Xiaomi redmi 5 telefonum çalışmak istemiyor.

Bu konuyu okuyanlar

BruhMoment

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
(Öncelikle burada yeniyim ve birşeyleri yanlış yapıyorsam lütfen söyleyin :) ) Dün normal şekilde telefonumdan oyun oynuyordum (Brawl stars spesifik olmak isteniyorsa) ve ekran dondu, güç tuşu ve ses açma-kapama düğmeleri işe yaramıyordu yaklaşık 15 saniye sonra ekran kapandı ve telefon tüm işlevini yitirdi. Tabii hiç bir şey bilmeyen ben direkt google'a "Telefonumumun ekranı dondu, kapandı, açılmıyor" yazdım ve ilk videoya tıkladım. hard reset yapmalısınız dedi. "Hard reset" denen olayı önceden yapmıştım ve Güç düğmesine ve ses arttırmaya yaklaşık 1 dakika basılı tuttum, nafile. Bu durumun donanımsal bir yanı olduğunu düşünmüyorum ki bu olaydan önce ne telefonu yere düşürdüm ne de zarar verebilcek bir şey yaptım (Şarjda kullanmak dışında :v ) ki yazılımsal olduğunu da düşünmüyorum çünkü (Windowsda olduğu gibi) ne uyarı baloncuğu geldi ne de telefon yavaşladı. Daha önceden bu olayı yaşadım, ufak bir yere düşmeden sonra (Bankdan düştü) telefon çalışmaya devam etti anca 2 saat gibi birr süre sonra telefon yine şimdi olduğu gibi bir duruma döndü. (Teknik servisden sonra düzeltildi) Ne yapacağımı bilmiyorum (ki teknik servisden dönmesi yaklaşık 2 ay aldığını düşündükten sonra bile tüylerim ürperiyor) biri bana yardım etsin lütfen!

Sorulabilecek soruların cevapları:

-Telefon Bilgisayarına (usb aracılığyla) bağlanabiliyor mu?
-Hayır, ne bir gösterge nede bir dosya alışverişi

-Telefon koruma kılıfın varmıydı
-Evet!
images.jpg

-Telefonun Şarj oluyor mu?
-Şarj olduğunu sanmıyorum, (Işık veya böyle:
Xiaomi-MIUI.jpg
bir gösterge yok.

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    4.2 KB · Görüntüleme: 240
  • Xiaomi-MIUI.jpg
    Xiaomi-MIUI.jpg
    25.7 KB · Görüntüleme: 248

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sorununu NET bir şekilde anlattığın için teşekkür ediyorum. :)
Önceki olaydan sonra servis sorunun kaynağını size söylemiş miydi?

BruhMoment

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorununu NET bir şekilde anlattığın için teşekkür ediyorum. :)
Önceki olaydan sonra servis sorunun kaynağını size söylemiş miydi?
Evet. İç kısmından hasar görmüş denildi. (Burası biraz özele giriyor ama anlatayım, Oyunumda herhangi bir sinilenmeden dolayı hıncımı telefondan çıkarıyordum ve sonu böyle olacağı belliydi) ancak teknik servisden geldikten sonra sonra böyle birşeye bir daha kalkışmadım yanından bile geçmedim

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Oyunumda herhangi bir sinilenmeden dolayı hıncımı telefondan çıkarıyordum ve sonu böyle olacağı belliydi
Supercell oyunları sinir yaptırıyor aman dikkat edin clash royale oyuncusuyum ondan biliyorum
önceki telefonum acayip kasıyor ve tam takozdu sinirimi telefondan çıkarıyor atıyor vuruyor telefona her şeyi yapıyordum hiç bozulmadı şimdi telefonum mi 9t artık yapmıyorum öyle şeyler daha doğrusu yapamıyorum ?

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
(Öncelikle burada yeniyim ve birşeyleri yanlış yapıyorsam lütfen söyleyin :) ) Dün normal şekilde telefonumdan oyun oynuyordum (Brawl stars spesifik olmak isteniyorsa) ve ekran dondu, güç tuşu ve ses açma-kapama düğmeleri işe yaramıyordu yaklaşık 15 saniye sonra ekran kapandı ve telefon tüm işlevini yitirdi. Tabii hiç bir şey bilmeyen ben direkt google'a "Telefonumumun ekranı dondu, kapandı, açılmıyor" yazdım ve ilk videoya tıkladım. hard reset yapmalısınız dedi. "Hard reset" denen olayı önceden yapmıştım ve Güç düğmesine ve ses arttırmaya yaklaşık 1 dakika basılı tuttum, nafile. Bu durumun donanımsal bir yanı olduğunu düşünmüyorum ki bu olaydan önce ne telefonu yere düşürdüm ne de zarar verebilcek bir şey yaptım (Şarjda kullanmak dışında :v ) ki yazılımsal olduğunu da düşünmüyorum çünkü (Windowsda olduğu gibi) ne uyarı baloncuğu geldi ne de telefon yavaşladı. Daha önceden bu olayı yaşadım, ufak bir yere düşmeden sonra (Bankdan düştü) telefon çalışmaya devam etti anca 2 saat gibi birr süre sonra telefon yine şimdi olduğu gibi bir duruma döndü. (Teknik servisden sonra düzeltildi) Ne yapacağımı bilmiyorum (ki teknik servisden dönmesi yaklaşık 2 ay aldığını düşündükten sonra bile tüylerim ürperiyor) biri bana yardım etsin lütfen!

Sorulabilecek soruların cevapları:

-Telefon Bilgisayarına (usb aracılığyla) bağlanabiliyor mu?
-Hayır, ne bir gösterge nede bir dosya alışverişi

-Telefon koruma kılıfın varmıydı
-Evet!
images.jpg

-Telefonun Şarj oluyor mu?
-Şarj olduğunu sanmıyorum, (Işık veya böyle:
Xiaomi-MIUI.jpg
bir gösterge yok.
Siz bence tekrar servise götürün.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Supercell oyunları sinir yaptırıyor aman dikkat edin clash royale oyuncusuyum ondan biliyorum
önceki telefonum acayip kasıyor ve tam takozdu sinirimi telefondan çıkarıyor atıyor vuruyor telefona her şeyi yapıyordum hiç bozulmadı şimdi telefonum mi 9t artık yapmıyorum öyle şeyler daha doğrusu yapamıyorum ?
Reis senin Mİ9T'den önceki telefonun neydi ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Lenovo a2010 2015 in giriş segment telefonlarından
Giriş seviyesi telefon pişmanlıktır benim ilk android telefonum galaxy mini 2 idi o da giriş seviyesiydi ve isteğimin dışında alınan bir telefonda ülkemizde incelemesi bile yapılmamış o derece bilinmeyen bir telefon
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lenovo a2010 2015 in giriş segment telefonlarından
sende benim gibi büyük bir sıçrama geçirmişsin çağ atlamışsın

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Öyle oldu kardeşim ?
Önümüzdeki 4-5 sene boyunca değiştirmeyi düşünmüyorum değiştirirsem işe girdiğim zaman değiştiririm tabi o zamana kadar Google ve rekabet kurumu uzlaşmaya varır
Ben Google'un yerinde olsam uygulamaları ön yüklü getirmezdim play store yüklü dağıtırdım isteyen istediğini indirsin en basitinden ben Google Play filmler ve müzikler kullanmıyorum