Xperia Neo / Neo V 4.0.4 Root Ve Cwm Kurulum Rehberi

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben ultimate hd rom u indirip direk cwm den kurabilirmiyim.

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kurdum ama telefon sony yazısında kaldı açılmıyor. Bilgisayarda görmüyor pc companion görmüyor. Sanırım bootloader kapalı diyerek belirtmem lazımmış ne yapmalıyım cwm de açılmıyor:(

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kurdum ama telefon sony yazısında kaldı açılmıyor. Bilgisayarda görmüyor pc companion görmüyor. Sanırım bootloader kapalı diyerek belirtmem lazımmış ne yapmalıyım cwm de açılmıyor:(

update service ile sorunu çözdem sorun ultimate hd rom yüklerken bootloader kapalı olarak belirtmemiz gerekiyormuş. İnternette kurulumu çok ayrıntısız vermişler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, telefonumun sürümü 2.3.4, 4.0.2.A.0.62 İlk sayfadaki işlemleri yapabilir miyim? Root yapıp telefon hafızasını rahatlatmak istiyorum. Telefon tuşlarındaki soyulma, eski sürüme dönme ve ekran yanığı için göndermiştim. Bu versiyonu yükleyip geri göndermişler. Bu sürümle devam etmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Merhaba, telefonumun sürümü 2.3.4, 4.0.2.A.0.62 İlk sayfadaki işlemleri yapabilir miyim? Root yapıp telefon hafızasını rahatlatmak istiyorum. Telefon tuşlarındaki soyulma, eski sürüme dönme ve ekran yanığı için göndermiştim. Bu versiyonu yükleyip geri göndermişler. Bu sürümle devam etmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

2.3.4 ü Flashtool ile root yapabilirsin sanırım.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
[MENTION=130683]android3[/MENTION] bir ara benim aleti de rootlayalım.

Ben team vereyim, sen hallet ama :D.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten merak ettiğim bir konu var. Nasıl olabilir de neo v a ftf'sini normal neo'nun a kerneli olarak kaydedersiniz? Normal bir kullanıcı olsaydım belki de telefonu brick edebilirdim.

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Gerçekten merak ettiğim bir konu var. Nasıl olabilir de neo v a ftf'sini normal neo'nun a kerneli olarak kaydedersiniz? Normal bir kullanıcı olsaydım belki de telefonu brick edebilirdim.

Neo v'nin kernelini flaşlarsan telefon brick olmaz, sadece sapıtır. Zaten root işleminden sonra tekrar neo 587 kernel flaşlayınca buda düzeltiyor ;)

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben bu işlemleri sürekli yapıyorum sürekli rom değiştirdiğim için. Ezberledim zaten hiçbir sorun çıkmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla allah razi olsun herkez yarim yamalak anlatmiş bir tek sende anladim ve yaptim kardeşi saol

S

SDN Okuru

SDN Okuru
root işlemini yaptım ama yalnışlıkla alarm/saat programınıda silmişim :) google playdan farklı bir alarm programı indirdim ama sürekli reklam çıkıyor ve orjinalindeki kadar iyi değil. Acaba sadece bu sildiğim alarm'ı nasıl geri yüklerim?

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
root işlemini yaptım ama yalnışlıkla alarm/saat programınıda silmişim :) google playdan farklı bir alarm programı indirdim ama sürekli reklam çıkıyor ve orjinalindeki kadar iyi değil. Acaba sadece bu sildiğim alarm'ı nasıl geri yüklerim?

https://www.box.com/s/564yp3zfuxk1w60yp1ek

Direk kurmazsa system/app e kopyala izinleri aşağıdaki gibi ver ve telefonu yeniden başlat...

İZİNLER ..

**
*
*

S

SDN Okuru

SDN Okuru
"yalancıbahar" çok teşekkürler. Aslında bendeki orjinal gibi değil farklı bir yapıda ama daha iyi oldu :)

lhknl21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler kardeşim root olayını tamamladım. Ancak cwm olayında bir sıkıntım var http://imageshack.us/photo/my-images/845/0hui.jpg/
0hui.jpg
Bu resimdeki gibi bir ekran geliyor karşıma cwm yüklüyemiyorum. Ne yapmam gerek?

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar daha önce root işlemini başarılı bir şekilde yapmıştım ama sonra telefonu 2.3... sürümüne geri döndürdüm ve yine buradan root yaptım.

Şu an telefonu açmaya çalışıyorum "sony" yazısı çıkıyor ve logo geliyor sonra yeniden başlıyor telefon. Sürekli böyle oluyor hiç durmadan.

Şu an şarjı çıkardım ve telefonu kullanamıyorum. Acil yardımlarınızı bekliyorum...

Cey7un

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar telefonumda hata ayıklama modunu açıyorum kernel yüklemek için kapattığım zaman yükleme başında hata ayıklama modu kapalı diyor sonra telefonu açıyorum hata ayıklama modu kendiliğinden kapanmış oluyor.yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, işlemleri yaparken flashtool bölümünde telefonu bağlamamı istemiyor, acaba bu neden olabilir? ilk etapta flashtool 0.8.0.0 yükledikten sonra güncellemesini yapmadığım için mi (güncelleme linki çalışmıyor)? Yardımcı olabilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
error veriyor olmuyor root atamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar telefonum c3 yeni aldım kapandı 10 saniyede bir sony xperia yazısı çıkıp kapanıyo ne yapmam lazım lütfen yardım edin bana hiç de anlamam telefonlardan

A

alihan2433

SDN Okuru
ben bu işlemleri yaptım doğru şekilde ama superuser gelmedi? nasıl root yapcam