha biçilmez.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Tebrikler işte bu demogojinin Kralıydı. Benden çıkmayan cümleleri kafanızda kurup da sanki söylemişim gibi davranıp bir de ona cevap yazmak.. Paha biçilmez.

Şurada 3 gündür sizi görüyorum ve sürekli bir eleştiri halindesiniz. ( Tam körlemesine muhalefet mantığı. ) Çözüm öneriniz ney ? Vatandaşlık verilsin mi verilmesin mi ? Haa 1 yıl sonra ha 5 yıl sonra size yararı veya zararı nedir ?

250 bin$ lık taşınmaz alınlara vatandaşlık verilmesine karşısınız ya sözde ? Mantıken neyi savunuyorsunuz o zaman. Ama karşı tezini söylemeyip ben CHP gibi körlemesine eleştirecem diyorsan başka...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Şurada 3 gündür sizi görüyorum ve sürekli bir eleştiri halindesiniz. ( Tam körlemesine muhalefet mantığı. ) Çözüm öneriniz ney ? Vatandaşlık verilsin mi verilmesin mi ? Haa 1 yıl sonra ha 5 yıl sonra size yararı veya zararı nedir ?

250 bin$ lık taşınmaz alınlara vatandaşlık verilmesine karşısınız ya sözde ? Mantıken neyi savunuyorsunuz o zaman. Ama karşı tezini söylemeyip ben CHP gibi körlemesine eleştirecem diyorsan başka...

1-Vatandaşlık verilmesin ---> şu andaki uygulama ver 250 bin euro al mülkü ve pasaportu
2-Vatandaşlık illahi verilmek durumunda ise ---> bu durumda sattın mülkü iki kere uzatılmak üzere 5er yılıık oturma izinleri verilsin. Bu dönemde kanun ile başı derde girmemiş ve topluma uyum sağlamış kişileri vatandaşlığa alırsın. Bu kişiler içinde 365 günün her sene 180 günü Türkiyede ikamet etme şartı getirirsin.

Toprağını para için bu kadar bedavadan satan benim gözümde yanlış yapıyordur. Aklı başında hiçbir ülke bu kadar kolay vatandaşlık vermez.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Toprak konusuna katılıyorum ve fikrim kendi ülkelerinde benzer bir ortamda benzer manzaraya sahip ve önemli noktalardaki evler nasıl milyon dolarsa aynı şekilde olsun. Ama kimi kandırıyoruz ki ? Adamların parası sonuçta dolar... Adam isterse kasadaki parayla tüm şehri satın alır :)) Ne şehri ülkeyi satın alır.

--

Vatandaşlık konusunda niye bu kadar detaycısınız hocam ? Verilirse nolur verilmezse nolur ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Toprak konusuna katılıyorum ve fikrim kendi ülkelerinde benzer bir ortamda benzer manzaraya sahip ve önemli noktalardaki evler nasıl milyon dolarsa aynı şekilde olsun. Ama kimi kandırıyoruz ki ? Adamların parası sonuçta dolar... Adam isterse kasadaki parayla tüm şehri satın alır :)) Ne şehri ülkeyi satın alır.

--

Vatandaşlık konusunda niye bu kadar detaycısınız hocam ? Verilirse nolur verilmezse nolur ?
Sen satmazsan adamın ne kadar doları olsa da alamaz. Sen satmayacaksın öncelikle.
Vatandaşlık konusunda detaycı olacağım tabii. Neden olmayayım. Birincisi topluma entegre olabilecek düzgün insanları kabul etmem lazım.
Hadi bunu geçtim dış ilişkilerde mütekabiliyet esası vardır. Almanın bana sunmadığı bir hakkı ben neden Alman'a sunayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen satmazsan adamın ne kadar doları olsa da alamaz. Sen satmayacaksın öncelikle.
Vatandaşlık konusunda detaycı olacağım tabii. Neden olmayayım. Birincisi topluma entegre olabilecek düzgün insanları kabul etmem lazım.
Hadi bunu geçtim dış ilişkilerde mütekabiliyet esası vardır. Almanın bana sunmadığı bir hakkı ben neden Alman'a sunayım.

Türkiyenin başına geleceğinden değil ama, Filistin de toprak satıla satıla gitti. Bugün hala İsrailliler Türkiyeden tarım arazisi satın alıyorlar.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hocam keşke satmasalar :D Antalya İzmir o canım güzelim evler hep yabancıların deniz diplerinde orda burda şurda. Antalya resmen rus olmuş. İstanbul araplarla doluşmuş. Parayı görünce ne milliyetçilik kalıyor ne birşey. Gördük yakın zamanda imanını bile satanları :) Ya içerideler ya kaçtılar yurt dışına.

Vatandaşlık verilmesinde bence sakınca yok. Lakin sağlık hizmetlerinde vs yurt dışı fiyatları kabul görmek şartıyla. Ev fiyatı örneğinde verdiğim gibi.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Çok önemli bir noktaya değindiniz.

Parayı görünce ne milliyetçilik kalıyor ne birşey.

Aynen de öyle malessef.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu adam atıyorum 250 bin $ lık 10 tane daire aldı Türkiye'den bu adamı 180 gün veya 3 yıl 5 yıl Türkiye'de kalma mecburiyeti getirince elinize ne geçecek ? ne çıkarımız olacak ülkecek bundan.
Bir vatandaş olarak banane adam isterse hiç kalmasın Türkiye'de

Sizin kafa yapısı biraz eskide kalmış bence. Oldu olacak Kuzey Kore gibi olalım. Kimseyi ükeye bile sokmayak bu mu istediğiniz ?

Şimdi bir vatandaş olarak bana ne fark eder şuraki villada bir Türk oturmuş bir kürt oturmuş bir arap veya İsrail'li oturmuş ? Banane yani ben oturamadıktan sonra kim oturursa otursun. Orada Türk oturuyor diye gurur duyup sevinek mi bunu mu istiyorsunuz ? Yabancı gelsin parasını ödesin her yıl vergisini versin yatırımını yapsın otursun... Oturmuyorsada satsın gitsin gene banane. Daha fazla para verip o evi alabilcek Türk varsa alısn gene banane...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bu adam atıyorum 250 bin $ lık 10 tane daire aldı Türkiye'den bu adamı 180 gün veya 3 yıl 5 yıl Türkiye'de kalma mecburiyeti getirince elinize ne geçecek ? ne çıkarımız olacak ülkecek bundan.

Sizin kafa yapısı biraz eskide kalmış bence. Oldu olacak Kuzey Kore gibi olalım. Kimseyi ükeye bile sokmayak bu mu istediğiniz ?

Şimdi bir vatandaş olarak bana ne fark eder şuraki villada bir Türk oturmuş bir kürt oturmuş bir arap veya İsrail'li oturmuş ? Banane yani ben oturamadıktan sonra kim oturursa otursun. Orada Türk oturuyor diye gurur duyup sevinek mi bunu mu istiyorsunuz ? Yabancı gelsin parasını ödesin her yıl vergisini versin yatırımını yapsın otursun... Oturmuyorsada satsın gitsin gene banane. Daha fazla para verip o evi alabilcek Türk varsa alısn gene banane...
Peki.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Araplar ne yapsın buz gibi Kanada'da, eli yüzü gözü donar :D
Ev almaları sorun değil, kat kat fazla para verip almaları asıl sorun. Ev fiyatlarını arttırıyor, vatandaşlar ev alamıyor. Satan kişinin umrunda mı? Kar ettiğini sanıyor, bir kaç yıl sonra kendi çocuğu ev alamayacak.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Ben bir restorana kafeye gittiğimde görgüsüz arap istemiyorum. Ha diyeceksin Almanlar da Türkleri istemez, emin ol Almanyadaki Türkler, Türkiyedeki Araplardan daha görgülü (her ne kadar gurbetçileri sevmesem de)