Xiaomi Redmi Note 8 Kullanıcıları Kulübü

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Xiaomi Redmi Note 8.jpeg

Merhaba arkadaşlar.

Xiaomi Redmi Note 8 kullananlar olarak genel olarak tek bir sayfadan/konudan organize olsak problemlerimize daha hızlı çözüm bulabilir ve tecrübelerimizi daha hızlı paylaşabiliriz diye düşünüyorum.

Buradan organize olmaya ne dersiniz?

Son düzenleyen moderatör:

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Redmi Note 8'e MIUI V11.0.7.0.PCOMIXM - Kararlı 457M güncellemesi geldi.

Screenshot_2020-03-16-10-48-07-116_com.android.updater.jpg

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yok değil. Öyle hata düzeltme gibi bir şeyler yapmışlar galiba. Android'de yükselme yok şu an.
Büyük ihtimal bu sistem güncellemesidir bu güncellemede yanlış hatırlamıyorsam çekmece özelliği geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

RN8 kullananlar hocalarım ne kadar süredir kullanıyorsunuz memnun musunuz bir kronik sorunu var mı benim pederi RN8'e geçirmek istiyorum malum kendisi beyaz İPhone 5s kullanıyor ve diyaliz hastası gibi prize bağlı olarak kullanıyor şarj aleti olmadan dışarı çıkamıyor evde de prize bağlı olarak kullanıyor bataryası babama çok cinnet geçirtiyor bu durum malesef çok saç baş yoldurtuyor özellikle batarya konusunda RN8'in performansı nasıl 1 günü rahat çıkarıyor mu yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Büyük ihtimal bu sistem güncellemesidir bu güncellemede yanlış hatırlamıyorsam çekmece özelliği geldi
Hayır uygulama çekmecesi sistem güncelleme üzerinden gelmedi system launcher a gelen güncelleme ile geldi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hayır uygulama çekmecesi sistem güncelleme üzerinden gelmedi system launcher a gelen güncelleme ile geldi
bende onu demek istemiştim aslında bu arada benim system launcher'a halen çekmece gelmedi ayarlarda uygulama kasası diyor başka bir şey demiyor

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
bende onu demek istemiştim aslında bu arada benim system launcher'a halen çekmece gelmedi ayarlarda uygulama kasası diyor başka bir şey demiyor
Yani ayarlarda şurası yok mu sende

Ekli dosyalar

• IMG_20200316_215601.jpg
    IMG_20200316_215601.jpg
    45.8 KB · Görüntüleme: 246

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415

RN8 kullananlar hocalarım ne kadar süredir kullanıyorsunuz memnun musunuz bir kronik sorunu var mı benim pederi RN8'e geçirmek istiyorum malum kendisi beyaz İPhone 5s kullanıyor ve diyaliz hastası gibi prize bağlı olarak kullanıyor şarj aleti olmadan dışarı çıkamıyor evde de prize bağlı olarak kullanıyor bataryası babama çok cinnet geçirtiyor bu durum malesef çok saç baş yoldurtuyor özellikle batarya konusunda RN8'in performansı nasıl 1 günü rahat çıkarıyor mu yorumlarınızı bekliyorum

Ben yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum. Bataryası bir günü çıkarıyor bana. Ama oyun falan oynamıyorum. Haberler, forum takibi falan. Uzun vadede nasıl olur, bilemiyorum. Aslında son güncelleme den bir önceki güncelleme de batarya performansı biraz düşmüştü. Bu güncelleme ile düzeltildi mi bilmiyorum.

Olumsuzluklar olarak;
1-Yakınlık sensöründe şöyle bir şey oluyor. Sensör ön kameranın biraz sağ tarafında olduğu için bazen kulağı koyunca tam algılamayabiliyor. Yani telefonla konuşurken telefonun ekranı arada açılabiliyor. Ben de arada oluyor ama çok önemli görmüyorum açıkçası.
2-Ghost screen (hayalet ekran) sorunu yaşayanlar varmış. Ben öyle bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Bilmiyorum. Eşimde de RN8 var. Onda da böyle bir sorun olmadı şimdiye kadar.
3-Hızlı şarj desteği var ama kutudan hızlı şarj adaptörü çıkmıyor.

Benim özel olarak yaşadığım bir sorun var: 1080p 60fps videoyu bulanık çekiyor. Mesela bu sorun eşimin RN8'de yok. Güncelleme ile falan düzelmedi. İnşallah telefonumda donanımsal sorun yoktur. Başka bir sorun olursa ikisini beraber garantiye göndereceğim.

Şimdiye kadar aklıma gelenler bunlar.

Xiaomi Mi A3'ü de tavsiye ediyorlar. Redmi Note 8 ile başa baş telefon. Onu da incelebilirsiniz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yani ayarlarda şurası yok mu sende
yok anasını satayım yok mıuı güncellemesini yaptım halen bana çekmece gelmedi zaten 2 aydır telefon ablamda MIUI kullanmıyor gitmiş dandirik bir tema kurmuş

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
yok anasını satayım yok mıuı güncellemesini yaptım halen bana çekmece gelmedi zaten 2 aydır telefon ablamda MIUI kullanmıyor gitmiş dandirik bir tema kurmuş
Anladım umarım bir an önce kavuşursun Mi 9T'ye

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum. Bataryası bir günü çıkarıyor bana. Ama oyun falan oynamıyorum. Haberler, forum takibi falan. Uzun vadede nasıl olur, bilemiyorum. Aslında son güncelleme den bir önceki güncelleme de batarya performansı biraz düşmüştü. Bu güncelleme ile düzeltildi mi bilmiyorum.

Olumsuzluklar olarak;
1-Yakınlık sensöründe şöyle bir şey oluyor. Sensör ön kameranın biraz sağ tarafında olduğu için bazen kulağı koyunca tam algılamayabiliyor. Yani telefonla konuşurken telefonun ekranı arada açılabiliyor. Ben de arada oluyor ama çok önemli görmüyorum açıkçası.
2-Ghost screen (hayalet ekran) sorunu yaşayanlar varmış. Ben öyle bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Bilmiyorum. Eşimde de RN8 var. Onda da böyle bir sorun olmadı şimdiye kadar.
3-Hızlı şarj desteği var ama kutudan hızlı şarj adaptörü çıkmıyor.

Benim özel olarak yaşadığım bir sorun var: 1080p 60fps videoyu bulanık çekiyor. Mesela bu sorun eşimin RN8'de yok. Güncelleme ile falan düzelmedi. İnşallah telefonumda donanımsal sorun yoktur. Başka bir sorun olursa ikisini beraber garantiye göndereceğim.

Şimdiye kadar aklıma gelenler bunlar.

Xiaomi Mi A3'ü de tavsiye ediyorlar. Redmi Note 8 ile başa baş telefon. Onu da incelebilirsiniz.
hacım benim peder whatsapp okey 101 bilyoner maçkolik arada bir facebook kullanır çok sık telefon görüşmeleri yapar ve arada bir kamerayı kullanır öyle foto video manyağı değildir zaten bu yüzden RN8 önerdim pederin de kafasına yattı RN8 Pro fazla gelir diye önermedim benim için bataryası önemli önceki mesajımı okudun mu bilmiyorum ama diyaliz hastası gibi prize bağlı olarak kullanıyor babamın yerine ben cinnet geçiriyorum

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
O zaman daha size de gelmemiş güncelleme

Ana Ekran ayarını "Uygulama Çekmecesi ile" seçeneği ile değiştirince Uygulama Çekmecesi aktifleşti. Böyle daha iyi. Eski telefonumdan alışkın olduğum bir şeydi bu.

IMG_20200316_224330.jpg

IMG_20200316_224401.jpg

IMG_20200316_224426.jpg

Teşekkürler.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ana Ekran ayarını "Uygulama Çekmecesi ile" seçeneği ile değiştirince Uygulama Çekmecesi aktifleşti. Böyle daha iyi. Eski telefonumdan alışkın olduğum bir şeydi bu.

Ekli dosyayı görüntüle 89946

Ekli dosyayı görüntüle 89947

Ekli dosyayı görüntüle 89948

Teşekkürler.
bende zaten çekmecesiz kullanamıyorum bu yüzden Poco Launcher ile kullanıyordum artık çekmece özelliği geldiğine göre Poco kullanmama gerek kalmadı ama çekmece seceneği bende gözükmüyor

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
bende zaten çekmecesiz kullanamıyorum bu yüzden Poco Launcher ile kullanıyordum artık çekmece özelliği geldiğine göre Poco kullanmama gerek kalmadı ama çekmece seceneği bende gözükmüyor

Bu arada ben dikkat etmemişim galiba. Redmi Note 8'de MIUI 11.0.6 sürümünde de varmış "Uygulama Çekmecesi".

Çünkü eşimin telefonu henüz güncellememiştim. MIUI 11.0.6 sürümündeydi. Onda da varmış.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bu arada ben dikkat etmemişim galiba. Redmi Note 8'de MIUI 11.0.6 sürümünde de varmış "Uygulama Çekmecesi".

Çünkü eşimin telefonu henüz güncellememiştim. MIUI 11.0.6 sürümündeydi. Onda da varmış.
benim MIUI sürümüm 11.0.4

Benim MIUI sürümü 11.0.4
2 aydır telefonum ablamda olduğu için güncelleme yapamadım bir de bana sormadan Android 10 güncellemesi yapmış onun sinirini atalı 1 hafta oldu
Ablam RN9 Pro'ya geçse de bende rahatlasam o da rahatasa diyorum bu durum artık çok sinirimi bozmaya başladı şikayet etmek de istemiyorum telefonu gönüllü olarak verdim ama artık yeter
@Cvnmrt

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Benim MIUI sürümü 11.0.4
2 aydır telefonum ablamda olduğu için güncelleme yapamadım bir de bana sormadan Android 10 güncellemesi yapmış onun sinirini atalı 1 hafta oldu
Ablam RN9 Pro'ya geçse de bende rahatlasam o da rahatasa diyorum bu durum artık çok sinirimi bozmaya başladı şikayet etmek de istemiyorum telefonu gönüllü olarak verdim ama artık yeter
@Cvnmrt
Haklısın kardeşim 2 ay olmuş az değil

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Şu RN9 Pro çıksa da ablam da alsa telefon derdinden kurtulsak

Senin iş Nasreddin Hoca'nın "Peşin Para" fıkrasına benziyor. ????

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Senin iş Nasreddin Hoca'nın "Peşin Para" fıkrasına benziyor. ????

Az önce okudum benim durum biraz bu fıkraya benziyor zaten ablam şuanda istese de telefon alamaz ki yazı beklemek zorunda çünkü RN9 Pro Mayıs Haziran'da gelecek gibi görünüyor

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Redmi Note 8'e MIUI V11.0.8.0.PCOMIXM - Kararlı 184M güncellemesi geldi.

Screenshot_2020-03-30-18-41-32-077_com.android.updater.jpg

samed_tugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 10 güncellemesi ne zaman gelir bir bilgi var mı bu konu hakkında

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Android 10 güncellemesi ne zaman gelir bir bilgi var mı bu konu hakkında
Ben de bekliyorum. Ne zaman geleceği hakkında bilgim yok. Ama korkuyorum da. Android 10 ile birlikte yazılımsal bazı sorunlar da baş gösterebilir diye. Çünkü esaslı bir yükseltme almış olacak.