Öneri Sıramatikde kurulu olan ubuntu yüklü işletim sistemi

Bu konuyu okuyanlar

murat23351

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar arkadaşın çalıştıgı saglık ocagında QSMART a ait bir sıramatik var atıl vaziyette duruyordu elektrık vb baglantılarını yaptım çalısır vaziyete getirdim kurulu işletim sistemi ubuntunun yüklü. harici ekran üstü de usb ile anakarta baglı dokunmatiği de mevcut bende baska bir hdd e takıp windows 11 lite sürümünü yükledim sorunsuz çalıştırdı. excel de yazdıgım basit sıra alma programı yazdım dokunmatiğini ve bir türlü nokta vuruşlu barkod yazıcısını aktif edemedim win 11 de çalıştıramadım. donanım kimliklerinden aygıt durumunu google de alt üst ettim bulamadım. mouse ile usb takılan baska bir barkod yazıcı takıp çözümü yaptım. gelen kişiler maous kullanamama durumu vb sebeblerden dolayı bende tekrar ubunutu antix veya kolibri os yüklemek istiyorum. kendi hdd sinde yüklü ubuntu hdd sinde olan nokta vuruslu yazıcısı ile dokunmatik sürücülerini nasıl yedekleyebilirim. ve microsoft office yazmış oldugum makrolu excel dosyasını ubunda yüklü olan librailoffice ile açmak isteğimde makroları çalıştırmadı veya sizin bu konuda çözümünüz ne olur. şimdiden teşekkürler.