Yardım Xiaomi hard reset

Sorudelisi

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
41
Telefonum redmi note 9 pro. Normalde ses açma ve telefon güç tuşuna aynı anda uzun süre bassaniz hard resete girer ancak ben hiçbir şey yapmayarak telefonum hard resete girdi. Dün sıfırladım. Herşeyi tekrar kurdum. Bugün kendi kendine hard resete tekrar girdi. Ne yapmam lazım? Hemen yazarsanız sevinirim.
NOT: Bunu metni arkadaşımın cihazdan yapmıştım. Şuan kendi cihazımdan yazıyorum. Telefonu resetledim tekrardan. Tekrar resede girer mi ?

"Melih"

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Ses kısma açma basili tutunuz.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,260
Telefonum redmi note 9 pro. Normalde ses açma ve telefon güç tuşuna aynı anda uzun süre bassaniz hard resete girer ancak ben hiçbir şey yapmayarak telefonum hard resete girdi. Dün sıfırladım. Herşeyi tekrar kurdum. Bugün kendi kendine hard resete tekrar girdi. Ne yapmam lazım? Hemen yazarsanız sevinirim.
NOT: Bunu metni arkadaşımın cihazdan yapmıştım. Şuan kendi cihazımdan yazıyorum. Telefonu resetledim tekrardan. Tekrar resede girer mi ?
Girerse fastboot stock romu indirip kurun ya da gsi ya da custom romlardan birine geçebilirsiniz.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,260
Bu dediklerinizi telefona mı laptoba mı yüklemem lazım. Çünkü dediklerinizi hiç kullanmadım.
ROM, androidin kendisi oluyor. Custom ve GSI ROM'lar ise başkalarının yaptığı androidler oluyor. Stock rom ise telefon üreticisininki oluyor. Fastboot olanını indirip kurabilirsiniz. Xiaomi'de, bazı kişilerde bu tür sorunlar olabiliyor. Öncelikle telefonunuzun kilidini açmak gerekiyor. Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açmanız gerekiyor. Sonrasında bilgisayara Mi unlock tool indirmelisiniz. Oradan kilit açmak için gerekeni yapın. 1 hafta beklemeniz gerekmekte sonrasında. Sonrasında oradan unlock edebilirsiniz (not: fabrika ayarlarına dönüyor telefon). Sonrasında dediğim romlardan birini indirip telefona kurabilirsiniz. İnşALLAH anlatabilmişimdir. Anlamadıysanız youtubeden vs. bakabilirsiniz. Bir sürü video mevcut nasıl yapılacağı ile ilgili.

Sorudelisi

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
41
Anladım ancak daha kolay yolu olsaydı keşke. =)=)
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 gündür 0 dan 2 kere telefon kurdum ve 147 uygulamada tekrardan hesap açtım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde reset telefonu yeniden başlatınca bile oluyor. Şahsen telefona extra bir şeyi yüklemekte istemiyorum. Güvenlik sakıncalarım var. Melihin dediği gibi ses açma ve kısma aynı anda bassam düzelir mi?

Son düzenleme:

Doğuhan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Ses tuşu ve açma kapatma tuşu bozuk olabilir. Ben buna benzer bir sorun yaşamıştım kendi telefonumda da.

突厥汗國

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Link Bu forumu inceleyın, gerci bende aynısını kullanıyorumda simdı yanlıs bilgi vermek ıstemem..