X3 Pro ekran yırtılması?

Bu konuyu okuyanlar

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Telefonda bayağıdır var bu sorun. Ana menüde kaydirirken çok belli oluyor. Görüntü sanki genelde PC'lerde konuşulan ekran yırtılması gibi bir şey oluyor. Power monitör değerleri 59-60 fps gidip geliyor 120 HZ modunda 113-120 arası değerler görüyorum. Geçişler pek canlı gelmiyor kesik kesik. FPS böyle olmasına rağmen neden böyle? Bazen YouTube'da FPS değeri 30un altındaymış gibi oluyor ağır ağır çalışıyor telefon. Sonra hemen geçiyor. Daha önce böyle bir konu görmedim cevap alamayacağım gibi ama yinede bir umut açtım...

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Telefonda bayağıdır var bu sorun. Ana menüde kaydirirken çok belli oluyor. Görüntü sanki genelde PC'lerde konuşulan ekran yırtılması gibi bir şey oluyor. Power monitör değerleri 59-60 fps gidip geliyor 120 HZ modunda 113-120 arası değerler görüyorum. Geçişler pek canlı gelmiyor kesik kesik. FPS böyle olmasına rağmen neden böyle? Bazen YouTube'da FPS değeri 30un altındaymış gibi oluyor ağır ağır çalışıyor telefon. Sonra hemen geçiyor. Daha önce böyle bir konu görmedim cevap alamayacağım gibi ama yinede bir umut açtım...
Yedek alıp Hard reset at.Sorun devam ederse Servise gönder.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Mesela ana menüde 120 Hz modunda aşağı yukarı kaydırınca hızlı bir şekilde kayıyor fakat ben kayan simgeleri net şekilde göremiyorum. Telefonun geldiği ilk gün hem hızlı şekilde kayıyordu hem de simgeleri olması gerektiği kadar net görebiliyordum. Şimdi yine hızlı ama net değil aradaki simgeleri eskisi gibi göremeden kayıyor.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Mesela ana menüde 120 Hz modunda aşağı yukarı kaydırınca hızlı bir şekilde kayıyor fakat ben kayan simgeleri net şekilde göremiyorum. Telefonun geldiği ilk gün hem hızlı şekilde kayıyordu hem de simgeleri olması gerektiği kadar net görebiliyordum. Şimdi yine hızlı ama net değil aradaki simgeleri eskisi gibi göremeden kayıyor.
Xiaomi orta seviye cihazlarda yazılım,ekran ve sensörden kaynaklı hatalar maalesef var.Bu cihazlara para verirken 3 kere düşünmek lazım.Sana tavsiyem ya sıfırla yada Servise gönder.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Çok yaptım. Gelirse böyle mesajların geleceğini biliyordum? Başka bir konu var m böyle?
Hocam Servise gönder yada elden çıkar.Yıllarca android kullandım.Son 4-5 yılda android tepe markalarının saçmalıkları yüzünden android kullanmayı bıraktım.Şu anda iPhone kullanıyorum.Batarya hariç memnunum.Android alıp uzun süre kafam rahat kullanacağım diyorsan Google pixel yada Asus Rog serisinden birini alman lazım.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Hocam Servise gönder yada elden çıkar.Yıllarca android kullandım.Son 4-5 yılda android tepe markalarının saçmalıkları yüzünden android kullanmayı bıraktım.Şu anda iPhone kullanıyorum.Batarya hariç memnunum.Android alıp uzun süre kafam rahat kullanacağım diyorsan Google pixel yada Asus Rog serisinden birini alman lazım.
Custom rom attım ama artık BL kapatıp stock'a dönüp göndermeyi denicem. Ayrıca telefon hasarlı bir şekilde gelenler varmış servisten. Sorun olduğu halde hiçbir şey yapmayıp geri gönderiyorlarmış. Okudum böyle mesajları.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Custom rom attım ama artık BL kapatıp stock'a dönüp göndermeyi denicem. Ayrıca telefon hasarlı bir şekilde gelenler varmış servisten. Sorun olduğu halde hiçbir şey yapmayıp geri gönderiyorlarmış. Okudum böyle mesajları.
Şansını dene.Servisten sorunsuz gelse bile o cihaz uzun vadede mutlu etmez.Google pixel cihazları ülkemizde garantili satılsa iddia ediyorum android kullanmayı seven çoğu insan Samsung,Xiaomi gibi markaların yüzüne bakmaz.

• Beğen
Reactions: Rei

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Cihaza Hard Reset atmalısın.(verilerini yedekle)
•Cihazı Kapat
•Ses Açma-Güç Tuşuna aynı anda bas.
•Main Menu gelince bırak.
•Wipe Data>Wipe All Data>Confirm (Çok bir şey sürmez.İçi boş ise 5sn sürer) Back to Main Menu>Reboot
•Cihaz yeniden başlayacak ve MİUİ yazısında 2-3 dakika kalacak.
•Açıldığında cihaz kutudan ilk çıktığı hale gelecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer sorun devam ederse,Mİ Flash ile başka-güncel sürüm kur.(Cihaz garantili ise bu yöntemi yapma) Direkt garantiye ver.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Cihaza Hard Reset atmalısın.(verilerini yedekle)
•Cihazı Kapat
•Ses Açma-Güç Tuşuna aynı anda bas.
•Main Menu gelince bırak.
•Wipe Data>Wipe All Data>Confirm (Çok bir şey sürmez.İçi boş ise 5sn sürer) Back to Main Menu>Reboot
•Cihaz yeniden başlayacak ve MİUİ yazısında 2-3 dakika kalacak.
•Açıldığında cihaz kutudan ilk çıktığı hale gelecek.
Hocam gerçekten çok yaptım. Ayarlar uygulamasından da sizin dediğiniz şekilde de. Custom rom, stock rom, recovery rom, fastboot rom çoğu şeyi denedim olmuyor.
Bu arada en iyi oyun deneyimi stock MIUI den aldım ama bilmiyorum çok kalmadım customlarda.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Hocam gerçekten çok yaptım. Ayarlar uygulamasından da sizin dediğiniz şekilde de. Custom rom, stock rom, recovery rom, fastboot rom çoğu şeyi denedim olmuyor.
Bu arada en iyi oyun deneyimi stock MIUI den aldım ama bilmiyorum çok kalmadım customlarda.
Cihaz Yurt Dışı mı?

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bir sorun gibi bile gelmeyebilir aslında ama ilk aldığımda çok daha iyiydi.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
android kullanmayı seven çoğu insan Samsung,Xiaomi gibi markaların yüzüne bakmaz.
Xiaomi'yi anladımda neden Samsung hocam? Realme mi alsın yani, şu an piyasada tek alinacak "Android" cihaz Samsungtur.
Ekran tazeleme hızını 60 yap.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Xiaomi'yi anladımda neden Samsung hocam? Realme mi alsın yani, şu an piyasada tek alinacak "Android" cihaz Samsungtur.

Google Pixel garantili satılsa Samsung alır mısın?

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19

Hocam zaten öyle. Sorunu tarif edemiyorum pek ama ilk aldığımda böyle değildi. Servise göndereceğim...
Mesaj otomatik birleştirildi:

120 Hz yapınca tamam hızlanıyor ama akıcı değil. Açıklamasında detaylara netlik ekler diyor ama ben o netliği göremiyorum. İlk aldığımda böyle değildi...

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Custom ROM vs denedin mi? En kötü ihtimal, Windows 11 vs denersin. Netice de sorunsuz şekilde kuruluyor senin telefonuna.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Pixel experience, evolution x, MIUI eu falan denedim kısa süreliğine. Fakat en iyi oyun deneyimini stock MIUI dan aldım.
Custom ROM vs denedin mi? En kötü ihtimal, Windows 11 vs denersin. Netice de sorunsuz şekilde kuruluyor senin telefonuna.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Pixel experience, evolution x, MIUI eu falan denedim kısa süreliğine. Fakat en iyi oyun deneyimini stock MIUI dan aldım.
Peki onlarda sorun var mıydı? Eğer varsa Windows 11 22H2, Ubuntu 22.04 LTS vs. deneyebilirsin (Android'in yerine ya da dual boot).

Son düzenleme:

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Peki onlarda sorun var mıydı? Eğer varsa Windows 11 22H2, Ubuntu 22.04 LTS vs. deneyebilirsin (Android'in yerine ya da dual boot).
Biraz geç cevap veriyorum ama evet onlarda da vardı az çok.Ekran yırtılması gibi bir şey . Ekran yırtılması ile ilgili değerleri ölçebileceğim bir program vs. Var mı ? Gerçekten ana menü olsun YouTube olsun herhangi bir şey olsun her yerde var bu yırtılma ya da ona benzeyen bir şey eminim.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,346
Biraz geç cevap veriyorum ama evet onlarda da vardı az çok.Ekran yırtılması gibi bir şey . Ekran yırtılması ile ilgili değerleri ölçebileceğim bir program vs. Var mı ? Gerçekten ana menü olsun YouTube olsun herhangi bir şey olsun her yerde var bu yırtılma ya da ona benzeyen bir şey eminim.
1 yıl geçmiş, az kalsın konu hortlatmaktan ceza veriyordum.