Xperia s 6.1.a.2.55 rom ve root sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
slm arkadaşlar direk yaşadığım olayı anlatayım

telefonum xperia s orjinal ve en son yazılım olan 6.1.A.2.55 yüklü idi garantili ve faturalı

fakat ben root yapmaya ve farklı bir cwm yüklemeye karar verdim!!!
ilk önce boot loader kilidini açmam gerektiğini ögrendim buradaki konudan
http://forum.shiftdelete.net/sony/294406-xperia-s-root-yapma-bootloader-unlock-cwm-rom-yukleme.html
sonra root olması gerektiğini o da buradaki konudan http://forum.shiftdelete.net/sony/302322-sony-xperia-s-root-yapma-6-1-a-2-55-a.html

bunları yaptım ve sorunsuz bir
şekilde oldu

daha sonra xda sitesinde bir rom gördüm ve onu yüklemeye karar verdim oda burda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137561

indirdiğim romu hafıza kartına attım boot loader kilidini açmıştım ve root yapmıştım buradada sıkıntı yok
Recovery mode aldım cihazı ve yönergeler ne gösteriyorsa onu yaptım ''yönergerler derken rom yükleme konusunda dokunmatık çalışmadıgı için gerekli uygulamayı yani''

sonuç olarak yüklendi ve çalıştı çokta güzel oldu

ama ben artislik yapıp bu romun içinde değişiklik yaparım dedim ve yaptım daha sonra aynı işlemleri yapmaya çalıştım fakat cihazım açılmadı açılış ekranında kaldı bende daha sonra flastool yöntemi ile ilgili konuların birinde bir yöntem anlatılmış onu yaptım ve cihaz çaıştı daha sonra bl kilidi kapattım ve yine burada anlatılan konuların birinde 6.1.A.2.55 link buldum bunu indirip yükledim ve en son update ile cihazı orjinal haline güncelledim

ama şu anda ilk yaptığım bl kilidini açma ve root yapmayı yapamıyorum xda sitesindeki o ilk yüklediğim romu yüklemek istiyorum ve Recovery mode alamıyorum cihazı sıkıntım bu

şu an herşey gayet stabil çalışıyor fakat ilk yaptığım bl kilidini açma ve root yapmayı yapamıyorum ve Recovery mode alamıyorum

şimdiden teşekkür ederim ilğileriniz için

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Kaç kişi bakmiş yinede bir cevap yok :)

Telefondan arama kısmına *#*#7378423#*#* yazın servis menüsü açılacak.
Service info -> Configuration -> Rooting Status kısmında Bootloader unlock allowed: Yes mi yazıyor yoksa Bootloader unlocked: Yes mi yazıyor?

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bootloader unlocked : yes yazıyor ama yes yazısı senin yazdıgın gibi kırmızı değil

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
vallahi varya arkadaşlar bi yardım istedim pişman oldum günlerce esir oldum buraya neyse başka forumlardan yardım lalım burada fazla bilgi sahibi yok anladıgım kadarı ile

- - - Mesaj Güncellendi - - -

:(....

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ama root olmuyor ve recovery mode geçmiyor sorunda bu zaten ama anlamadım ben

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dostum biraz ugraştım ve şu anda bir rom yükledim ama telefon xperia yazısı gelince tekrar geri kapanıyor

yani en sonunda ot yaprım ve cwm moda altım tuş kombinasyonlarını yapıp yükleme oldu telefon acılıyor geri reset atıyor şu anda

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
dostum biraz ugraştım ve şu anda bir rom yükledim ama telefon xperia yazısı gelince tekrar geri kapanıyor

yani en sonunda ot yaprım ve cwm moda altım tuş kombinasyonlarını yapıp yükleme oldu telefon acılıyor geri reset atıyor şu anda

yüklediğin rom hangisi? bazı romlar belirli kernellerde çalışır. romu yükledikten sonra kernelinide yüklemek gerekir

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bak yüklediğim rom bu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137561 ben bu işlemi senin yükleme talimatlatın dogrultusunda gayet başarılı yaptım ve sorunsuz çalıştırdım 11 hafta kullandım ama bu resimdeki gibi
Screenshot_2013-03-01-15-45-27.png

en altta geri home ve ayarlar tuşlarını kaldırmayı göstermişler buradan malum bizim telefonda zaten bu tuşlar var http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38637403&postcount=1896

daha sonra ingilizcem pek iyi olmadıgı için ben burada ki işlemi Download link: No OSB indirip zip dosyasının içindeki XZXperience_2.zip\system\framework kısmında framework-res.apk dosyayı sildim yerine Download link: No OSB indirdiğim framework-res0.apk yi koydum ve tekrar cwm moda alıp yükleme yaparsam o home geri tuşları gidecek sandım ve asıl yöntem bu değilmiş ama ben yükleyince olan oldu birdaha telefon acılmadı

sende cıkamadın demi işin içinden :(

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
en sonunda yaptım on numara oldu isteyen varsa anlatabilirim tek başıma başardım :)

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o işlem zor değil ki. Navigasyon Barı kaldırmak için Bu dosyayı indirip adını Framework-res.apk olarak değiştir System/Framework klasörüne kopyala :)

daha önce hç yapmayan biri için cok zor ama oldu kral oldu vallahi şiddetle tavsiye ederim

bu arada forumun saati hatalı yazılan msj ların saatlerini hep yanlış veriyor ayrıca mobil den giriş yapıldıgında üyelik formu hata veriyor ve son olarak mobilde you tube linkleri hata veriyor yakışmıyor sdn ye

bu arada forumun saati hatalı yazılan msj ların saatlerini hep yanlış veriyor ayrıca mobil den giriş yapıldıgında üyelik formu hata veriyor ve son olarak mobilde you tube linkleri hata veriyor yakışmıyor sdn ye