Xioami Note 8 Pro, Huawei P20 Hangisini almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
2 yıl ömrü derken kastettiğiniz şey telefonun dayanıksızlığı üzerine mi
Donanımın yetersiz gelmesi üzerine mi
Yoksa güncellemelerle telefonu yavaşlatma meselesi mi
Hiç biri. Önerdiğiniz markanın yazılımının çok kalitesiz ve stabil olmaması. Geçenlerde Rn 8'e MIUI 12'nin kararlı sürümü geldi pek ne değişti? Hiç bir şey. Kararsız sürüm ile aynı. Stabil değil. Takılmalar oluyor. Gayet güzel sosyal medya kullandıran, fotoğraf düzenlettiren telefon ayarlarda gezerken daha çok ısınıyor, bir şeye basıyorsunuz geç tepki veriyor. MIUI 11'in sondan bir önceki sürümü ile telefon çökmeye başladı. O kadar telefon gördüm, hiç birinde aldığı güncellemeler ile böyle bir yavaşlama olmadı.

Zaten sorun güncellemede değil. MIUI yani ara yüz kötü. Aynı şeyler Mi 8'de de oluyor. Giriş animasyonunda sanki 2 FPS gibi oluyor. Çok takılıyor. Yani donanım yetersizliği değil, içinde 845 olan telefon böyle oluyor. Dayanıklık zaten değil, kişinin kullanımına bağlı. Güncelleme yavaşlatması değil, çünkü tüm Xiaomi cihazların yazılımı berbat. Bazı özendikleri cihazlar var onlar bile kötü.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Hiç biri. Önerdiğiniz markanın yazılımının çok kalitesiz ve stabil olmaması. Geçenlerde Rn 8'e MIUI 12'nin kararlı sürümü geldi pek ne değişti? Hiç bir şey. Kararsız sürüm ile aynı. Stabil değil. Takılmalar oluyor. Gayet güzel sosyal medya kullandıran, fotoğraf düzenlettiren telefon ayarlarda gezerken daha çok ısınıyor, bir şeye basıyorsunuz geç tepki veriyor. MIUI 11'in sondan bir önceki sürümü ile telefon çökmeye başladı. O kadar telefon gördüm, hiç birinde aldığı güncellemeler ile böyle bir yavaşlama olmadı.

Zaten sorun güncellemede değil. MIUI yani ara yüz kötü. Aynı şeyler Mi 8'de de oluyor. Giriş animasyonunda sanki 2 FPS gibi oluyor. Çok takılıyor. Yani donanım yetersizliği değil, içinde 845 olan telefon böyle oluyor. Dayanıklık zaten değil, kişinin kullanımına bağlı. Güncelleme yavaşlatması değil, çünkü tüm Xiaomi cihazların yazılımı berbat. Bazı özendikleri cihazlar var onlar bile kötü.
Bu yorumları birçok yerde gördüm ama birçok kişi de güncelledikten sonra format atınca sorun düzeldi diye geri bildirimler yazmış. Ben telefonu güncellemeden kullanma yanlısıyım zaten. Yine de görüşlerin için teşekkür ederim

Reaksiyon puanı
6,381
Bu yorumları birçok yerde gördüm ama birçok kişi de güncelledikten sonra format atınca sorun düzeldi diye geri bildirimler yazmış. Ben telefonu güncellemeden kullanma yanlısıyım zaten. Yine de görüşlerin için teşekkür ederim
Ben de format attım.

Xiaomi'nin de özellikler ile göz boyayıp çöp yazılımından bahsetmemesinden bıktım. Xiaomi yüzünden çok sıkıntı çektiğim oldu. Neyse ki çoğunu kısa sürede elden çıkardım. Yoksa daha büyük sıkıntı olurdu.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Bende format attım fazla bişey değişmedi yine aynı 5260 Mah biraz gözümü boyadığı için bunu almıştım şu andaki düşüncem olsaydı kesinlikle @alpotter on yaptığı gibi Vatandan 3200 e realme 6 pro alırdım hem param cebimde kalırdı hem de yazılımı daha iyi olan telefon kullanmış olurdum

morqanvLkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Note 8 Pro kullanıyorum. Isınma sorunu yok. Hızlı şarj oluyor. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum tavsiye ederim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
P

Peki şöyle sorayım segment olarak birbirlerine benziyor Xiaomi Mi 10 T Pro mu Xisomi Mi Note 10 mu?
İkisinide salla.Bu cihazları alacağına o fiyatlarda Xr,P30 gibi cihazlardan birini almanı tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kamera konusunda Xiaomi Mi Note 10, performans konusunda Mi 10T Pro önde diye biliyorum. Yanlışım olabilir.
Doğru söylüyorsun.Mi 10t pro nun kamerası iyi değil.Mi note 10 kamerada daha iyi ama performans tarafında 865 farkıyla Mi 10t pro daha iyi.