Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128 GB hakkında görüşünüz nedir?

Bu konuyu okuyanlar

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128 GB telefonunu aldık. Bu telefon hakkında görüşünüz nedir?

drift19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selamlar öncelikle ben de bu telefonu aldım 2 gün oldu.Şarjı çok iyi gidiyor.Kameralar güzel.Yüz tanıma ve parka izi çok iyi çalışıyor.Sanırım eksi yanları video çekimi ve ekran kalitesi.Yani ben film veya youtube video izlerken beklediğim görüntüyü bulamadım gibi geldi.Video çekemedim daha.Bir de mediatek işlemci şuan için performansı çok iyi fakat uzun kullanımda sıkıntı çıkarabilir diyenler var.Benim sorum da şu olacak burdaki arkadaşlara mi 9t alsaydım bu saydığım konularda bariz üstünlük yaşar mıydım?

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Selamlar öncelikle ben de bu telefonu aldım 2 gün oldu.Şarjı çok iyi gidiyor.Kameralar güzel.Yüz tanıma ve parka izi çok iyi çalışıyor.Sanırım eksi yanları video çekimi ve ekran kalitesi.Yani ben film veya youtube video izlerken beklediğim görüntüyü bulamadım gibi geldi.Video çekemedim daha.Bir de mediatek işlemci şuan için performansı çok iyi fakat uzun kullanımda sıkıntı çıkarabilir diyenler var.Benim sorum da şu olacak burdaki arkadaşlara mi 9t alsaydım bu saydığım konularda bariz üstünlük yaşar mıydım?
Video ve ekran kalitesi mi 9tde gerçekten iyi. Ama arada fiyat farkına değeceğini sanmam. Pili de çok iyi gitmiyor diyorlardı ne kadar doğru bilemem ama.

drift19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Video ve ekran kalitesi mi 9tde gerçekten iyi. Ama arada fiyat farkına değeceğini sanmam. Pili de çok iyi gitmiyor diyorlardı ne kadar doğru bilemem ama.
Ekran kalitesi çok fark ettirir mi yani bariz bir şekilde belli mi aralarındaki fark?

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Telefonu kardeşime aldık.
Resim ve video kamerası iyi.
Parmak izi ve yüz tanıma hızları iyi.
Batarya uzun gidiyor (3 gün). 2 gün ideal zaten.
Ekran çözünürlüğü yeterli, gayet iyi.
Daha ne olsun?

Gamerüs

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Yaşardın. Mİ9T de Amoled ekran olduğu için gerçekten de güzel bir görüntü alırdın.Snapdragon işlemciyle pil performansıda olurdu hem daha güvende hissedebilirdin.ama çok güzel bi telefon rn8 pro.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yaşardın. Mİ9T de Amoled ekran olduğu için gerçekten de güzel bir görüntü alırdın.Snapdragon işlemciyle pil performansıda olurdu hem daha güvende hissedebilirdin.ama çok güzel bi telefon rn8 pro.
Zaten bu yüzden tercihimi Mİ9T'den yana kullandım 5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra Mİ9T'ye geçtim büyük bir sıçrama geçirdim resmen çağ atladım hocam artık dışarı çıkarken yanıma şarj aleti almıyorum bende onun rahatlığı var diyaliz hastası gibi prize bağlı İPhone kullanan arkadaşlarımın ve öğrencilerin yanıından geçerken yüzümde bir tebessüm oluşuyor yani Mİ9T'ye geçince batarya sorunum ortadan kalktı benim hayatımı en çok hızlı şarj kurtarıyor
Mİ9T'ye geçmeden önce şarj aleti olmadan evden çıkamıyordum okula geldiğimde de şarjım bitiyordu ve sınıfa girdiğimde boş priz var mı diye bakıyordum bataryası bana çok cinnet geçirtti
4 inçlik bit kadar ekrandan 6.39 inçlik ekran gövde oranı yüksek çerçevesiz tam ekranlı bir telefona geçtim bu ekranda sosyal medyada gezinmek veya video izlemek paha biçilemez onun keyfi ayrı bir güzel
kamerası da çok güzel foto ve video manyağı biri değilim fakat işimi fazlası ile görüyor özellikle ön kamerası artık tost makinesi gibi çekmiyor :)
2019'un tasarımını en çok beğendiğim telefonlardan biri diyebilirim
Mİ9T kesinlikle öneriyorum

Son düzenleme:

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Karşılaştırma yapıldığında redmi note 8 pro, mi9t'den işlemci ve batarya konusuda daha iyi. Diğer özellikler hemen hemen aynı.

drift19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Zaten bu yüzden tercihimi Mİ9T'den yana kullandım 5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra Mİ9T'ye geçtim büyük bir sıçrama geçirdim resmen çağ atladım hocam artık dışarı çıkarken yanıma şarj aleti almıyorum bende onun rahatlığı var diyaliz hastası gibi prize bağlı İPhone kullanan arkadaşlarımın ve öğrencilerin yanıından geçerken yüzümde bir tebessüm oluşuyor yani Mİ9T'ye geçince batarya sorunum ortadan kalktı benim hayatımı en çok hızlı şarj kurtarıyor
Mİ9T'ye geçmeden önce şarj aleti olmadan evden çıkamıyordum okula geldiğimde de şarjım bitiyordu ve sınıfa girdiğimde boş priz var mı diye bakıyordum bataryası bana çok cinnet geçirtti
4 inçlik bit kadar ekrandan 6.39 inçlik ekran gövde oranı yüksek çerçevesiz tam ekranlı bir telefona geçtim bu ekranda sosyal medyada gezinmek veya video izlemek paha biçilemez onun keyfi ayrı bir güzel
kamerası da çok güzel foto ve video manyağı biri değilim fakat işimi fazlası ile görüyor özellikle ön kamerası artık tost makinesi gibi çekmiyor :)
2019'un tasarımını en çok beğendiğim telefonlardan biri diyebilirim
Mİ9T kesinlikle öneriyorum
Pili ne kadar gidiyor ortalama kullanımda oyunsuz 2 günü çıkarıyor mu? sürekli açık ekranın pile etkisi nedir?

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
3 haftadır mi 9 t kullanıyorum ip 7 den geçtim pil i çok iyi geliyor bana oyunsuz 2 gun çıkarır ama wifi ye de bağlı mobil veride pil kullanımı artıyor tabi rn8 pro da çok iyi cihaz rn8 pro aldiysan pişmanlık yaşama arada uçurumlar yok

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Pili ne kadar gidiyor ortalama kullanımda oyunsuz 2 günü çıkarıyor mu? sürekli açık ekranın pile etkisi nedir?
yoğun kullanımda 5-6 saat ekran süresi alıyorum normalde daha fazla almam lazım sebebi de MİUI 11 güncellemesinden kaynaklanıyor
Oyun oynayan biri değilim ama yoğun kullanan biriyim sosyal medya ve müzik ağırlıklı kullanıyorum 1 günümden örnek vereyim yüzde 96 şarj ile evden çıktım akşam 5-6 gibi eve yüzde 62 şarj ile döndüm yüzde 100 ile evden çıkıp %78 ile dönmüşlüğüm de var pilinden memnunum ama daha kapsamlı bir test yapmam gerekiyor sürekli açık ekran pilime çok etki etmiyor
1 ay daha kullanıp deneyimlerimi aktardığım bir konu açacağım

drift19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
3 haftadır mi 9 t kullanıyorum ip 7 den geçtim pil i çok iyi geliyor bana oyunsuz 2 gun çıkarır ama wifi ye de bağlı mobil veride pil kullanımı artıyor tabi rn8 pro da çok iyi cihaz rn8 pro aldiysan pişmanlık yaşama arada uçurumlar yok
Evet redmi note 8 pro aldım.Ekran ve snapdragon işlemcinin daha uzun süre götürmesi konusu kafamı kurcalıyordu.O zaman iade etmeyeyim fazla bir fark yoksa aralarında teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bununla Meizu 16TH arasında kaldım bende. 16TH bazı konularda aşırı önde bu cihazdan. Bazı konularda bir o kadar düşündürüyor. Karar veremedim gitti.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Evet redmi note 8 pro aldım.Ekran ve snapdragon işlemcinin daha uzun süre götürmesi konusu kafamı kurcalıyordu.O zaman iade etmeyeyim fazla bir fark yoksa aralarında teşekkürler.
RN8 Pro fıstık gibi telefondur Mİ9T ile kafayı bozmasaydım ve ekrana önem vermeseydim bende RN8 Pro alacaktım ayrıca bu yılın en iyi f/p telefonunu elinde tutuyorsun ve inan bana bu unvanı hak ediyor
Bu arada ben Mİ Store'dan telefonu alırken İPhone 6-7'den RN8 Pro'ya geçenlere şahit oldum o yüzden iade etme telefonu cortlayana kadar kullan hayırlı olsun güle güle kullan
not: 5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra Mİ9T'ye geçtim büyük bir sıçrama geçirdim çağ atladım diyebilirim artık yanımda şarj aleti taşımıyorum bile 5s'in bataryası bana sinir krizi geçirtmişti ve şarj aleti olmadan evden çıkamıyordum neyseki o günler son buldu Mİ9T ile mutluyum bunu da 5 sene kullanmayı planlıyorum

Son düzenleme:

drift19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
RN8 Pro fıstık gibi telefondur Mİ9T ile kafayı bozmasaydım bende RN8 Pro alacaktım ayrıca bu yılın en iyi f/p telefonunu elinde tutuyorsun ve inan bana bu unvanı hak ediyor
Bu arada ben Mİ Store'dan telefonu alırken İPhone 6-7'den RN8 Pro'ya geçenlere şahit oldum o yüzden iade etme telefonu cortlayana kadar kullan hayırlı olsun güle güle kullan
Teşekkürler içimi rahatlattınız acaba yanlış bie seçim mi yaptım diyordum.Kullanacağım inş gittiği yere kadar.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Teşekkürler içimi rahatlattınız acaba yanlış bie seçim mi yaptım diyordum.Kullanacağım inş gittiği yere kadar.
iphone 7 veya 7 plus alsaydın aldığına pişman ederdim 2 gün sonra 2020'ye girecez çerçeveli telefon nedir mübarek bu arada iphone 7'yi örnek verdim çünkü forumda halen 2020'de 7 plus alınır mı diye soranlar var
Sen yazdığımı görmedin mi İPhone 7'den RN8 Pro'ya geçenlere şahit oldum dedim o yüzden güven bana doğru bir tercih yaptın bir de MediaTek güven vermiyordu geçmişinden dolayı eğer Xiaomi'ye kendini kanıtlamasaydı Xiaomi RN8 Pro'da MediaTek'e yer vermezdi

drift19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
iphone 7 veya 7 plus alsaydın aldığına pişman ederdim 2 gün sonra 2020'ye girecez çerçeveli telefon nedir mübarek bu arada iphone 7'yi örnek verdim çünkü forumda halen 2020'de 7 plus alınır mı diye soranlar var
Sen yazdığımı görmedin mi İPhone 7'den RN8 Pro'ya geçenlere şahit oldum dedim o yüzden güven bana doğru bir tercih yaptın bir de MediaTek güven vermiyordu geçmişinden dolayı eğer Xiaomi'ye kendini kanıtlamasaydı Xiaomi RN8 Pro'da MediaTek'e yer vermezdi
Aynen MediaTek için ilk yıl iyi görünür ikinci yıl üzer yani uzun kullanımda yarı yolda bırakır diyorlar da bu sefer öyle degil sanırım.Bakalım kullanıp göreceğiz.Bir de ekranı amoled panel yapsalarmış çok iyi olacakmış galiba redmi 9 serisinde öyle yapacaklar.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128 GB telefonunu aldık. Bu telefon hakkında görüşünüz nedir?
hayırlı olsun üzülmeyeceksin. 1 aydır kullanıyorum bana biraz sorun çıkarttı ama onun dışında gayet iyi eğer ekran parlaklığını fulde kullanırsan gayet güzel ,videoda 1080p 60 fps çok güzel eis olsaydı daha güzel olurmuş ama yinede iş görür fotoğraflar zaten keskin ve kaliteli . pil konusunda ekran parlaklığı fulde ve yoğun kullanımda rahat bir günü çıkartıyor (gps , mobil veri vs. açık olduğu zaman ).
mediateke gelirsek bu sefer yapmışlar hem xiaomini en çok satılan serisinde böyle bir hata yapacaklarını zannetmiyorum performansı zaten gözler önünde, diyeceklerim bu kadar tekrar hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen MediaTek için ilk yıl iyi görünür ikinci yıl üzer yani uzun kullanımda yarı yolda bırakır diyorlar da bu sefer öyle degil sanırım.Bakalım kullanıp göreceğiz.Bir de ekranı amoled panel yapsalarmış çok iyi olacakmış galiba redmi 9 serisinde öyle yapacaklar.
Kullanmadığım için yorum yapmam pek doğru olmaz bunu zaman gösterecek bende SD730 kullanıyorum gayet memnunum 4-5 sene sonra da snaprdragon'dan devam ederim
redmi 9 serisinde ekrandan parmak izi ya da yandan parmak izi gelmeli xperia'larda olduğu gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayırlı olsun üzülmeyeceksin.
sende RN8 Pro kullanıyorsun hatta aynı zamanda almıştık benim Mİ9T 1.ayını dolduracak gayet memnunum sende durumlar ne alemde memnun musun ?

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Kullanmadığım için yorum yapmam pek doğru olmaz bunu zaman gösterecek bende SD730 kullanıyorum gayet memnunum 4-5 sene sonra da snaprdragon'dan devam ederim
redmi 9 serisinde ekrandan parmak izi ya da yandan parmak izi gelmeli xperia'larda olduğu gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

sende RN8 Pro kullanıyorsun hatta aynı zamanda almıştık benim Mİ9T 1.ayını dolduracak gayet memnunum sende durumlar ne alemde memnun musun ?
evet telefon gayet iyi ama ölü piksel sorunu çıktı bugün teknik servise götürdüm inşallah bir daha aynı problemi yaşamam . Sende durumlar ne alemde ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
evet telefon gayet iyi ama ölü piksel sorunu çıktı bugün teknik servise götürdüm inşallah bir daha aynı problemi yaşamam . Sende durumlar ne alemde ?
sen telefonda bir problem yaşamıştın yorumunu okuyunca hatırladım umarım bu ilk ve son olur
ben gayet memnunum fakat MIUI 11'den sonra en fazla 5-6 saat ekran süresi alıyorum umarım güncelleme ile düzelir ama şunu söyleyebilirim ki en azından artık yanımda şarj aleti taşımıyorum okuldaki İPhone kullanıcıları diyaliz hastası gibi prize bağlı telefonlarını kullansınlar ben onların yanından geçerken yüzümde piç gülümsemesi oluyor bende 5s'in bataryasından az çekmedim şarj aleti olmadan evden çıkamıyordum ben bir daha asla İPhone kullanmam 5s benim ilk ve son İPhone'um olacak

Son mesajlar