Bu konuyu okuyanlar

birkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Xiaomi tarafından üretilen ve Temmuz 2020'de lansmanı yapılan yeni elektrikli scooter.
Tüm dünyada belki de en çok satılan ve klonlanan elektrikli scooter olan Xiaomi scooter, bu yeni versiyonuyla, bir önceki modeldeki başarısını bakalım yakalayabilecek mi?

Konuyla ilgili olmayıp dışarıdan bakan birinin neredeyse hiçbir fark göremeyeceği M365 PRO2, teknik özelliklerde de büyük oranda bir önceki modelin aynısı. Yukarıdaki inceleme videosunda da bahsedilen M365 PRO2'nin M365 PRO'ya göre değişikliklerini şöyle sıralayabilirim:

-Daha güçlü ön far
Pro'da 1w olan far, pro2'de 2w'a çıkarılmış. Bu 1 Watt'lık far inanılmaz fark ediyor. Dün akşam Caddebostan sahilde birini gördüm, güçlü el fenerleri gibi aydınlatıyor yolu.

-Daha büyük ve yatay yerleştirilmiş arka stop
Bu sayede çok daha görülebilir olmuş scooter. yine dün akşam görerek test ettim.

-ön ve yan reflektörler
ön ve arka yan tarafındaki reflektörler güçlendirilmiş.

-Sıcaklık yönetimi
Xiaomi M365 Pro kullanıcıları, yokuş yukarı ya da zorlayarak kullandıklarında scooter ekranında yanan termometre şeklindeki ikaz işaretine aşinadır. Heh işte bu yeni versiyonda anladığım kadarıyla problem iyileştirilmiş. Uzun vadede kullanım sonrası tekrar konuşuruz.

Gelelim teknik özelliklerine. Burada durumlar şu şekilde:

- Ön tekerlekteki hub motor 300w nominal, 600w pik motor gücü
-12800mah batarya kapasitesi (474wh güç depolanabiliyor)
-38v çalışma voltajı
-3 farklı hız modunda maksimum 25km/h hız
yaya modu: 5km/h
standart mod: 20km/h
spor mod: 25km/h
-45km menzil
-14.2 kg ağırlık ile 100kg taşıma kapasitesi
-%20 (12 derece) eğim tırmanabilme (video'da test ediyorum)
-8 saatte tam kapasite şarj
-ön tekerlek rejeneratif, arka tekerlek mekanik disk fren
-8.5inch havalı lastik

Son mesajlar