Xbox 360 alınır mı?

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yakın zamanda xbox 360 almayı düşünüyorum ama xbox one'ı bekliyimmi bilemiyorum. Eğer xbox 360 alırsam oyun desteği kaç sene devam eder xbox one'ın artıları ne. şimdiden teşekkürler

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
yardım edebilecek yokmu :blush:

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar yakın zamanda xbox 360 almayı düşünüyorum ama xbox one'ı bekliyimmi bilemiyorum. Eğer xbox 360 alırsam oyun desteği kaç sene devam eder xbox one'ın artıları ne. şimdiden teşekkürler

Destek kaç sene devam eder belli olmaz. Bir arkadaş sırf GTA 5 için Xbox 360 aldı. Sen de herhangi bir oyun için acele etmek istemiyorsan beklemen daha iyi olur.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ben sadece 1 oyun için deil yani yeni bir pc alsam 4-5 ay sonra yeni oyun çıkcak ve zayıf kalmaya başlıycak ama konsollar öyle diil sanırım 3-4 sen gidiyor bu yüzden almak istedim ama şimdi xbox one çıkınca tereddütte kaldım ama zaten ben alana kadar belki de xbox one çıkarsa onu alıcam ama slim olayı falan var açıkcası onlar hakkında pek bilgim yok hatalı olma gibi bir durum söz konusumu yani hemen çıktığı gün deilde 1-2 ay sonramı alsam ?

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alınır ama ben olsam ps3 alırdım ki aldım da zaten. Kesinlikle önerim ps3

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
açıkcası xbox almamın bir nedenide kinect ayrıca her yerde ps kafeler var ama xbox yok hem bir deneyimde olur yakın çevremdede kunlanan yok

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
oyun desteğinin xbox one çıktıktan sonra jilet gibi kesileceğini düşünüyorum.
yeni nesil playstation 4 almak bence daha iyi olur.
ancak ekonomik durumunuz uygun değilse bekleyip yeni nesil çıktıktan sonra eski nesil ucuzlayacağı için o zaman almak da uygun bir karar olabilir.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
zaten hemen almayı düşünmüyorum bir kaç ay sonra alıcam ki sorun vs çıkarsa giderilsin hem para biriktirmeyede başladım tahminen 1.200 1.500 arası olur diye düşünüyorum

dorukoski

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben olsam xbox one beklerdim en fazla 25-30 günü kaldı tabii tanıtım konferansına :laugh:

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Bence bir exclusive oyunlara göz atın ondan sonra karar verin. Bence God of War serisi, The Last of Us,Heavy Rain,Beyond Two Souls... gibi oyunlar kaçmaz o yüzden PS3 tercih ederdim. Ve de PS3'ün Türkiye desteği daha fazla bazı oyunları Türkçe altyazı ile oynayabilirsiniz.

Legendfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2005 yılında çıkan bir konsol için o kadar para vermenin mantıksız olduğunu düşünüyorum..

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar acaba bende alacam ama ps 4 mu xbox one mı ? kullanan arkadaşlar her yonlerıyle tecrubelerını paylasırsa bende bır fıkır sahıbı olurum .....

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ps4 al bence, ps hep önde olmuştur. Bunun için de güven büyük

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0

xbox 360 Slim var bende,gayet memnunum,herhangi bi sorunum yok,ama seninde One'ı alabileceksen kesinlikle beklemelisin.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bütçen yeterliyse ONE al, ama 360 alırsan pişman olmazsın. Bence en azından 3-4 yıl daha oyun çıkar 360'a.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
xbox 360 Slim var bende,gayet memnunum,herhangi bi sorunum yok,ama seninde One'ı alabileceksen kesinlikle beklemelisin.

Yani bende de Ps 3 Slim var benim de sorunum yok.İkiside gayet iyi cihazlar.Lakin sorun microsoft.One kimbilir nezaman gelcek hadi geldi desteği iyi olacakmı.Şuan için Microsoft un Sony nin Exculisive oyunlarına karşı tutacak 1 yada 2 tane oyun var.Onun haricinde zaten Türkçe dil desteği oyun çıkarmıyor.Yani aslında microsoft Türkiye de Sony ile rekabet etmek istemiyor.Kaçıyor.Halbuki rekabet etseydi Türkçe dil destekli en az 2 tane oyun çıkarırdı.

Sana en bariz örnek.Şuan Microsoft un göz bebeği oyunu hangisi Ryse.Türkçe dil desteklimi bu oyun.Bildiğim kadarıyla değil.Peki Sony nin göz bebeği oyunu hangisi yada hangileri-Killzone-God of war-Last of us-Uncharted bunların çoğu türkçe dublaj diğerleride altyazı.Bizi bu kadar umursayan bir firma varken kalkıp bizi kara listeye alan bir firmayı kesinlikle almam.Keşke Microsoft ta Türkiye yi adam yerine koyup Sony gibi çalışsaydı.En azından rekabet olurdu ve bundan en fazla yararlancak olan bizler olurduk.Yalan mı

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Bu microsoft kendi topuğuna sıkıyor arkadaş . One ın ne zaman geleceği belli bile değil . 360 da eski nesil . PS4 e yönel . Bütçe varsa tabii.

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yani bende de Ps 3 Slim var benim de sorunum yok.İkiside gayet iyi cihazlar.Lakin sorun microsoft.One kimbilir nezaman gelcek hadi geldi desteği iyi olacakmı.Şuan için Microsoft un Sony nin Exculisive oyunlarına karşı tutacak 1 yada 2 tane oyun var.Onun haricinde zaten Türkçe dil desteği oyun çıkarmıyor.Yani aslında microsoft Türkiye de Sony ile rekabet etmek istemiyor.Kaçıyor.Halbuki rekabet etseydi Türkçe dil destekli en az 2 tane oyun çıkarırdı.

Sana en bariz örnek.Şuan Microsoft un göz bebeği oyunu hangisi Ryse.Türkçe dil desteklimi bu oyun.Bildiğim kadarıyla değil.Peki Sony nin göz bebeği oyunu hangisi yada hangileri-Killzone-God of war-Last of us-Uncharted bunların çoğu türkçe dublaj diğerleride altyazı.Bizi bu kadar umursayan bir firma varken kalkıp bizi kara listeye alan bir firmayı kesinlikle almam.Keşke Microsoft ta Türkiye yi adam yerine koyup Sony gibi çalışsaydı.En azından rekabet olurdu ve bundan en fazla yararlancak olan bizler olurduk.Yalan mı

Biliyorum bu konularda gayet haklısın bişey demedim,ben memnunum sadece konsolumdan,he ama bi daha alırsan ne alırsın dersende çeşitlilik açısından PS derim.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
peki ps4 ve xbox one fiyatları aşağı yukarı kaç olur hemen almıycam sorun falanı varsa diye biraz bekliycem 1-2 ay kadar

paduwan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle ps1den beri her konsolu aldigimi belirteyim.cevabima gelirsek;

burdaki cevaplara bakip fikrini degistirme. sonucta cevap yazanlar daha kullanmadiklari bir konsolu almani tavsiye ediyorlar sana. ne iyi ne kötü bilmeden klasik ön yargili davranis sekli bizim genc nüfüsün.

xbox alinir microsoft kendisi aciklama yapti xbox 360a destege 5 yil daha devam edeceklerine dair.yok destek kesilir yok söyle böyle diyenleri bosver.

http://www.merlininkazani.com/Microsoft_Xbox_360a_5_yil_daha_destek_verecek-haber-62163p1.html

Onun disinda aldigin pcde full ultra ayarlarda oynamayicaksan orta düzey bir pc oyun icin seni 2 3 sene rahat rahat idare eder. Ben yerinde olsam xbox 360 alirdim kolu bile tek basina yeterli bir sebep alman icin.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
öncelikle ps1den beri her konsolu aldigimi belirteyim.cevabima gelirsek;

burdaki cevaplara bakip fikrini degistirme. sonucta cevap yazanlar daha kullanmadiklari bir konsolu almani tavsiye ediyorlar sana. ne iyi ne kötü bilmeden klasik ön yargili davranis sekli bizim genc nüfüsün.

xbox alinir microsoft kendisi aciklama yapti xbox 360a destege 5 yil daha devam edeceklerine dair.yok destek kesilir yok söyle böyle diyenleri bosver.

http://www.merlininkazani.com/Microsoft_Xbox_360a_5_yil_daha_destek_verecek-haber-62163p1.html

Onun disinda aldigin pcde full ultra ayarlarda oynamayicaksan orta düzey bir pc oyun icin seni 2 3 sene rahat rahat idare eder. Ben yerinde olsam xbox 360 alirdim kolu bile tek basina yeterli bir sebep alman icin.

peki xbox one'ın fiyatı ne kadar olur eğer alırsam kinectli alıcam ve 1000 lira xbox 360 ama sanırım onenin içinde kinect var o yüzden almışken acaba onemi alsam diye düşünüyorum çünki 1000 lira verip 5 sene kunlanmak var ne bilim 1500 1600 verip daha uzun süre kunlanmak var

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
peki xbox one'ın fiyatı ne kadar olur eğer alırsam kinectli alıcam ve 1000 lira xbox 360 ama sanırım onenin içinde kinect var o yüzden almışken acaba onemi alsam diye düşünüyorum çünki 1000 lira verip 5 sene kunlanmak var ne bilim 1500 1600 verip daha uzun süre kunlanmak var

Bildiğim kadarıyla Xbox One de Kinect içinde gelecek.Xbox ın fiyatı 500 dolar PS4 ün en fazla 1350 TL Hemen hemen aynı.Üzerine 200 TL lik Ryse i al.Artı 100 TL senelik online oynayabilmek için Live üyeliği.Nerden baksan 1700 TL ye denk gelicek.Ben burda sana İllaki PS4 al demiyorum.Ama PS4 alırsan 1350 TL artı 100 TL Ps PLUs a verirsin.15 ay belirlenen oyunları indirme hakkı kazanırsın.Yani Move falanda alırsan maximum tutarı yine Xbox tan ucuz olur.Hatta 1 tane oyun la sınırlı kalmazsın.PS PLUS sayesinde 45 tane oyun indirebilceksin.Ama indirebilceğin oyunlar genelde PS3 oyunları olur.Yalnız her ay liste güncellenir BABA diye tabir ettiğimiz oyunlar olur.Xbox ın böyle bir sistemi varmı bilmiyorum araştır ona göre al.Eğer para konusunda sıkıntın yoksa Xbox ı al ister kırdır ister orjin al ama kırdırırsan online oynamayı unut.Çünkü Xbox one de bu kırdırma sistemine ciddi yaptırımlar gelicek diye biliyorum.Bu arada Xbox One yi nereden almayı planlıyorsun.Türkiye ye gelmesi şuan için muamma :)

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bence al fw atarsin oyunlarin tanesi 10 lira rahat edersin. one alsan hemen kirilmayacagi icin bir oyuna 200 lira bayilirsin sonrada ustune bir bardak soguk su.

paduwan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben xbox one'i 425 € ön siparis verdim indirim vardi. ps4ü 350€dan siparis ettim yine ayni indirimden. yurtdisinda tandigin varsa söyle onlara alip yollasinlar sana. kinect olmazsa olmaz birsey. move gibi degil kamera yetiyor.

ps4ü sadece kendine zgü oyunlar icin aldim geri kalan hersey icin xboxi kullanmayi düsünüyorum. en son hesaplarimiz hacklendiginde 1 ay offline kalan servera bidaha güvenmeye niyetim yok.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
ben xbox one'i 425 € ön siparis verdim indirim vardi. ps4ü 350€dan siparis ettim yine ayni indirimden. yurtdisinda tandigin varsa söyle onlara alip yollasinlar sana. kinect olmazsa olmaz birsey. move gibi degil kamera yetiyor.

ps4ü sadece kendine zgü oyunlar icin aldim geri kalan hersey icin xboxi kullanmayi düsünüyorum. en son hesaplarimiz hacklendiginde 1 ay offline kalan servera bidaha güvenmeye niyetim yok.

[video=youtube;AvpCdtjTrAo]http://www.youtube.com/watch?v=AvpCdtjTrAo[/video] Bu videoyu burda paylaştılar gerçekten hoşuma gitti.bence Ps4 çok farklı olcak