Windows Xp Başlarken Reset Atıyor

Bu konuyu okuyanlar

fenerlibaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım açılırken kasadan 2 defa tik sesi geliyor ve resetliyor kendini. Ramin slotunu değiştirdim sorun aynı. Ne yapmam gerekiyor donanım bilgim zayıf yoksa sistemden mi kaynaklanıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden Allah razı olsun.
7jy7w9n
------> tam burada reset atıyor.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bilgisayarım açılırken kasadan 2 defa tik sesi geliyor ve resetliyor kendini. Ramin slotunu değiştirdim sorun aynı. Ne yapmam gerekiyor donanım bilgim zayıf yoksa sistemden mi kaynaklanıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden Allah razı olsun.
7jy7w9n
------> tam burada reset atıyor.

Mavi ekran görünüp mü reset atıyor yoksa siyah ekrandan sonra mı ? Bide harddiskin ide mi sata mı ?

yhatam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence pc yi deistirme zamani gelmis xp mi kaldi hocam ya

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION]

Genel olarak WIN7/8 kullanicilari xp'ye geri dönüs yapmaz, özellikle oyun oynayanlar.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo

Genel olarak WIN7/8 kullanicilari xp'ye geri dönüs yapmaz, özellikle oyun oynayanlar.

Biliyorum bazı oyunlar desteklemiyor xp ama yapılan ankette yüksek bi rakam gördüm öylede olacağına inanıyorum yani çıksa yamasız türkçe 64

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Şu anda nasıl Windows 98 kullananlar kalmamış ise birgün de XP kullananlar kalmayacak... :) Turşu meselesini anladım ama birgün turşular bile 7 ile 8 ile çalışır olacak...

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şu anda nasıl Windows 98 kullananlar kalmamış ise birgün de XP kullananlar kalmayacak... :) Turşu meselesini anladım ama birgün turşular bile 7 ile 8 ile çalışır olacak...

Aynen ama gelmiş geçmiş en efsane işletim sistemi yani :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
siyah ekrandan sonra reset atıyor hocam ayrıyetten harddıskte sata

Diskinde bad sectör var hemde ilk kümede var hdd regenerator ile bad sectör onarması yapabilirsin ama hepsini onarması garanti değil. Bugün bi bilgisayar geldi aynı hata vardı diskte bad sectör vardı ramlar kapisatörler bobinler falan temizdi yani

fenerlibaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc hiç açılmıyor o işlemi nasıl yapacağımı açıklarmısınız ?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Aynı sorun benim pc minde başına gelmişti.Bi müddet sonra açılırmı diye deneye deneye mavi ekran geldi.
Hata da bios güncelleme ile ilgili şeyler yazıyordu.
Bilgisayarcıya götürüp bios pilini değiştirdim + fanın alt tarafına sürülen macunu yeniledim sorun düzeldi.
Bir de ramleri çıkarıp slotlara temas ettiği yerleri nemli bez ile sil.Slotlara bi üfle.Dikkat et bez ıslak olmasın.

Eyer hata yukarıdakilerden kaynaklanıyorsa artı formatla 40-50 TL ye patlar. :dirol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun Bir müşterimin başına gelmişti Ve Ram slotlarında ıkı Adet ram vardı Ve bu reset Atmaya sebep olan şey Ramlerden birtanesıydı ram degıştır