PC Kendi Kendine Reset Atıyor

Bu konuyu okuyanlar

doutzeen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar

Bilgisayarım son zamanlarda boştayken veya oyundayken genelde kasaya anlık temas halinde oluyor ancak temas olmadığı zamanlardada nadiren yapıyor hatasız bir şekilde reset atıyor. Sorunun HDD de olduğunu düşünmekteydim ve HDD yi söküp yuvasından çıkarttım ve açıkta çalıştırmayı denedim. Bilgisayar çalıştı ancak HDD nin bazı bölgelerine ufak bir baskı uyguladığımda kendini kapatıp tekrar başlatma sesi geldiğini belirtmek isterim. Herhangi bir HDD sorununda bu tür sorunlar oluşabilir mi kafamı kurcalıyor yardımlarınızı bekler iyi forumlar dilerim sistem bilgilerim aşağıdadır

Win10 64 Bit işletim sistemi
8+4 GB RAM
MSI R7 370 2GB ekran kartı
320 GB HDD
120 GB SSD
Everest 500W EPS-1690 A Power Supply

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Güç kaynağından da şüpheliyim. Şüphesiz Sama güç kaynakları hep sorun çıkarmak için üretilmiştir. Yabancı forumlarda bile bu markadan uzak durun demişlerdir.

doutzeen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güç kaynağından da şüpheliyim. Şüphesiz Sama güç kaynakları hep sorun çıkarmak için üretilmiştir. Yabancı forumlarda bile bu markadan uzak durun demişlerdir.
Öneriniz nedir peki sorun güç kaynağından mı değil mi öğrenmemin bir yolu var mıdır ? Birde eğer güç kaynağından ise önerdiğiniz bir güç kaynağı var mı ?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Güç kaynağından şüpheli olduğumu söylemiştim ama olmyabilir de. Onun dışında anakart tamamen vidalar ile kasaya sabit mi?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Güç kaynağından fan haricinde cızırtı vs sesi var mı?

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Bence sistemde kısa devre var önerim sistemi uzay montaj şekilde kurup deneyin

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Kabloyu bağlarken cızırtı herkeste olabilir bir sakıncası yok. Büyük ihtimalle HDD (ya da kısa devre) yüzünden kendini korumaya alıyor olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de kısa devre olduğunudan şüpheliyim. Kontrol etmekte yarar var kesinlikle.

doutzeen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ancak bunu yaptığımda çok uzun süre kullanmam gerekiyor bu şekilde çünkü günde 1 veya 2 kez yapıyor bazen, bazen hiç yapmadığı da oluyor
Kabloyu bağlarken cızırtı herkeste olabilir bir sakıncası yok. Büyük ihtimalle HDD (ya da kısa devre) yüzünden kendini korumaya alıyor olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de kısa devre olduğunudan şüpheliyim. Kontrol etmekte yarar var kesinlikle.
Hdd de herhangi bir aksaklık bilgisayarı reset attırmaya yönlendirebilir mi peki

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
32 gb bir usb var mı ya da elinde live dvd bir mint işletim dvd'si :) Eğer varsa hdd yi sök ve sistemi dvd ya da usb den live şekilde başlat ve bak bakalım reset atıyor mu ? Atmıyorsa hdd kafa çakıyordur ?

32 gb usb şu işe yarar; üzerine yüklenebilir bir windows 10 kurmak için...

doutzeen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
32 gb bir usb var mı ya da elinde live dvd bir mint işletim dvd'si :) Eğer varsa hdd yi sök ve sistemi dvd ya da usb den live şekilde başlat ve bak bakalım reset atıyor mu ? Atmıyorsa hdd kafa çakıyordur ?

32 gb usb şu işe yarar; üzerine yüklenebilir bir windows 10 kurmak için...
Teşekkür ederim hdd yi en yakın zamanda kontrol edeceğim tekrar

Son mesajlar