Z3 Compact Android 5.0.2 BL Kapalı Root Atma

msxlabs

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba... Yağacağımız işlem 23.0.A.2.93 TR sürümüne root atıp, 23.1.A.0.690 TR sürümünü flashlamaktan ibarettir... YANİ 5.0.2 YE ROOT ATILMIYOR 4.4.4 ROOT ATILIYOR ROOTLU BİR ŞEKİLDE 5.0.2YE GEÇİLİYOR...
Yapacağımız işler biraz uzun sabırlı olun...

İndireceğimiz Dosyalar

Flashtool
gief Root v3

23.0.A.2.93 TR
23.1.A.0.690 TR
PRFCreator v0.8
SuperSU v2.46
CWM Z3C locked dual recovery 2.8.2 flashable
CWM Z3C locked dual recovery 2.8.2 installer

Anlatım:

Adım 1

Öncelikle geliştirici seçenekleri açın.
USB hata ayıklaması etkin hale getirin.
Sahte konumlara izin verin.
Flashtool ile [FTF] D5803 5.0.2 23.0.A.2.93 TR dosyasını flashlayın...

Adım 2

USB hata ayıklaması etkin olmalı.
Sahte konumlara izin vermeniz gerekiyor.
ADB ve cihazınızın sürücüleri bilgisayarınıza yüklenmiş olmalıdır.
gief Root v3 aracını indirin ve bir klasöre çıkartın
Telefonunuz açık bir şekilde bilgisayara bağlayın.
Telefonunuzu uçak modu'na alın.
İndirdiğiniz aracı çıkarttığınız klasördeki "install.bat" dosyasını çalıştırın ve yönergeleri takip edin.
Bu işlemlerden sonra cihazınız root yetkisine sahip olmalıdır.
Eğer "device not rooted" yazısını alıyorsanız işlem başarısız olmuştur ve yeniden tüm adımları takip ediniz.

Adım 3

PRFCreator v0.8.zip'i bir klasöre çıkartıyoruz ve klasör içindeki PRFCreator.exe dosyasını çalıştırıyoruz.
Uygulama basit. FTF file olan yere noktalı yere tıklayarak, indirdiğimiz [FTF] D5803 5.0.2 23.1.A.0.690 TR doayasını gösteriyoruz.
SuperSU.zip yerine indirdiğimiz SuperSU v2.46 dosyasını gösteriyoruz
Recovery Zip yerine indirdiğimiz CWM Z3C locked dual recovery 2.8.2 flashable gösteriyoruz.
Create diyerek Flash edilebilen bir 23.1.A.0.690 TR sürümü oluşmuş oluyor.
Ve oluşan dosyayı telefonun dahili depolama birimine atın.

Adım 4

Hata ayıklama yine açık olacak.
CWM Z3C locked dual recovery 2.8.2 installer dosyasını indirerek, zip içeriğini bir klasöre çıkartıyoruz.
Telefonda USB hata ayıklamayı açarak bilgisayara bağlıyoruz ve install.bat dosyasını çalıştırıyoruz.
Programın açılan penceresinde 5 seçenek çıkıyor ve biz telefonu SuperSU kullanarak rootladığımız için 1'i seçiyoruz. Daha sonrasını ekran yönergeleri ile tamamlayabilirsiniz.
Yukarıda oluşturduğumuz Flash edilebilen 23.0.1.A.5.77 zip dosyamızı telefon hafızasına, ana dizine atıyoruz.
Telefonu kapatıyoruz ve açılırken devamlı tık tık tık şeklide SES KISMA tuşuna basıp çekiyoruz. BASILI TUTMUYORUZ !
Telefon CWM modunda açılacak ve Sol Üst'te bulunan Install tıklanır, Dosya Seçilir ve Swipe To Confirm Flash butonu kaydırılarak flash işlemi bitirilir.
İşlem bitince uyarı gelir. ÖNEMLİ AYRINTI; TELEFON YENİDEN BAŞLATILMAZ. TAMAMEN KAPATILIR !!! (Home tıklanır / Reboot tıklanır / Power Off tıklanır)
FlashTool açılır.
D5803 5.0.2 23.1.A.0.690 TR sürümünü telefona flashlarız ancak; ÖNEMLİ AYRINTI; sağdaki Exclude bölümünde, system seçilerek devre dışı bırakılır ve Flash işlemi bitirilir.

Not: "CWM Z3C locked dual recovery 2.8.2 flashable" ve "CWM Z3C locked dual recovery 2.8.2 installer" dosyaları farklıdır. Birbirine karıştırmayın !

Not: YAPACAĞINIZ HATADAN ÖTÜRÜ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

by40bir den alıntıdır

By40bir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel ALINTI!

Keşke altına alıntı olduğunu ve nereden aldığını belirtseydin. Kişilerin emeklerini, kendi marifetinmiş gibi göstermeseydin...

msxlabs

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Oradan yaptım doğrudur, ancak orada 5.02 ye değil 444 anlatılıyor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Güzel ALINTI!

Keşke altına alıntı olduğunu ve nereden aldığını belirtseydin. Kişilerin emeklerini, kendi marifetinmiş gibi göstermeseydin...

Ayrıca bu sitede foruma yönlendirmek yasak...

By40bir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün yazdıklarımı noktasına virgülüne kopyala yapıştır, ondan sonra yasak masak tantanası yap bana. Ayıp ayıp....

Ayrıca 4.4.4 .77'li sürüme geçmeyi yine aynen vermişsin zaten. Değişen bir şey yok yani. Bu yöntemi kopyala yapıştır, 5.1'e geçme yöntemi diye aynen yine yaz. Sonuçta aynı yöntem, sadece numaralar değişiyor...

msxlabs

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütün yazdıklarımı noktasına virgülüne kopyala yapıştır, ondan sonra yasak masak tantanası yap bana. Ayıp ayıp....

Ayrıca 4.4.4 .77'li sürüme geçmeyi yine aynen vermişsin zaten. Değişen bir şey yok yani. Bu yöntemi kopyala yapıştır, 5.1'e geçme yöntemi diye aynen yine yaz. Sonuçta aynı yöntem, sadece numaralar değişiyor...

Alıntı olduğunu yazdık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
romların ikiside hatalı gibi çünkü ikisi de hata veriyor. illa bu romlar mı olması lazım herhangi bir kit kat romu ile rootlayıp herhangi bir lolipop sürümüne geçiş olmuyor mu?