Xiaomi Mi 9T Android Sistemi Batarya Yiyor Sorunu Çözümü

Bu sorunu yaşıyor musunuz

• Evet

Kullanılan: 5 45.5%
  • Hayır

Kullanılan: 4 36.4%
  • Evet (çözüldü)

Kullanılan: 2 18.2%

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

Enesdemirkayaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SONUNA BAKIN
I had 30% android system usage ı tried everything to decrease it
Debloating most of the apps helped a bit and reduced to 20%
Then i discovered security app was always running at the background (you can see at manage apps - sort by usage.

İ know debloating security app bricks the device so i tried removing run at background permission but it didnt helped
So i started digging and found security apps ram usage when i tap it i saw miuibiometrics
So i tried removing it with adb tool (package name is com.miui.face)and problem solved JUST MAKE SURE you use the cmd style adb not the fastboot/adb tool.jar thing
(Fingerprint still working not sure about face unlock(its stupid i wasnt using anyway))

REDDİTE VS. DE ATTIM ONDAN DOLAYI İNG YAZDIM KISACA com.miui.face i debloat edince android sistemin kullanımı 3.5 e falan düştü ki bu çok normal bir değer bakalım ne kadar ekran zamanı alıcağım

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Buraya ingilizcesinizi yazmışsınız da, konuyu okuyacak herkesin İngilizce düzeyi buna yetmeyebilir. com.miui.face paketini nasıl kaldırdığınızı Türkçe bir şekilde daha detaylı anlatırsanız, aynı sorundan müzdarip arkadaşlar sorunlarını daha kolay çözebilirler.

Enesdemirkayaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Buraya ingilizcesinizi yazmışsınız da, konuyu okuyacak herkesin İngilizce düzeyi buna yetmeyebilir. com.miui.face paketini nasıl kaldırdığınızı Türkçe bir şekilde daha detaylı anlatırsanız, aynı sorundan müzdarip arkadaşlar sorunlarını daha kolay çözebilirler.
Dediğim gibi Başka yerlere de yazdım tr deki forumlar da eksik kalmasın diye buraya da yapıştırmıştım
Kısaca şu şekilde yapıyoruz işlemi: Download 15 Seconds ADB Installer (all versions) burdan son sürümü indirip açıp y enter y enter y enter yapıyoruz adb C:/adb ye yüklenmiş oluyor
Telefondan geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açıyoruz
PC de c diski->adb klasörüne gidip adres çubuğuna cmd yazıyoruz açılan yere adb devices diyoruz device number f162378 gibi birşey yazması lazım yazmadıysa usb hata ayıklama kapalıdır veya usb modu dosya aktarımı seçili değildir
adb shell diyoruz davinci$:/ gibi bir şey yazınca
pm uninstall --user 0 com.miui.face diyip enter diyince success yazıyoruz ve işlem tamamlanıyor

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Kısaca adbyi indirince cmdyi açıp adb devices diyoruz eğer unauthorized diyorsa telefonda bir yazı çıkması lazım otomatik olarak evet deyip emin olmak için cmdde tekrar adb devices yazıyoruz. Sonra adb shell ve sonra pm uninstall --user 0 com.miui.face
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de yaptım bakalım. Face id kullanmıyorum zaten. :D

_Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bu Face ID geri döndüremiyor muyuz? Bende işe yaramadı da çözüm.

Dediğim gibi Başka yerlere de yazdım tr deki forumlar da eksik kalmasın diye buraya da yapıştırmıştım
Kısaca şu şekilde yapıyoruz işlemi: Download 15 Seconds ADB Installer (all versions) burdan son sürümü indirip açıp y enter y enter y enter yapıyoruz adb C:/adb ye yüklenmiş oluyor
PC de c diski->adb klasörüne gidip adres çubuğuna cmd yazıyoruz açılan yere adb devices diyoruz device number f162378 gibi birşey yazması lazım yazmadıysa usb hata ayıklama kapalıdır veya usb modu dosya aktarımı seçili değildir
pm uninstall --user 0 com.miui.face diyip enter diyince success yazıyoruz ve işlem tamamlanıyor
Hocam siz bilirsiniz?

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Hocam ben pek bişe bilmiyorum daha detaylı anlatabilir misiniz yada bideosu varsa atarsanız çok mutlu olurum eskiden 9 saat Ken şimdi 6 ne olur yardımcı olun

Hocamdosyayı PC yemi teleöi yüklüyoruz

Son düzenleme:

firmwarefile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
If your mobile gets stuck at the android logo and the reset button is not working, then you have to install OS again on your device. Using a flash file , you will get back your phone in factory format.

Son mesajlar