Xperia Z Kırıldı!!!

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
ya aslında sony'yi de, htc'yi de gerek kalite, gerek donanım olarak çok beğenirim ben de, ne ki şu samsung meretine çok alışmışız, bi türlü vazgeçemiyorum. başka bir telefon kullanamam zennediyorum. bi nevi bağımlılık diyebilirsiniz işte. ama ben de fanboy'luk yapmam, yapanları da sevmem. yeri gelir en ağır eleştirileri yöneltirim kullandığım markaya, ama kullanmadan da vazgeçemem işte. :)

Hocam renkler ve zevkler tartısılmaz... Samsung cihaz olarak kötü değil ama kalite olarak çok kötü... sevmememin en büyük nedeni bu..

Reaksiyon puanı
16,118
ama yere düşürme rekoru kırdığım ch@t527'nin ekran sağlam tek parça hala kırılsada kurtulsam diyorum hatta iki üç kere sulandı z için denen su sıçraması tarzından biraz fazlası gene bişey yok sadece camı ve her yeri çizik içinde sürgülü kapı rayının façası var ön kamera'nın hemen üstünde kalitesi düşük kasalar yapıyor samsung polikarbonat,abs plastik yerine paslanmaz çelik yapsa daha iyi olur yer karosu kıran tel haberi olurdu.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
kırılmasının sebebi vidanın üstüne denk gelmiş olmasıdır. yere düşse bir şey olmazdı ben size diyim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle geçmiş olsun,
aynı sorun bende de var sony global bile ilgilenmyir yutrdışı ile çok yazıştım ama hiçbir çözüme ulaşamadım hatta tüketici haklarına gittim onlarda kanun böyle dediler ne yapıcam bende bilmiyorum ama kesin kararım sony ile bidaha işim olmaz bir çözüm bulursan paylaşırsan sevinirim

Reaksiyon puanı
16,118
[video=youtube;Je21nMzAl60]https://www.youtube.com/watch?v=Je21nMzAl60[/video]
nazar değdi nazar...
necati çok güzel söylüyor gezi parkı dememiş te z1 demiş varsayın.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu tip bir telefon kullanacaksanız bunları göze almanız lazım. ekranlar tümleşik olduğundan blok halinde değiştirilmesi gerekiyor.
bu bütün telefonlarda böyle malesef.

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony bu stabilite konusunda çok reklam yapıyor ama garantiye gidince ürünler "reklam yapmayan firmalardan" daha baskın savunmaya geçiyor.

Gözüm gibi baktığım DS 3 lerin ikisinde de 1 yılda günde ortalama 1 saat oynadım, aynı yerden yani analog yön tuşlarının altında çatlamalar oluştu. Çalışması plastiğin plastiğe sürtmesi ile süregelen bu faaliyetteki çatlamadan dolayı; servisteki arkadaşlar "Yere atıp DS3 gönderen müşteri" kategorisine soktular beni. Sağlamlık adına konuşmasınlar bundan sonra. Ben güvenmiyorum artık sağlamlığına ki bu tavırlarından dolayı almayı düşündüğüm VIO dan vazgeçmiş bulunuyorum. Aynen devam etsinler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefon dediğin böyle olacak...

[video=youtube;tmC7bAxHn3k]http://www.youtube.com/watch?v=tmC7bAxHn3k[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben elimde oynarken yere düşürdüm ekran çatladı ve garanti yapmıyor ve 800tl para istiyorlar

ouskaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
z ekran bulunmakta elimde arkadaşlar dileyen ulaşabilir bana...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yav benimde xperia z nin camı kırılmış ne kadara yapılıyor
ekranın fiyatı ne kadardır yani

S

SDN Okuru

SDN Okuru
katılıyorum arkadaşım sana benimde başımda aynı sorun var kırılmaz ekran diye sattılar ma telefonla birlikte yere düştüm garentiye gönderdim ekranına 600 tl istediler ve sitem ettim dedikleri cümle aldığınız firma satmak için kırılmaz dedmiştir bu sorunu onlarla halletmeniz lazım dediler aldığım firma ise şimdi sölediklerini inkar ediyolar sonuçta bu elektronik bi eşya kırılır tabi kırılmaz diye bişey yok diyolar böle bi sacmalık olamaz bunda sonıy sorunludur şiddetle kınıyorummmm

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Alüminyum bumper ve jelatin şart benim xperia z 3. kattan düştü hiç bişi olmadı sadece bumper yamuldu yenisi aldım.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Aslında Sony Su Geçirmez Demez , Su Geçirmeye Karşı Dayanıklıdır Der

Bahsettiğin Fiyatı Tüm Markalar İstiyor Kardeşim Zaten Tüm Herşeyi O Ekran Blok Halinde Değişiyor

Serviste El İşciliği Olduğu için Su Geçirmeye Dayanıklılık Özelliği Garantisini O Yüzden Vermiyorlar .

Geçmiş Olsun .

Açıkçası Kılıf Zorunluluğu Var 2 Gün Önce LG G2'im Mekanik Odada Çalışırken 10 Metre Yükseklikten Sirkülasyon Pompalarının Arasına Düştü . Ama Orjinal Kılıf Almıştım Kılıfta Yırtılmalar ve Darbeler Kırılmalar Oluşmuş Ama Telefonda Hiç Birşey Yok .! Şansmı Artık Kılıfmı Kurtardı Beni Bilemem .!

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Yazık olmuş sony yaptığı ayrı bir olay geçmiş olsun kardeşim... Üzüldüm doğrusu!

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Su gecirmezlik özelliginin kaybolması normal fabrıkasyon surecınde hersey milimetrik bir sekilde 0 hata ile yapılıyor el isciligi ile takılan ekran 0.1 milim bile oynamıs olsa su alır bu nedenle adamlar garantısını vermıyor...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
MERHABA
Arkadaşlar 80 Kuşağındaki Arkadaşlar mutlaka ömrü hayatlarında 1 kere bile olsa Sony kullanmıştır.
Bende defalarca kullandım müzik ve görüntü ile ilgili olan her cihazım neredeyse Sony markasını taşıyor.

Bu firmaya yakışmayacak bir servis anlayışı ile hizmet veren Teleservis adındali firmaya bağladığı için kendini
Sony Mobile Türkiyeyi şiddetle kınıyorum. Ve çok severek kullandığım telefonumu değiştirmek zorunda kalıcam
çünkü onarımı için 700 tl para istiyorlar çok saçma neymiş ekran komple olarak değişiyormuş dokunmatiği ön camı ve ana ekranı
hepsi birden değişmesi gerekiyormuş buda yetmezmiş gibi birde değişirse su geçirmezlik özelliği kayboluyormuş
telefon garantiden çıkıyormuş güzel Sony sorarım sana NEDEN ÜRETTİN o zaman bu telefonu ???

Resminide koyuyorum arkadaşlar koltuğun kolundan kızımın scotterinin direksyonunu tutan vidanın üstüne düştü

özellikle ölçtüm 60cm bu kadar kucuk darbede kırılacaksa o zaman neden kırılmaz diye sattınız içim acıyarak yazıyorum
inanın çünkü cok sıkı bir Sony hayranıyım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

resim ekleyemiyorum arkadaşlar nerden yapılıyor hiç yapmadım daha önce
öncelikle geçmiş olsun kardeş böyle durumlar gerçekten insanın içine ok gibi oturuyor o kadar para sayıyoruz bi düşmede pert :( şimdi şöyle başlayım 1.si apple hariç hiçbir marka ekran kırılması yada kullanıcı hatasında garanti kapsamına girmez parayla yaptırırlar bu aslında iyi bi durum değil ama yapcak bişeyde yok para verip yaptırcaz. tamir oldugu için su geçirmez özeligi için garanti vermezler ayrıca hiçbir telefon kırılmıyacak diye bir şey yoktur yani kırılmaz deyip gücenmeyelim tamam xperia z nin kasası saglam ama oluyor böyle durumlar o yüzden sony yi suçlamak ayıp olur...diyeceklerim bu kadar sorunuz olursa sorabilirsiniz TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN :(

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
sağol hocam ebay den alırım şimdi buna bu kadar vermemde telefona tam oturuyor mu ses ve açma tuşuna rahat ulaşıyor musun şimdiye kadar 3-4 tane kap değiştirdim.
Tuş kilidi açma ve ses yüksekliği ayarlama rahat. sadece kulaklık ve şarj girişini açmak sıkıntı oluyor tırnağın uzun değilse yoksa oda rahat. Eğer gevşer ederse sağından solundan sık kabı tak sorunsuz oluyor. Bu arada çoğu kişi bana kaba duruyor telefonun dedi biraz öyle ama gerçekten çok iyi koruyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biladerim sadece ö camın mı catladı bende kullanıyorum arkadasımda arkadasımın telefonu kilit gümesinin ordan itibaren catladı ve bize sadece ön cam ini 650 tl fiyat cıkarıyolar. sizin komplemi catladı kırıldı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende aynı telefonu kullanıyorum yıkıyorum su geçirmiyor sıcak soğuk sabunlu deterjanlı hiç bi şekilde se geçirmedi ayrıca defalarca düştü üstünde zıpladım son güç havaya fırlattım yere düştü beton a kırılmadı çizilmedi para konusuna gelince herkes alıyo ekrandan parayı müşteri hatası olursa ben hiç bi şekilde sorunla karsılaşmadım her telefonun hatası var elektronik cizahlar bunlar sonuçta s3 s4 gibi telefonlar daha çabuk kırılıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende z kulanıcısıyım ve ekramın çatladı lakin benim hiç bi kabahatım yok telefonu çeşmenin altında yıkarken aniden çt sesi duydum be baktım ekran çatlamış hiç bir darbe ye maruz kalmadan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah belasını versin bunların,benim telefonumun sağ üst köşesi çatladı nasıl oldugu hakkında hiçbir fikrim yok,daha sonrasında telefonu bira açacağı olarak kullanmaya başladım. 2088 liraya bira açacağı almış oldum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde sadece dokunmatiği kırıldı ekranı falan komple mi değişecek ekranda kırık yok ?