Xiaomi Red mi Note 9S 64 GB - Nasıl sizce?

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
@lordare sence nasıl bir telefon?
Mesaj otomatik birleştirildi:

almamı tavsiye eder misin yoksa başka bir telefon mu alayım? bütçem 2600 ama alırsam tanıdıkda var 2000 TL 2.ele veriyor 4 ay önce almış telefonu garantisi falan var

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Redmi Note 9S'i ikinci el almayı düşünüyorsanız alınır. Sıfır almayı düşünüyorsanız RN 9S yerine Realme 6 daha mantıklı bir tercih olur.

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Redmi Note 9S'i ikinci el almayı düşünüyorsanız alınır. Sıfır almayı düşünüyorsanız RN 9S yerine Realme 6 daha mantıklı bir tercih olur.
Xiaomi Red mi Note 9S'i 2000 TL 2. el buldum garantisi falan var tanıdık satıyor

@lordare 2000 TL'ye 4 aylık Xiaomi Red mi Note 9S 64 GB'yi al diyorsun yani

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,864
Realme 6'nın fiyatı uçtu hocam

@lordare sence nasıl bir telefon?

almamı tavsiye eder misin yoksa başka bir telefon mu alayım? bütçem 2600 ama alırsam tanıdıkda var 2000 TL 2.ele veriyor 4 ay önce almış telefonu garantisi falan var
Tavsiye ederim, arkadaştan aldıktan sonra format at sıkıntısızca uzun yıllar kullanırsın sormak istediğin soru varsa sorabilirsin

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Realme 6'nın fiyatı uçtu hocam

Tavsiye ederim, arkadaştan aldıktan sonra format at sıkıntısızca uzun yıllar kullanırsın sormak istediğin soru varsa sorabilirsin
peki oyunlarda falan kasma donma yaşıyormusun?

ve hangi oyunları kullanıyorsun

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,864
Army Men Strike
Score Match
Pubg Mobile
Bu oyunları oynuyorum en ufak bir kasma ve kasma belirtisi yaşamadım. Pubg'yi en yüksek ayarlarda oynadım gerek oyun performansı gerekse batarya performansı gerçekten takdire şayan. Hatta pusuya yatanları daha rahat görebilmek için uzun süre yüksek grafiklerde oynadıktan sonra grafik ayarlarını bilerek düşürdüm çimler vs azalsın da milleti göreyim diye

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Army Men Strike
Score Match
Pubg Mobile
Bu oyunları oynuyorum en ufak bir kasma ve kasma belirtisi yaşamadım. Pubg'yi en yüksek ayarlarda oynadım gerek oyun performansı gerekse batarya performansı gerçekten takdire şayan. Hatta pusuya yatanları daha rahat görebilmek için uzun süre yüksek grafiklerde oynadıktan sonra grafik ayarlarını bilerek düşürdüm çimler vs azalsın da milleti göreyim diye
Peki şarjı uzun süre dayanıyor mu?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,864
Peki şarjı uzun süre dayanıyor mu?
Tam 2 gün diyemem ama bu sabah şarj etsen yarın 16-17'ye kadar normal kullanım için dayanır. Durmadan oyun oynarsan sabah 100 şarjla başlanan telefonu şarjını bitirmeye uğraşsan anca gece 01'e kadar zar zor bitirirsin

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Tam 2 gün diyemem ama bu sabah şarj etsen yarın 16-17'ye kadar normal kullanım için dayanır. Durmadan oyun oynarsan sabah 100 şarjla başlanan telefonu şarjını bitirmeye uğraşsan anca gece 01'e kadar zar zor bitirirsin
yarın sabah full sarjı dolu diyelim 11'de kullanmaya başlasam pubg falan çok sık değil pc dede takılıyorum discord gibi uygulamalar kullanıyorum canlı dersler falan desek genelde telefon elimde olur sarj saat kaçta 0 olur

neden?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,864
yarın sabah full sarjı dolu diyelim 11'de kullanmaya başlasam pubg falan çok sık değil pc dede takılıyorum discord gibi uygulamalar kullanıyorum canlı dersler falan desek genelde telefon elimde olur sarj saat kaçta 0 olur

neden?
Dün saat 19'da şarjı 100 olarak şarjdan çekmişim, şu an saat 18.53 ve telefon 10 saat 30dk boyunca etkin zamana sahip, %23 ekran kullanımı mevcut ve şarjım %30

Dostum telefonun en çok övülen özelliği batarya performansı zaten

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,864

neden?
MIUI 12 güncellemesi batarya performansını düşürüyormuş ama bu yüzden 2 günü çıkarmasa da 1,5 günü çıkarır. 4 aylık telefon olduğunu da göz önüne alırsak adam iyi baktıysa sorun yok ama şarjı %70'ken tekrar tekrar şarja taktıysa bataryayı çürütmek için ne gerekiyorsa yaptıysa batarya şarja takılıyken ağır oyunlar oynadıysa bataryanın ömrü azalabilir, her şekilde 1 günü rahat çıkarır

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70
9s şuan pek güncel bir cihaz degil onun yerine bütceyi biraz arttırabilirsiniz poco x3 nfc almanızı tavsiye ederim

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
MIUI 12 güncellemesi batarya performansını düşürüyormuş ama bu yüzden 2 günü çıkarmasa da 1,5 günü çıkarır. 4 aylık telefon olduğunu da göz önüne alırsak adam iyi baktıysa sorun yok ama şarjı %70'ken tekrar tekrar şarja taktıysa bataryayı çürütmek için ne gerekiyorsa yaptıysa batarya şarja takılıyken ağır oyunlar oynadıysa bataryanın ömrü azalabilir, her şekilde 1 günü rahat çıkarır
herkes alma diyor kararsız kaldım dostum onun yerine Realme 7 al diyorlar

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Realme 7 6GB RAM, 30W hızlı şarj, daha güçlü işlemci, daha iyi kamera, daha akıcı ekranıyla RN 9S'den daha iyi bir cihaz. RN 9S'in de işlemci verimliliği, malzeme kalitesi ve kalınlık gibi daha iyi olduğu yerler var ama Realme 7'den genel olarak geri kalıyor. 2800 bandına çıkabiliyorsan Realme 7 almanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,864
herkes alma diyor kararsız kaldım dostum onun yerine Realme 7 al diyorlar
Realme 7 dedikleri telefon 2.880 lira. 3bin lira bütçe ile alınabilecek güzel bir telefon ve tavsiye edilebilir.
Yine de senin gibi 2bin liraya alınacak telefon olarak Redmi Note 9S gerçekten güzel bir cihaz ve güçlü bir işlemcisi olduğunu kimse inkar edemez. Yazılım konusunda da bir sıkıntı görmedim. Xiaomi'nin fanları gerçekten çok fazla; lakin bir o kadar da Xiaomi muhalifleri mevcut.
2.600₺'ye Redmi Note 9S tavsiye ederim. Herkesin 300 lira daha verecek parası olmayabilir, günümüzde az görünse de 300₺ aslında az bir para değildir. Bu işler lüks işleri. Telefonum 1,5 saat şarj olmak yerine 1 saatte şarj olsun demek bir lükstür.
Ayrıca 12nm Mediatek işlemcisi olan Realme7, performans konusunda 8nm Snapdragon 720G ile çok yakın olmak üzere biraz daha iyi olsa da, Mediatek işlemcilerin muhalifleri de hatrı sayılır düzeyde. Pil konusunda Snapdragon 720G'nin Mediatek G95'ten daha tasarruflu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Ancak şunu da söylemek isterim: eğer ileride içine ukte olacaksa ve "Acaba realme alsam nasıl olurdu o daha iyi bir telefon muydu" gibi bir düşünce aklından geçecekse, üstüne koyup Realme7 al çünkü önemli olan senin mutluluğun.
Bana sorsan Antutu'dan 285 puan almış bir cihazla 300 puan almış bir cihaz arasında pek oyun performansı konusunda fark olmaz, ikisi de iyidir. RAM konusunda arkaplanda aşırı uygulama bırakıyor ve hiçbiri kapanmasın istiyorsan ancak o zaman RAM 4 yerine 6 mı olsaydı tarzında sıkıntı çekebilirsin, çok fazla uygulama aynı anda çalışmaz ve bazıları otomatik olarak kapanır, açtığında tekrar açar, onun dışında performans konusunda hiçbir sorun yaşamazsın.
Ayrıca senin alacağın telefonun fiyatını da düşünürsek eğer temiz kullanmışsa kesinlikle RN9S derim.
Bu ekip(ben dahil) Realme7 3bin lira iken 2.550₺'lik Redmi Note 9S'i tavsiye edip durdu.
Şu anda Redmi Note 9S biraz pahalılaştı, Realme7 biraz ucuzladı. Aradaki fiyat farkı düştükçe artık Realme7'yi tavsiye etmek doğal olacaktır. Ben de 3bin lira bütçesi olana onu öneriyorum.
Yine de fiyat farkı 400₺ ve üstü ise, ikisinin de işlemcisi güçlü ise diğer özelliklerden çok az kısıp fiyat performans modeline yönelmek her zaman daha mantıklısıdır.

-Redmi Note 9S'in işlemcisi Snapdragon 720G, Realme 7'nin işlemcisi Mediatek G95'e göre %40 gibi büyük bir düzeyde daha yüksek batarya performansına sahip.
-0.99 Baş SAR değerine sahip Realme 7 bu konuda geride.
-Realme7'nin bildirim ışığı yok.
-Realme7'nin kasa malzeme kalitesi daha düşük.
Bu da dezavantajları

Son düzenleme: