xioami redmi note 8 ping problemi

Bu konuyu okuyanlar

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar gecenin 4 ün de mobil legends isimli mobayı oynuyorum, benden başka internette faal kimse yok fakat wifiyle baglandıgımda inanılmaz bir ping var . kardeşimin telefonunda denedim sıkıntı yok ama benim redmi note 8 de açtıgımda inanılmaz bir ping var .

ben sorunu çözemedim altarnatif çözümlerinizi bekliyorum .

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Arkadaşlar gecenin 4 ün de mobil legends isimli mobayı oynuyorum, benden başka internette faal kimse yok fakat wifiyle baglandıgımda inanılmaz bir ping var . kardeşimin telefonunda denedim sıkıntı yok ama benim redmi note 8 de açtıgımda inanılmaz bir ping var .

ben sorunu çözemedim altarnatif çözümlerinizi bekliyorum .
Ya bende bizim internetten şüphelenip d smarti aradım fakat değilmiş sanirsam yazılımsal bir sorun ben hard reset attım tamamen düzeldi bence bir dene şuan call of duty de 40 ms ile oynuyorum

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Ben Mobile Legends oynamıyorum. Ama belki sizin cihazınız olan Redmi Note 8'de farklı bir sunucu seçili olabilir mi? Örneğin Avrupa sunucusu 65 ping verirken Amerika 160 ping verir gibi.

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Ben Mobile Legends oynamıyorum. Ama belki sizin cihazınız olan Redmi Note 8'de farklı bir sunucu seçili olabilir mi? Örneğin Avrupa sunucusu 65 ping verirken Amerika 160 ping verir gibi.
1. nereden bakabilirim baglı oldugum bölgeye ?
2. ping degişimi acayip bir seviyede 60-120-200 olarak değiişim gosteriyor hemde sürekli
3. mobil veride hiç bir sıkıntı yok sadece wifi böyle

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Oyun mod seçimi vb bir yerlerde yazmaz mı hangi server'a bağlanacağı biraz bakın isterseniz. Veya bir oyunun ana ekranında kullanıcı adınızı karalayarak ss atın yardımcı olayım.

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Ya bende bizim internetten şüphelenip d smarti aradım fakat değilmiş sanirsam yazılımsal bir sorun ben hard reset attım tamamen düzeldi bence bir dene şuan call of duty de 40 ms ile oynuyorum
modemin arkasında bulunan küçük reset bölümünü iğne yardımıyla resetledim, ama sonuc aynı :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun mod seçimi vb bir yerlerde yazmaz mı hangi server'a bağlanacağı biraz bakın isterseniz. Veya bir oyunun ana ekranında kullanıcı adınızı karalayarak ss atın yardımcı olayım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-23-23-40-37-851_com.mobile.legends.jpg
    Screenshot_2020-09-23-23-40-37-851_com.mobile.legends.jpg
    78.1 KB · Görüntüleme: 211

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Gece saatlerinde anlamsız bir ping oluyor zaten hep.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Tek çare reset atmak başka şekilde çözülmüyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
O oyunu hiç oynamadım ama arkadaşların dediği gibi sunucu yerini değiştir. Avrupa veya orta doğu sunucusunu seç.

Eğer hala sorun varsa başka bir modeme bağlanıp hem senin,hem de kardeşinin telefonunu dene. Yine seninki sıkıntılı,onunkinde ise herhangi bir sorun yoksa o zaman benim tahminim:

1) Ya yazılımda sorun var. Güncelleme ile düzeltilebilir
2) Ya da antende sorun var. Telefonu hiç düşürdün mü?

• Beğen
Reactions: bwr

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
O oyunu hiç oynamadım ama arkadaşların dediği gibi sunucu yerini değiştir. Avrupa veya orta doğu sunucusunu seç.

Eğer hala sorun varsa başka bir modeme bağlanıp hem senin,hem de kardeşinin telefonunu dene. Yine seninki sıkıntılı,onunkinde ise herhangi bir sorun yoksa o zaman benim tahminim:

1) Ya yazılımda sorun var. Güncelleme ile düzeltilebilir
2) Ya da antende sorun var. Telefonu hiç düşürdün mü?
1. yönetminizi kısa süre içinde deneyip size döneceğim.
2. telefonu alalı 1 sene oldu öyle paldır küldür düşme yuvarlanma vb. olmadı , kenara köşeye carpma , herhangi bir yüzeye sert bırakma olayları oldu .

sıkıntının telefonda oldugu ihmtalini kesinleştirdiğim birkaç neden daha var , başka moba yükledim aynı sorun , pubg mobile aynı sorun.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
1. yönetminizi kısa süre içinde deneyip size döneceğim.
2. telefonu alalı 1 sene oldu öyle paldır küldür düşme yuvarlanma vb. olmadı , kenara köşeye carpma , herhangi bir yüzeye sert bırakma olayları oldu .

sıkıntının telefonda oldugu ihmtalini kesinleştirdiğim birkaç neden daha var , başka moba yükledim aynı sorun , pubg mobile aynı sorun.
Kenarda darbe falan varsa anten falan zarar görmüş olabilir.

Ya da dediğim ve arkadaşların dedikleri gibi yazılım problemi de olabilir.

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Kenarda darbe falan varsa anten falan zarar görmüş olabilir.

Ya da dediğim ve arkadaşların dedikleri gibi yazılım problemi de olabilir.
anlıyorum bi göstermekte fayda var .Vakit ayıran herkese teşekkürler.

Arkadaşlar şans eseri bir forum sayfasında 2 saatlik araştırmam neticesinde sorunun çözümünü buldum. Açılan konulara göre xioami marka telefonlarda baya popüler bir sıkıntı olduğunu anladım. Benim açımdan çok basit bir çözümü varmış .

Ayarlar > uygulamalar > mobil legends dizinine girip "pil tasarrufu" bölümünde bulunan "kısıtlama yok" seçeneğini aktif ettiğinizde problem çözülüyor , yaklaşık 5 oyundur 15 ping ile mis gibi oynuyorum. Bu problemle karşılaşan arkadaşlar ilk olarak bu çözümü denesin :)

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
anlıyorum bi göstermekte fayda var .Vakit ayıran herkese teşekkürler.

Arkadaşlar şans eseri bir forum sayfasında 2 saatlik araştırmam neticesinde sorunun çözümünü buldum. Açılan konulara göre xioami marka telefonlarda baya popüler bir sıkıntı olduğunu anladım. Benim açımdan çok basit bir çözümü varmış .

Ayarlar > uygulamalar > mobil legends dizinine girip "pil tasarrufu" bölümünde bulunan "kısıtlama yok" seçeneğini aktif ettiğinizde problem çözülüyor , yaklaşık 5 oyundur 15 ping ile mis gibi oynuyorum. Bu problemle karşılaşan arkadaşlar ilk olarak bu çözümü denesin :)
Garip. Pil tasarrufu oyunlarda otomatikman kapalı diye biliyordum...

İnternet düşük olursa ve telefon bir bağlantı aramaya çalışırsa daha fazla batarya sömürür.

Elberucmakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Pil

İnternet düşük olursa ve telefon bir bağlantı aramaya çalışırsa daha fazla batarya sömürür.
Tasarruf kapalı ılıcak ve şarj en az 60 dolaylarında seyretmesi gerekiyor ki sıkıntı olmasın . Xioami'lerin kronik sıkıntısı

Pil

Tasarruf kapalı ılıcak ve şarj en az 60 dolaylarında seyretmesi gerekiyor ki sıkıntı olmasın . Xioami'lerin kronik sıkıntısı