WındowsImageBackup

calliler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Benim "Yerel Disk D"de WındowsImageBackup Adında Bir Dosya Var ve Sürekli Büyüyor...Şu Adnda 11 gb...Buy Dosya Ne İşe Yarıyor.....SİLSEM birşey olurmu?????

---------- saat 21:15 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:50 eklenmişti ----------

20 dkdır Bekliyorum Yokmu bilen???

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar Benim "Yerel Disk D"de WındowsImageBackup Adında Bir Dosya Var ve Sürekli Büyüyor...Şu Adnda 11 gb...Buy Dosya Ne İşe Yarıyor.....SİLSEM birşey olurmu?????

---------- saat 21:15 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:50 eklenmişti ----------

20 dkdır Bekliyorum Yokmu bilen???
Otomatik yedeklemeniz açık olduğu için windows 7 "WındowsImageBackup" adında bir yedekleme oluşturur,sisteminiz çöktüğünde windows 7'nin kendi içinden; bütün programlarınız kurulu olarak 10-15 dk.içinden yeniden kurmanıza yarar bu dosya D: diskinizde yeterli yer varsa bırakın dursun yeniden formatla uğraşmazsınız ama illa sileceğim diyorsan hiç bir zararı yok gönül rahatlığıyla silebilirsiniz.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
sürekli büyümesi anormal değilmi

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
sürekli büyümesi anormal değilmi
Hayır normal olan büyümesidir çünkü yeni programlar yükledikçe onları ilave ediyor...Ama bence yedeklemeyi kapatmak (yer tasarrufu açısından )gerekir,ben bütün programlarımı yükledikten sonra yedekleme oluşturdum ve yedeklemeyi kapattım sorun olunca sistemi ilk halindeki gibi yedekten yüklüyorum.

calliler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Bu dosyanın içindeki yedekler sadece yerel disk c Mi d De varmı???? Ve ayrıca otomatik yedeklemeyi nereden kaldırabiliriz????yani inaktif edebiliriz......

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Denetim masasındaki Fare ve İşaretçiler'den.

Pardon Backup ve Restore'den tabiki :) (Win7 Eng Ultimate)

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Peki Bu dosyanın içindeki yedekler sadece yerel disk c Mi d De varmı???? Ve ayrıca otomatik yedeklemeyi nereden kaldırabiliriz????yani inaktif edebiliriz......
Otomatik ayarlar; iki bölüm varsa sistemin bulunduğu bölümü, 2'den fazla varsa yedeğin kurulduğu bölüm hariç diğer bölümleri yedekler,servislerden inaktif edebilirsiniz.

calliler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Otomatik ayarlar; iki bölüm varsa sistemin bulunduğu bölümü, 2'den fazla varsa yedeğin kurulduğu bölüm hariç diğer bölümleri yedekler,servislerden inaktif edebilirsiniz.

Yani Şu durumda benim sadece yerel dis c yi yedekliyor Bilgi için Teşekkürler Arkadaşlar.....Konuyu Kapatabilirsiniz......

---------- saat 10:56 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:42 eklenmişti ----------

Arkadaşlar Durdurmak için gerekli olan wbadmin komutu çalışmıyor???Nedenini bilen varmı acaba????çalıştıra gelip wbadmin yazıyorum enterlıyorum 1 sn liğine geliyor ve gidiyor.....Sorun nedir Acaba???

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar Durdurmak için gerekli olan wbadmin komutu çalışmıyor???Nedenini bilen varmı acaba????çalıştıra gelip wbadmin yazıyorum enterlıyorum 1 sn liğine geliyor ve gidiyor.....Sorun nedir Acaba???

Komut çalışmıyorsa ,Buradan durdurabilirsiniz.