Yardım Windowsa o kadar para vermek ?

Bu konuyu okuyanlar

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Freedos laptop almayı düşünüyorum,Windows 10 yükleyeceğim ama malum fiyatlar uçuk,internete ucuz keyler var ama ne kadar güvenli bilmiyorum,
İnternete araştırdım çoğu çalıntıymış vs.
Zaten crack yazılım direk Allah'a emanet
Yardım edebilir misiniz?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kendi açımdan yazıyorum tabiki gidipde bir windows lisansına o kadar para vermem. Piyasada satılan keyler var orjinalliğine orjinaldirler ama satış şekline güvenmiyorum o yüzden linux a geçtim. Bu şekildede devam ederim.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
1.5 yıldır internetten aldığım keyi kullanıyorum 20TL'ydi hiçbir sorun yok halen. SDN bir ara video çekmişti.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
İnternette 20-30 tl ye keyler satılıyor oem yazanlardan alabilirsin

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Crack kullanmaktansa direkt olarak internet üzerinde satılan OEM keylerden almanızı tavsiye ederim. Uzun bir zamandan beri W10 OEM Key kullanıyorum bir sorununu görmedim şuana kadar.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Türkiye şartlarında Windows lisansı için para veren bireysel kullanıcıların olduğunu zannetmiyorum. Kurumsal yerler mecburiyetten dolayı tabii ki de hariç.

Genelde OEM anahtar alıyorlar ya da KMS programları veya CMD ile lisanslıyorlar.

Not: KMS sunucularına kesinlikle bağlanmayın çünkü güvenli değiller. İnternetten OEM anahar alıp, bilgisayarınızı lisanslayabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
7,999
Kusura bakmasında salak bir kod parçasına 2000 tl veremem
Çok kusura bakacak Microsoft, 15 yaşında birisi nasıl lisansımızı almaz diye.

Ek olarak Windows olmasa bilgisayarda hiçbir şey yapamayacaksın. Gidip 60 dolar olmasını bekleme. Yurt dışında gayet alınabilir fiyatta ülkemizde pahalıysa suç Microsoft'un değil. Alamıyorsan 40 50TL OEM key al. Sen CMD'den bilgisayarını KMS sunucusuna bağlamışsın gelip övüyor musun birde? :D

40TL'den kaçacağım diye sunucu değiştiriyorsun helal olsun be.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Freedos laptop almayı düşünüyorum,Windows 10 yükleyeceğim ama malum fiyatlar uçuk,internete ucuz keyler var ama ne kadar güvenli bilmiyorum,
İnternete araştırdım çoğu çalıntıymış vs.
Zaten crack yazılım direk Allah'a emanet
Yardım edebilir misiniz?
Valla ben bir süredir 30 TL ye aldığım Windows 10 Pro key kullanıyorum, bir sıkıntı yaşamadım.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
1200 TL Windows 10'a verdim ama pişmanım. Ona o kadar vermesem GTX 1660 Super yerine RTX 2060 Super alırdım. Bende o kadar fazla vermeyi sevmiyorum bir şeye. Oyunlar bile pahalı Türkiye'de. Zaten bu ülkede ne ucuz ki? Her şey zengin işi oldu ve iyicene pahalılaşmaya devam ediyor, zamlarla birlikte halen.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Bu aralar OEM keylere bile verecek harçlığım olmadığından KMSpico kullanıyorum :relaxed:
(herhangi bir şekilde bunu kullanmanızı önermiyorum en azından OEM key alın.)

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Çok kusura bakacak Microsoft, 15 yaşında birisi nasıl lisansımızı almaz diye.

Ek olarak Windows olmasa bilgisayarda hiçbir şey yapamayacaksın. Gidip 60 dolar olmasını bekleme. Yurt dışında gayet alınabilir fiyatta ülkemizde pahalıysa suç Microsoft'un değil. Alamıyorsan 40 50TL OEM key al. Sen CMD'den bilgisayarını KMS sunucusuna bağlamışsın gelip övüyor musun birde? :D

40TL'den kaçacağım diye sunucu değiştiriyorsun helal olsun be.
kmspico kullandığımı kim söylediki? bide lisans yoksa sadece kişiselleştirme yapamıyorsun. Pc kitleniyormuş gibi yazman saçma.Bide nerde övmüşüm?

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
10 20 TL Ye bile keyler var ama 1 kerelik galiba ama o kadar para vermekten iyidir.

Reaksiyon puanı
7,999
kmspico kullandığımı kim söylediki? bide lisans yoksa sadece kişiselleştirme yapamıyorsun. Pc kitleniyormuş gibi yazman saçma.Bide nerde övmüşüm?
CMD ile aktifleştirdiğinde de program ile aktifleştirdiğinde de KMS sunucusuna bağlanılıyor. Bunu bilmiyorsun daha bilmiş gibi konuşuyorsun.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Eğer CMD ile yapıyorsanız program ile yaptığınızın hiç bir farkı yok. Aynı şekilde KMS sunucusuna bağlanıyorsunuz ve kesinlikle güvenli değil.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
hocam 50 tl satılan keyler ne kadar güvenli şimdi kimse kızmasın windows bilmiyor mu 50 tl den satmayı demi ederi 2000 tl ülkemizde pahalı burası doğru ama bu saılan keylerden windowsun haberi var mı bak sen sitende 2000 tl satıyorsun ben salak saçma bir internet sitesinde 50 tl satıyorum komik geliyor kulağa korsana hayır oem falan hikaye ya alacaksın orjianl ya alacaksın freedos olmayan yada linux kullanıcaksın biri senin malını senden ucuza sata senden habersiz buna hırsızlık dersin korsan kullanma

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
hocam 50 tl satılan keyler ne kadar güvenli şimdi kimse kızmasın windows bilmiyor mu 50 tl den satmayı demi ederi 2000 tl ülkemizde pahalı burası doğru ama bu saılan keylerden windowsun haberi var mı bak sen sitende 2000 tl satıyorsun ben salak saçma bir internet sitesinde 50 tl satıyorum komik geliyor kulağa korsana hayır oem falan hikaye ya alacaksın orjianl ya alacaksın freedos olmayan yada linux kullanıcaksın biri senin malını senden ucuza sata senden habersiz buna hırsızlık dersin korsan kullanma
OEM lisans hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. Retail değiller fakat OEM anahtarlar da güvenilirdir ve bir sorun çıkartmaz.

Reaksiyon puanı
7,999

Korsan kullan demiyoruz zaten. Bu olay kaç yıldır var ve sorun yaşayan olmadı. 10-50TL arasında değişiyor siteden siteye. Linux kullanacağına key al ömür boyu kullan. 2000TL'lik lisansı çok bilgisayarda kullanabilirken 10-50TL'lik keyleri TEK ANAKARTTA ÖMÜR BOYU kullanıldığını biliyorsundur umarım.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Ben pc varken kmspico kullanıyordum merakımdan soruyorum neden güvenli değiller

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
bilgisayarınızı bot olarak kullanıyor diye biliyorum (benim ki kms ile aktifleştirildi . kms nin zararlı olmadığını bilmeden aktifleştirmiştim ve hala öyle kullanıyorum)

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Crack yada arkada çalışıp ne yaptığı belli olmayan illegal yazılımlardansa 20-30 liralik bir key almıştım. 2-3 seneyi aşkın kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım.

ucankedi

Asistan
Reaksiyon puanı
137
valla ben iso dosyası ile kullandım aldığım laptop freedos idi bilgisayarımdan isoyu indirdim sonrasını bende bilmiyorum araştırarak yapmıştım windows 7 satın almıştım ama eskidi şuan biri windows 10 home diğeri windows 10 pro valla 7 ay önce aldım 7 aydır sıkıntı çıkmadı

Iso dosyası crack girermi ?

Reaksiyon puanı
7,999
Almaya üşeniyorum. :d (!)
Şaka bi yana bende kms ile etkinleştiriyorum. O microsofta 2000 tl para verecek kadar salak olamam her halde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende 6 yıldır kms ile kullanıyorum. :D bir zararı görmedim.
Not: evdeki başka bilgisayarlarda kms ile etkin ve kullanılıyor bi sıkıntı yok.
Bilgisayarınız zombi oluyor bir nevi. İzleme botu gibi şeylerde kullanıyorlar , bol bol trojan atıyorlar vs vs. Sistem performansı düşüyor virüs yuvası olduğu için.

Ek olarak 2000TL ver demiyoruz 50TL diyoruz. 50TL yerine bilgisayarımı çöplük yaparım diyorsan sen bilirsin. Ben bir şey görmüyorum zararı yok diyorsun da keşke KMSpico hangi virüsleri bulaştırıyor , ne amaçla çalışıyor o virüsler bir bilsen. Emin ol bırak indirmeyi googleda bile aratmazsın.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Bilgisayarınız zombi oluyor bir nevi. İzleme botu gibi şeylerde kullanıyorlar , bol bol trojan atıyorlar vs vs. Sistem performansı düşüyor virüs yuvası olduğu için.

Ek olarak 2000TL ver demiyoruz 50TL diyoruz. 50TL yerine bilgisayarımı çöplük yaparım diyorsan sen bilirsin. Ben bir şey görmüyorum zararı yok diyorsun da keşke KMSpico hangi virüsleri bulaştırıyor , ne amaçla çalışıyor o virüsler bir bilsen. Emin ol bırak indirmeyi googleda bile aratmazsın.
bana kms yi bilgisayarcı yüklemiş. Madem dediğin kadar trojanlı silmek için illa formatmı lazım? normal siliniyomu

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
bana kms yi bilgisayarcı yüklemiş. Madem dediğin kadar trojanlı silmek için illa formatmı lazım? normal siliniyomu
Kaspersky Cloud Free kur sistemi tara silecektir. Lisans isteyecektir PC

Konuya ithafen --- Bu arada Ben 8.1 Pro Key aldım. Oriijinal Retail Key hem.
Sağlamlisans sitesinden key Almanızı öneririm