Xperia S Batarya Hakkında?

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar birkaç sorum olacak telefonun bataryasıyla ilgili. Öncelikle telefonu alalı 2 ay oldu. Son günlerde çok farketdiyor gerçekten batarya hemen bitiyor gibi geliyor.

Ben bataryanın tam bitmesini bekliyorum çoğunlukla. Hatta kapanıyor %1 ken. Bunun bir sıkıntı çıkaracağını düşünmemiştim ama bazı forumlarda yeni nesil bataryalara bu durum ömrünün kısalmasına neden olurmuş. Böyle birşey varmı gerçekten?

Ayrıca bu telefonun bataryasının çıkarılamadığını duymuştum. Ancak bunu 2 yıl sonra falan biz değiştirtmek istesek, servislerden başka hiçbir yerde bunu yapamayacakmıyız? 1800 mA lik değilde 2200 mA kullanmak istesek böyle bir şansımız yok mu? Benim bildiğim Çinli abilerimiz çoktan buna batarya üretirdi.

paixufuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta telefonun garantilimi ben garantiye gönderdim ücretsiz bataryayı değiştirip gönderdiler garantiliyse ilgili sorunlari yaz servise gönder derim

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta telefonun garantilimi ben garantiye gönderdim ücretsiz bataryayı değiştirip gönderdiler garantiliyse ilgili sorunlari yaz servise gönder derim

Hocam garantili. Daha alalı 2 ay oldu olmadı. Akşamı zor oluyor bu batarya ile. Neden anlamadım. Özellikle son günlerde. Daha önce internet paketim yoktu, acaba bu etkili olur mu? Yeni aldım 1 GB veri trafiği devamlı açık. Ancak birşey alıp verdiği yok arada güncellemeleri yapıyor kendisi onun haricinde çok da internet falan kullanmıyorum. Genel olarak memnunum. Ancak bu batarya canımı sıkıyor bu aralar. Yeni telefonunda bataryasını değiştirmezler gibi geliyor aslında. Ayrıca telefon root lu inşallah sıkıntı çıkartmazlar. Gerçi güncellemeyi atar öyle gönderirim root falan kalmaz da.

paixufuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon yeniyse yeni bir güncelleme geldi bataryada fark ettiriyor benim telefon birbuçuk yıllık bataryayı test ettiler sonra değiştirmişler doğrusu stamina modla kullanıyorum batarya performansından memnunum ama kullandığın rom ve kernel da bataryayı emiyor olabilir benimde rootluydu unroot yaptım batarya sorunum kalmadı çünkü sony nin kernelı batarya üzerine bunuda belirtmek isterim ama benim gözüm z1 de kaldı usta o telefonu alacağım ama banımı sıkan tek nokta şu android başladığı zaman 128 mb ram'le bu işletim sistemine başlamıştı şimdi 2gb ram yetmez oldu ne olacak bu androidin sistem canavarlığı bilmiyorum

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon yeniyse yeni bir güncelleme geldi bataryada fark ettiriyor benim telefon birbuçuk yıllık bataryayı test ettiler sonra değiştirmişler doğrusu stamina modla kullanıyorum batarya performansından memnunum ama kullandığın rom ve kernel da bataryayı emiyor olabilir benimde rootluydu unroot yaptım batarya sorunum kalmadı çünkü sony nin kernelı batarya üzerine bunuda belirtmek isterim ama benim gözüm z1 de kaldı usta o telefonu alacağım ama banımı sıkan tek nokta şu android başladığı zaman 128 mb ram'le bu işletim sistemine başlamıştı şimdi 2gb ram yetmez oldu ne olacak bu androidin sistem canavarlığı bilmiyorum

Hocam ne yaptın ya. Noktasız bir paragraf yazmışsın.

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu batarya deli edecek beni. Eşime galaxy tab 3 aldım, 1 gün hiç kapatma takıl internete banamısın demiyor. Bizim bu sony i 3 kez doldurdum. Bu nasıl iş yahu.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Veri paketinizi açık bırakmanızdan dolayı.

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman bataryanız çabuk bitmeye devam edecek. Sadece kullanacağınız zaman açınız.

Tamam da benim anlatmak istediğim şu; full internette ekran ışığı normalken neden bu kadar çabuk şarj bitiyor. Bekleme modunda problem yok performans iyi :)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Tamam da benim anlatmak istediğim şu; full internette ekran ışığı normalken neden bu kadar çabuk şarj bitiyor. Bekleme modunda problem yok performans iyi :)

Zaten telefonun 1750 Mah pili var. Nasıl gitmesini bekliyorsunuz anlamadım.

Reaksiyon puanı
16,118
root'u kaldır servise ver batarya hatalıysa değişir batarya 6ay garantili olabilir yani 2aylık diye servise verilmez deme ver baksınlar.

Reaksiyon puanı
16,118
pilinde sorun olabilir normal değil harcama.

kaanrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu candy crash mıdır nedir bu nasıl bir oyun şarjı içiyor mu ne? Tablette de farkettim hiç normal değil bu oyun