Windows Xp Kapanmıyor !

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Merhaba Arkadaşlar.Benim sorunum bilgisayar format attıktan sonra başladı. Format atmadan bilgisayarda böyle bir sorun yoktu. Bilgisayara format attım ve sonrasında dosyalar kopyalanıyor ekranı geldi işlem bittikten sonra bilgisayar yeniden başlatılıyor yazısı çıktı ve harddiskin enerjisi kesildi durma sesini duydum ve bilgisayar o şekilde dondu ve bunda sonra hep aynı şekilde yapıyor. Bilgisayarı kapat veya yeniden başlat dediğimde harddisk enerjisi kesiliyor kapanma ekranı geliyor ve o ekranda donup kalıyor. Ben sorunun anakartla ilgili olduğunu düşünüyorum çünki onbord ethernet kartını görmesi için baya uğraştım. Bilgisi olan veya başına böyle bir sorun gelen arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
windowsu hatalı kurmuş olabilir diye düşünüyorum.tekrardan format atmayı deneyebilirsiniz.

HeLLxXx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk ayarlara dönmeyi dene güveli modda açıp (sistem geri yükleme). eğer yüklediğin bir driver hatası varsa anlamış olursun. Ana karttan olsa zaten elektrik sorunu olur onda da hiç bişey çalışmaz.

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorun benim de başımdan geçmişti. Forum aleminde konu açmadığım site kalmadı. Ne yazık ki çözüm üretebilen de... Tek çözüm format birader, anakart ile alakası falan yok...

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Baştan temiz bir windows kurman daha iyi olur tabi , yanlız biosda ki ayardan olabilir. Always On. hesabı.

bunu çalıştır cmd yaz komut satırına --> shutdown.exe -s -t 05

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Merhaba arkadaşlar aynı sorun bendede var ve bendeki windows 7 ve ben bunun kurulumunu 5 ay önce yaptım sorun 2 gündür var

Pc kapat dedikten sonra kendi kendine açılıyor ve sorunun ayrıntılarında bunlar var

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 9f
BCP1: 00000004
BCP2: 00000258
BCP3: 8559FA70
BCP4: 82D69B24
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 768_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\091410-24406-01.dmp
C:\Users\seckin\AppData\Local\Temp\WER-40171-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Aynı sorun benim de başımdan geçmişti. Forum aleminde konu açmadığım site kalmadı. Ne yazık ki çözüm üretebilen de... Tek çözüm format birader, anakart ile alakası falan yok...

İlgilendiğin için teşekkürler. Ankartla alakası olduğunu şu yüzden düşünüyorum çünki windows kurulurkende hep yeniden başlıyor dediğinde kilitleniyor. yinede teşekkürler.

---------- saat 17:45 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:37 eklenmişti ----------

bırak açık dursun :D:D

Çok komiksiniz siz sorunlarınızı böylemi çözüyorsunuz ?

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
harddiskinizde badsector denen zararlı bölümler olarak tabir edebileceğim bölümler oluşmuş olabilir, badsectorleri nasıl temizleyebileceğiniz konusunuda arama motorlarında bir çok bilgi bulabilirsiniz, biraz meraklıysanız linux felan kullanarak bile her türlü yaparsınız

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Linux Mint, Ubuntu gibi bir dağıtımı indirip CD ye yazarak sistemi bu CD ile başlatabilirsiniz.
Bu şekilde HDD e erişim, bozuk sektörler, ve diğer hatalar konusunda daha fazla bilgi edinebilirsin.

Çalışan CD olarak yaptığınız açılışta bilgisayar normal açılıyorsa sorun yok demektir. O zaman HDD üzerinde yoğunlaşmamız gerekecek.

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
harddiskinizde badsector denen zararlı bölümler olarak tabir edebileceğim bölümler oluşmuş olabilir, badsectorleri nasıl temizleyebileceğiniz konusunuda arama motorlarında bir çok bilgi bulabilirsiniz, biraz meraklıysanız linux felan kullanarak bile her türlü yaparsınız

Teşekkür ederim deneyeceğim bakalım ben konuya yazmadım ama sorun harddisktede olabilir.

---------- saat 08:29 eklendi ---------- önceki mesaj saat 08:29 eklenmişti ----------

Linux Mint, Ubuntu gibi bir dağıtımı indirip CD ye yazarak sistemi bu CD ile başlatabilirsiniz.
Bu şekilde HDD e erişim, bozuk sektörler, ve diğer hatalar konusunda daha fazla bilgi edinebilirsin.

Çalışan CD olarak yaptığınız açılışta bilgisayar normal açılıyorsa sorun yok demektir. O zaman HDD üzerinde yoğunlaşmamız gerekecek.

Teşekkürler.

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kardeş 3 sene önceki konu.XP en azından elektrik kesintisi sonucu kapanmıştır.:)