Windows XP kurulmuyor

Bu konuyu okuyanlar

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhaba herkese. Ben bilgisayarıma windows xp kurmak istiyorum (nedenini hiç sormayın) ancak kurulum medyasından boot edemedim. setup.exe dosyasını çalıştırdığımda resimdeki gibi gözüküyor.
Uyumluluk ayarlarını kullanarak tekrar denediğimda soluk yazı düzeldi ancak tıklattığımda hata verdi.
Ekran Alıntısı.PNG

En azından bunun çözümü yoksa bile bana nasıl WinXP kuracağımı söyleyin bari.(lütfen desteği bitti gibisinden cevaplar yazmayın.)

dövizcicüce45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
diğer konuna dediğim gibi usb ne iso yu yaz. usb takılı olarak pc yi yeniden başlat. sonra pc açılırken önyükleme menüsünden usb yi seç. windows xp kurulacaktır!

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhaba. USB kullanarak nasıl bilgisayarıma windows xp kurarım? hızlı cevap verirseniz sevinirim.

dövizcicüce45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
rufus ile usb ne iso dosyasını yaz. ondan sonra usb takılı olarak pc yi yeniden başlatıp açılırken önyükleme menüsüne git. oradan ise usb yi seç. windows xp kurulacaktır.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows XP, USB belleği desteklemez, CD veya DVD ile kurmanız gerekir diye biliyorum, orijinal ISO bulamazsınız ayrıca.
Setup.exe'den bahsettiğine göre medya elinde olması lazım. Rufus 2.18 sürümü ile olur.
kurulum medyasından boot edemedim. setup.exe dosyasını çalıştırdığımda resimdeki gibi gözüküyor.
ISO kalıbını, CD/DVD veya USB'ye yazdırmış olmanız gerekir. Yükleme önceliğini, kurulum medyasının olduğu sürücüye vermelisiniz.

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
windows xp isosunu usbye rufusun güncel sürümüyle yazdırdım yükleme önceliğini verdim ancak hiçbişey demeden windows'u açıyor.

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
ben bu xp'yi cd/dvd siz kuramam mı yani?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya da hiç mi kuramam?

lBeratl

Asistan
Reaksiyon puanı
215
windows xp isosunu usbye rufusun güncel sürümüyle yazdırdım yükleme önceliğini verdim ancak hiçbişey demeden windows'u açıyor.
tam bilgisayar acılırken f9a basın ve cıkan menuden usb belleğinizi secebilirsiniz

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Desteği kesilmiş XP yerine GNU/Linux dağıtımları veya nostalji yapmak istiyorsanız ReactOS deneyebilirsiniz. ReactOS, NT kernelini kullanan özgür bir işletim sistemidir, görünüş olarak XP'ye çok benzer.

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
ben nostalji için değil kullanmak için istiyorum

Reaksiyon puanı
591
Merhaba herkese. Ben bilgisayarıma windows xp kurmak istiyorum (nedenini hiç sormayın) ancak kurulum medyasından boot edemedim. setup.exe dosyasını çalıştırdığımda resimdeki gibi gözüküyor.
Uyumluluk ayarlarını kullanarak tekrar denediğimda soluk yazı düzeldi ancak tıklattığımda hata verdi.
Ekli dosyayı görüntüle 146023

En azından bunun çözümü yoksa bile bana nasıl WinXP kuracağımı söyleyin bari.(lütfen desteği bitti gibisinden cevaplar yazmayın.)
Bunu kuracağınıza linux kurun.

Bunu kuracağınıza linux kurun dediniz ama ben bunu kurjam çünkü xp kullanınca old gözüküyom qwe

Son düzenleme:

GMSPSQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows XP, USB belleği desteklemez, CD veya DVD ile kurmanız gerekir diye biliyorum, orijinal ISO bulamazsınız ayrıca.
ben usb ile kurabildim easy2boot uygulaması ile basbaya kurdum her türlü işletim sistemini artık ordan kuruyorum ne kadarda uzun sürsede olma garantisi var rufus ve winsetupfromusb de xp de eula hatasi veriyor durmadan

Ekli dosyayı görüntüle 146023

winsetupfromusb ve Rufus'dan eula hatasını tekrar tekrar aldım Windows XP ve Vista'da ne Rufus'la kurabildim ne de winsetupfromusbden fazla uzattım neyse easy2boot yazın siteye girdikten sonra Windows installer recommended i bulun versiyon kısmından ve indirin sonra easy2boot u kurduktan sonra make kısmı var tıklayın USB'yi biçimlendircek ondan sonra ise bekleyin yeşil ekran olunca random bir harfe basin 1 kere kapancak flashın içine dosyalar falan hep gelmiş olacak sonra kurcağınız XP veya Vista ISO'sunu kopyalıyorsunuz USB'nin resmi ismi değişecek easy2boot yazcak giriyorsunuz ISO Windows XP veya Vista klasörlerine ISO'yu yapıştırıp bilgisayarı kapıyorsunuz ve F11'den boot menüsüne girip kurabildim ben.

Son mesajlar