Xperia S Root Yapma - Bootloader Unlock - CWM - Rom yükleme

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi ben hepsini tamam ladım fakat se bootloaderi açarken donuyor ne yapayım ?

cisipisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler,
xperia s' ime dediğiniz gibi rom yükledim ve birkaç gün kullandım fakat bazen takılma, mesaj çekmeme, arama yapamama gibi sorunlar oluyordu. tekrar rom yükleyeyim dedim. boot.img ile flashı yaptım diğer tüm talimatlarıda uyguladım fakat şimdi telefon açılmıyor. açtığımda "free xperia project" yazısı duruyor.15-20 dk bekledim açılmıyor sadece o yazıyor. telefon açılmadan hafıza kartına cm10 yükleyip denesem olur mu? bir de telefon açılmadan dosya atabilirmiyiz içine?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede oldu ne yapmam lazım ? klavyeyide yükledim indirdim olmadı.... xperia s

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup1:emegine sağlık çok açıklayıcı olmuş birde program kapanma sorunlarında (ayarlar durdu Facebook durdu vb)aydınlatırsanız çok sevinirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok güzel açıklama olmuş fakat benim bilgisayarında usb 3.0 var usb 2.0 yok sanırsam android usb driverlarında bir sorun var bir türlü olmuyor bilgisayar telefonu tanımıyor.

bekirinbabasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
benim root ayarı olmadı , yardım eder misiniz ?
yaptıklarımı anlatayım. ilk önce USB Hata Ayıklamayı aktif hale getirdim.sora telefonu bilgisayara bağladım.
RunMe.bat'ı çalıştırdım. 1 e basıp enterladım. telefonda açılan geri yüklemeyi seçip tamamı tıkladım.
ancak ne kadar beklediysem de telefonda herhangi bir işlem olmadı , kapanıp açılmadı.
2 kere denedim , hiç bişey olmadı.
ne yapmam gerekiyor ?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Merhaba
benim root ayarı olmadı , yardım eder misiniz ?
yaptıklarımı anlatayım. ilk önce USB Hata Ayıklamayı aktif hale getirdim.sora telefonu bilgisayara bağladım.
RunMe.bat'ı çalıştırdım. 1 e basıp enterladım. telefonda açılan geri yüklemeyi seçip tamamı tıkladım.
ancak ne kadar beklediysem de telefonda herhangi bir işlem olmadı , kapanıp açılmadı.
2 kere denedim , hiç bişey olmadı.
ne yapmam gerekiyor ?

Derleme numarası kaç? :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
https://sites.google.com/site/projectfreexperia/download/cyanogen-mod-10 hocam bu sitede FXP222 var siz cm10 u FXP203 ü koymuşşunuz linkinize bende xperia lt26i var hangi cm10 u indirmemi tavsiye edersiniz cünkü yorumlardan okuduguma göre FXP151 i kuran arkadaşlarda meşgul olması klawye gibi sorunlar oluyormuş yardimlariniz için tşkler

bu konuyu açarken son sürüm 203 tü :) o sorunlar romdan değil yüklenen gapps tan kaynaklanıyor.
birazdan konuyu güncelleyeceğim. yeni linklerden indirirsen bi sorun yaşamazsın ;)

quetm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar cok sacma olacak belki ama yarin xperia s alacagim asadaki sorumun cevabina gore, yardimci olursaniz sevinirim...
sim kilidi ve imie degisimi oluyormu acaba guncel olarak bir yazi bulamadigim icin sormak istedim... sim kilidi olsada yater aslinda imei pasaport bekleyebilirim :) sim kilidi icin telefoncular 140-160 tl ucret istedilerde benden kod flan gerekiyormus.. bunu baska yolla yapamiyormuyuz acabaya..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kilit simgesi olan SE Bootloader_Unlocking_Relocking ye tıkladığımda '' Unable to find a version of the runtime to run this application hatası veriyor ilerleyemedim ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu Bootloaderdan Unlock yapınca donuyor nasıl çözüyoruz bunu yardımcı olur musunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam elinize emeğinize sağlık harika bir rehber. Sorunsuz yükledim ve çalışıyopr Xperia S üzerinde fakat bir sorum olacak. Bu ROM'u yükledikten sonra PC Copanion 6.2.B.200 sürümünü buluyor. Bu ise 197 sanırım. Ne fark vardır veya bunu resmi olarak alma yolumuz var mıdır?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Xperia S LT 26i 6.2.B.0.200 sürümü yüklü.Buradaki program ile root yapabilirmiyiz veya nasıl rootlayabilirim.

muhsin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Xperia S LT 26i 6.2.B.0.200 sürümü yüklü.Bazı uygulamaları çalıştıramıyorum.Buradaki program ile root yapabilirmiyiz veya nasıl rootlayabilirim.

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben yanılmıyorsam bu yöntemle rootladım Xperia S model telefonumu. Bazı forumlarda okuyorum. Garanti dışı bırakır falan diye. Böyle bir saçmalık olur mu yahu. Yazılım nasıl garanti dışı bırakır cihazı. Benim hangi yazılımı kullanacağımı diretemez ki donanım üreticisi. Ona göre yapsın o zaman donanımını. Böyle bir saçma muhabbet dolanıyor internette. Overclock gerçeği var diyorlar. Buna da karşıyım. O zaman overcloğa izin verme. Üretimini buna göre yap benimle muhattap olmamış olursun hem.

Ayrıca şunu sormak istiyorum. Bu telefonda 6.1.A.2.45 sürümü mevcut. PC Companian devamlı güncelleme olduğunu Jelly Bonu yüklemem gerektiğini söylüyor. Şimdi güncellemeden sonra yeni güncellenmiş sistemim de Root lu mu kullanılacak? Yoksa yeni bir sistemmiş gibi algılayıp o sisteme de tekrar Root etmem gerekecek mi? Lütfen cevap yazarsanız sevinirim. Bu sorularımı başka forumlarda da sordum ama cevap alamadım. Doğru yer burası olması gerek. Burada da cevap bulamazsam bu işleri kimlerin yaptığını bilginin kimlerde olduğunu araştıran bir tez hazırlayacağım bu gidişle.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Arkadaşlar ben yanılmıyorsam bu yöntemle rootladım Xperia S model telefonumu. Bazı forumlarda okuyorum. Garanti dışı bırakır falan diye. Böyle bir saçmalık olur mu yahu. Yazılım nasıl garanti dışı bırakır cihazı. Benim hangi yazılımı kullanacağımı diretemez ki donanım üreticisi. Ona göre yapsın o zaman donanımını. Böyle bir saçma muhabbet dolanıyor internette. Overclock gerçeği var diyorlar. Buna da karşıyım. O zaman overcloğa izin verme. Üretimini buna göre yap benimle muhattap olmamış olursun hem.

Ayrıca şunu sormak istiyorum. Bu telefonda 6.1.A.2.45 sürümü mevcut. PC Companian devamlı güncelleme olduğunu Jelly Bonu yüklemem gerektiğini söylüyor. Şimdi güncellemeden sonra yeni güncellenmiş sistemim de Root lu mu kullanılacak? Yoksa yeni bir sistemmiş gibi algılayıp o sisteme de tekrar Root etmem gerekecek mi? Lütfen cevap yazarsanız sevinirim. Bu sorularımı başka forumlarda da sordum ama cevap alamadım. Doğru yer burası olması gerek. Burada da cevap bulamazsam bu işleri kimlerin yaptığını bilginin kimlerde olduğunu araştıran bir tez hazırlayacağım bu gidişle.

güncelleme yaparsan root silinir. yeni sürüm için root yöntemi forumumuzda mevcut :)

bu arada cihazın bootloader kilidinin açılması garantiyi bozar. bootloader açılırsa PC COMPANİON yada UPDATE SERVICE ile onarma/güncelleme yapamazsın. Relock dosyasını yükleyip bootloaderi kapattıktan sonra güncelleme yapabilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamun Aleyküm android3 kardesim senin Jelly Beanını yaparken root yaptım ondan sonra hersey oldu rootda program kapandı bende usb cıkardım sonra telefon daha hiç acılmadı acil yardımını bekliyorum kardesim ismim Osman Telefon Markam Sony Xperia Arc S

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Windowsta programların kapat butonuna basınca program bellekte dahil birçok alandan silinir bildiğiniz gibi. Ancak bu android biraz değişik. Bir uygulamayı kuruyorsunuz, uygulamaların bir çoğunda çıkış butonu falan yok. Menü tuşundan uğraşıyorum yine yok. Yani orta tuş ile ana ekrana geçiyorum biliyorum ki önceki program arka planda çalışıyor. Telefonu açıp kapatınca programda kapanır diye düşünüyorum ama Ayarlar / Uygulamalar menü yolundan giriyorum görüyorum ki program hala çalışıyor. Tek bir yol burdan uygulamayı DURDURMAYA ZORLA şeklinde cutoff yapıyorum. ESTask Manager falan kurdum, orda kapatıyorum uygulamalara geliyorum bakıyorum daha devam ediyor çalışmaya program. Tek yolum var o da AYARLAR / UYGULAMALAr..... Programların kısayoldan kapatılma yöntemi yok mu Androidte?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Selamun Aleyküm android3 kardesim senin Jelly Beanını yaparken root yaptım ondan sonra hersey oldu rootda program kapandı bende usb cıkardım sonra telefon daha hiç acılmadı acil yardımını bekliyorum kardesim ismim Osman Telefon Markam Sony Xperia Arc S

telefonu ses kısma ile (flashmode) yada ses açma (fastboot) modlarında bilgisayara bağladığında görünüyor mu?

thesles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapmak istiyorum ama cesaret edemiyorum bir uzman gazlasa ya beni :):)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841

imjustone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bootloader unlock yapmaya çalışıyorum ama <waiting for device> hatası alıyorum fastboot'tayken. Ne yapmam gerek?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bunu yüklemek için uygun bir kernele ihtiyaç varmı yoksa orjinal kerneli yetermi bnm tek xperia miro

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bootloader unlock yapmaya çalışıyorum ama <waiting for device> hatası alıyorum fastboot'tayken. Ne yapmam gerek?

driverlar yüklenmemiş. sistemin windows 8 ise forumda win8 için fastboot driver kurulumu vardı :)

kardeş bunu yüklemek için uygun bir kernele ihtiyaç varmı yoksa orjinal kerneli yetermi bnm tek xperia miro

bu sadece Xperia S için. miro için diğer konulara göz at :)