Xbox vs pc vs Ps 4 pro

Bu konuyu okuyanlar

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Merhaba ben pc mi xbox mu ps 4 mü karar veremedim sizce hangisini almalıyım.Birde genellikle fortnite gta 5 pubg gibi oytunları oynuyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Aradan 5 yıl geçince sizce hangisi daha mantıklı ve iyi olabilir ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Hocam ben ps 4 pro alsam kaç yıl gider sizce
Bence hiiç girişmeyin derim. Oyunları zaten kendi parasını çıkartıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Steamde epic games de büyük oranlı indirimler oluyor. Yada kodlar satılıyor. Daha ne olsun. Hatta bedava da oluyor oyunlar.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Bence hiiç girişmeyin derim. Oyunları zaten kendi parasını çıkartıyor.

Steamde epic games de büyük oranlı indirimler oluyor. Yada kodlar satılıyor. Daha ne olsun. Hatta bedava da oluyor oyunlar.
Hocam epic games de zaten benim bir sürü oyunum var ps4 de destikliyor herhalde gta 5 var .Diyelim ps4 pro veya xbox aldım steam yüklenmezmi

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hepsinin kendine özel avantajları var. Xbox game pass aboneliği aldığında güncel bir çok oyunu ayda 40 tlye oynayabiliyorsun bütçe dostudur. Pc için hem oyun hem okul, iş olsun, kullanımda çok çok rahatlatır. PlayStation ise kendi özgü ve diğer konsol ve pclere çıkmayan oyunlar(God of War, Uncharted, Last of Us, Gran Turismo vb) için bile alınabilir. Burada kararı amacınıza göre vermen en iyisi olacaktır.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Hocam epic games de zaten benim bir sürü oyunum var ps4 de destikliyor herhalde gta 5 var .Diyelim ps4 pro veya xbox aldım steam yüklenmezmi
Ps de olmuyor diye biliyorum. Yani şöyle diyim size. Maddi durumunuz gerçekten iyiyse konsol rahatlıkla alabilirsiniz. Ama ileriye dönük bir seçim olmayacaktır bunu belitriyim. Laptop almak gibi bana göre.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Hepsinin kendine özel avantajları var. Xbox game pass aboneliği aldığında güncel bir çok oyunu ayda 40 tlye oynayabiliyorsun bütçe dostudur. Pc için hem oyun hem okul, iş olsun, kullanımda çok çok rahatlatır. PlayStation ise kendi özgü ve diğer konsol ve pclere çıkmayan oyunlar(God of War, Uncharted, Last of Us, Gran Turismo vb) için bile alınabilir. Burada kararı amacınıza göre vermen en iyisi olacaktır.
Hocam okul için eski pc mi kullanabilirim.Oyun oynuyorum genelde okul için eski pc mi kullansam sadece oyun içinps 4 pro alınırmı

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hocam okul için eski pc mi kullanabilirim.Oyun oynuyorum genelde okul için eski pc mi kullansam sadece oyun içinps 4 pro alınırmı
Orada da devreye bütçe meselesi geliyor. Pcyi elediğimizi düşünürsek. Xbox daha bütçe dostu fakat oyun olarak sınırlıyken PS4 bütçe yakan harika oyunlarla dolu. Bunu göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsin.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Orada da devreye bütçe meselesi geliyor. Pcyi elediğimizi düşünürsek. Xbox daha bütçe dostu fakat oyun olarak sınırlıyken PS4 bütçe yakan harika oyunlarla dolu. Bunu göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsin.
Hocam xbox veya playstation a steam ve epic games yüklenirmi

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Yanlış bilgi vermeyelim ps deki ex oyunlar haric aynı oyunlara xbox içinde çıkıyor aynı şekilde xbox ın exc haric ps tarafıda aynı

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Yanlış bilgi vermeyelim ps deki ex oyunlar haric aynı oyunlara xbox içinde çıkıyor aynı şekilde xbox ın exc haric ps tarafıda aynı

Oyunları burada belirtmiştim bu oyunların ps dışında başka bir platforma çıkmadığını hepimiz biliyoruz. Yanlış bir bilgi göremiyorum

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Ben şimdi bütçe olarak pc alıcaksam 7600 tl monitör dahil xbox alıcaksam xbox ın 400 tlliliğini alabilirim yenisni ps 4 alıcaksamda ps 4 pro alabilrim sizce hangisini almalıyım

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Oyun olarak sınırlı derken ? aynı oyunlar iki platformada çıkarken nasıl sınırlı oluyor. Bu yanlış bilgi değilmidir.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Ben steam ve epic games kurabilrimiyim ps 4 pro ya ya

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Oyun olarak sınırlı derken ? aynı oyunlar iki platformada çıkarken nasıl sınırlı oluyor. Bu yanlış bilgi değilmidir.
Öyleyse şöyle bir soruyla geleyim Xbox'ın PCden ne farkı kalıyor. Konsolları sattıran oyun değil de nedir? Playstation God of War olsun Last of Us olsun dünyada iz bırakmış oyunlar çıkarabiliyorken Xbox'ın bu oyunlara verdiği karşılık nedir? Bu tarz oyunlar diğer tarafta varken(game pass özelliğinin bütçe dostu oluşunu daha önce belirtmiştim almak için tamamen kabul edilebilir bir sebep) xbox almanın mantığı nedir? Bilgisayar almak bu konuda mantıklı değil midir? Xbox kısmende olsa daha kısıtlı oyunlara sahip olmuş olmuyor mu bu konuda?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
PEki epic gamesteki gta 5 i ps ye kurabilirimiyim ps 4 proya
Maalesef hayır demek zorundayım yine onuda mağazadan satın alarak indirmek zorundasın pc ile ilgili hiçbir üyelik olmuyor.

Ek bilgi koyalım kesinliği yok lakin bazı yabancı siteler de haberi çıkmıştı yeni çıkacak olan xbox x series x in win 10 modu olacağı dolaylı olarak epig ve steam mağazazalarını destekleyeceği yönünde. Ama dediğim gibi kesinliği olmayan bir haber

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Hocam herkes pc diyor ama ps4 ve xbox daha ucuz değilmi

Maalesef hayır demek zorundayım yine onuda mağazadan satın alarak indirmek zorundasın pc ile ilgili hiçbir üyelik olmuyor.

Ek bilgi koyalım kesinliği yok lakin bazı yabancı siteler de haberi çıkmıştı yeni çıkacak olan xbox x series x in win 10 modu olacağı dolaylı olarak epig ve steam mağazazalarını destekleyeceği yönünde. Ama dediğim gibi kesinliği olmayan bir haber
Hocam bende geldim fiyatı da 5000 tl falan olcakmış hadi inşallah gelir

Hocam peki xbox veya ps 4 proya fivem inermi

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Oyunu bilmiyorum ama dediğim gibi pc deki hesapları unut aklındaki oyunları oyun ismi+ ps4 veya xbox olarak arat mağazalarında var ise görürsün.