Xp de yüklü olan google chromeden

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
c de yüklü olan xp işletim sistemimde olan google chromeden d de yüklü olan windows 7 dekigoogle chrome ye şifreleri nasıl aktarırım c de yüklü olan xp işletim sistemim çökmüş durumda yardımcı olurmusunuz....

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Aslında tarayıcı ilk kurduğunda Xmarks yükleseydin bu kadar zahmete girmen gerekmezdi ancak olan olmuş :)Tam olarak emin değilim ancak bunu bi dene
C:\Documents and Settings\[USERNAME]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default klasörünün içindeki Bookmarks dosyasını kopyala ve win 7'deki D:\Users\[USERNAME]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default klasörünün içine at.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Adam C çökmüş diyor.
Senkronizasyonunu açması için çökmüş C'deki Chrome'yi açması lazım :D

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yok hocam olmadı acaba başka yolu varmıdır?

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
"C:\Users\kullanıcı_adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data"
User data klasörünü komple kopyala bakalım olacakmı ben bu klasörün yedeğini alıp sildim tüm kayıtlı şifreler gitti yedekten geri yüklediğimde bütün bilgiler geri geldi.

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam sizin dediginiz gibi oldu chrome eski yükledıgım eklentilerde geldi ama google chrome de secenekler tusuna bastıgım anda tarayıcı kilitleniyor

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

"C:\Users\kullanıcı_adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data"
User data klasörünü komple kopyala bakalım olacakmı ben bu klasörün yedeğini alıp sildim tüm kayıtlı şifreler gitti yedekten geri yüklediğimde bütün bilgiler geri geldi.
hocam sizinki gibi yaptım olmadı

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
böyle seylerin önlemini sistem cökmeden önce alicaksin dostum. xpyi onarma falan yap.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
evet dene sistem acilirsa sorununda kalmaz.

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
windows root system32 hal.dll hatası veriyor bu dosyayı nasıl indiririm

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
hal.dll
http://www.dll-files.com/hal.zip?0WMgXHcEhW

ama sen burayi bi oku
http://forum.donanimhaber.com/m_15123263/tm.htm

Orjinalden alıntı: muratsevdin

bu forumda olan bir konudan alıntıdır;kapak olsun yarbaylara repairle tek dosya atmakla ne alaka.repair dese zaten eksik dllyi indirmesine ne gerek var

Aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için Windows başlatılamadı:
(Windows)\System32\Hal.dll

Başka bir bilgisayardan sorunla ilgili buralarda yaptığım araştırmalarda pek tatmin edici bir cevap bulamadım.
Ama olayla ilgili support. microsoft .com' da yaptığım aramada çözümü buldum. Aşağıda anlatıyorum:

Sorun boot.ini dosyasında bir sorun olduğu için ortaya çıkmış.
Çözümde ise bilgisayarı Windows XP Cd'si ile başlatıp "Hoşgeldiniz" ekranında "R" tuşuna basarak Kurtarma Konsolu'nu açtım.
Orada önce önyüklemeyi seçtim. (1 yazıp enter'a bastım)
Sonra yönetim şifresini girmemi istedi. (Yönetici parolası olmadığı için sadece enter'a bastım)
Komut istemi ekranı başladı. Burada önce bootcfg /list yazıp enter'a bastım. boot.ini dosyasının bulunmadığını söyledi. (!! boot.ini silinmiş :( !!)
Sonra bootcfg /rebuild yazıp enter'a bastım. Burada sistemde yüklü işletim sistemlerini taradı.
Sonuçta aşağıdaki yazı çıktı:
Toplam Belirlenen Windows Yüklemeleri: 1

"
[1] C:\Windows
Yükleme önyükleme listesine eklensin mi? (Evet/Hayır/Tümü)
"

Bundan sonra e yazıp enter'a bastım.Sonra aşağıdaki yazı çıktı:

"
Yük Tanımlayıcıyı Girin
"

Burada işletim sisteminin adını yazmak gerekiyor. (Microsoft Windows XP Professional veya Microsoft Windows XP Home Edition) Yazıp enter'a
bastım. Ekranda aşağıdaki mesaj çıktı:

"
OS Yükü seçeneklerini girin
"

Burada /fastdetect yazıp enter'a bastım. Sonra exit yazıp enter'a bastım. Bilgisayar yeniden başladı ve açıldı.

Bundan sonra bilgisayardaki MS Office 2003, Adobe Reader 8, Kaspersky Anti-Virus 6, Babylon 6, Windows Live Messenger programları hata verdi.
Bu programları kaldırıp tekrar yükledim. Adobe Photoshop CS2 ve Quicktime Player 7 aktivasyonları yeniden istedi. Ayrıca kullanıcı
resmim de görünmedi. Bunları da düzeltince bilgisayar eski haline döndü.

Not: Yukarıdaki yazının hazırlanması sırasında http://support.microsoft.com/kb/330184/tr adresindeki bilgilerden yararlanılmıştır.

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bilgisayarın hafizasında win32 rustock diye virüs var nod 32 silmiyor kaspersky kurunca taramaya baslayınca virüs bilgisayarı çökertiyor yeniden baslıyor bilgisayar yardımcı olurmusunuz nasıl silinir

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
senin o bilgisayari formatlama zamanın gelmis bi bilgisayar arka arakya bu kdar sorun cikaramaz.

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işte sorun orda 4 defa format atttım yine olmuyor virüs hafiza da oldugundan format atınca gitmiyor.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Sistem çalışırken bir defa senkronizasyonu açsaydın bunları yaşamazdın.

işte sorun orda 4 defa format atttım yine olmuyor virüs hafiza da oldugundan format atınca gitmiyor.

Sadece C: sürücüsüne format atarsan kurtulamazsın belli ki diğer sürücü ve flash diskine de virüs bulaşmış. Yeni sistemi kuruktan sonra yedekteki dosyalardan virüs tekrar bulaşıyor.
Yeni kuracağın yerşeyi internetten indir.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
hafızada diye bisey yok makinayi fisten cekip acma tusuna basarsın bikac defa ramlarda virüs kalamaz, makinayıda windowsa cikarmadan antivirüs programlarının kurtarma cdsi versiyonlarıyla c: d: e: artık ne kadar varsa taratırsın bide format yapıstırsın virüs falan kalmaz. hala daha varsa baska biseyden sonradan sokuyosun demektir.

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
laptopun bilini çıkarsam olurmu. evet e ye format atsam belki olurda e de çok önemli dosyaların şifrelerim var onları kurtarayım bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürcem galiba en iyisi bu. bide senkronizasyon ne oluyor...

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
internetten Kaspersky Rescue Disk 10 indir usb yada cd'ye yazdir bilgisayari ondan baslat, sonra güncelleyip full c: d: e: artık ne kadar bölümün varsa bilgisayarini tarattir virüs kalacagini sanmiyorum.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
bide senkronizasyon ne oluyor...
Eğer bir Google hesabına sahipsen bunu Google Chrome'da Seçenekler>Kişiler Öğeler>Senkronizasyon"a giriyorsun ve şu seçenekleri Google serverına yedekliyorsun: "uygulamalar, uzantılar, temalar, şifreler, favoriler, tercihler, otomatik doldur"
Google Chorme olan her bilgisayarda şifreni tekrar girerek kaldığın yerden devam ediyorsun.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Opera'nın dışında bir de Chrome kullanıyorum çünkü eklenti yükledikten sonra yeniden başlatma istemiyor. ;)
Bir de son sekmeyi kapatınca tarayıcı da kapanıyor ya İE9 gibi bayılıyorum sormayın gitsin :D

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

Opera'nın dışında bir de Chrome kullanıyorum çünkü eklenti yükledikten sonra yeniden başlatma istemiyor. ;)
Bir de son sekmeyi kapatınca tarayıcı da kapanıyor ya İE9 gibi bayılıyorum sormayın gitsin :D
Amanin yanlış yere yazılmış bir yorum..Adminler delete delete :D pardon ...