Windows Vista mı? Yoksa XP mi?

Anket Windows Vista mı? Yoksa XP mi?

• Kullanılan toplam oy
    889
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pcman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yeni laptop aldim vista cikti icinden 2 saat kurcaladim :D XP ye alismisim gozunu seveyim sildim XP yukledim

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
XP ama MAC bulursam değişebilir :)

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben ankette oyumu Windows XP'den yana kullandım. Bilgisayarımdaki sistem de XP. Donanım olarak Vista'yı tüm efektleriyle kullanabilmeme rağmen sonradan tekrar XP'ye geçtim. Vista da şu anda XP'nin ilk hizmet paketi çıkana kadarki yaşadığı sendromu yaşıyor. Ama şunu da belirtmek gerekirki 2009 yılına kadar XP yaygınlığını koruyacaktır. Yaptığım araştırmalarda vardığım ve kendi kanaatimce sonuç bu.
Vista'nın görselliği de yabana atılır cinsten değil. 3ncü parti yazılımlarla XP'de bunu büyük ölçüde sağlamanız mümkün. Mesela Topdesk 3d Flip programıyla 3 boyutlu Alt-Tab efektini yapabiliyorsunuz. Ve Vista Anthracite tema paketiyle de XP'yi simgeler de dahil olmak üzere büyük ölçüde eski sıkıcı mavi görünümünden kurtarabilirsiniz.

topdesk_1.4.1.jpg

vista_anthracite_pack_v1_27_by_nekh_art_studio_small.jpg

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
sp3 indirdim kurarken hata verdi. update languanes felan diyor.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
sp3 de sorun varmı arkadaşlar şimdi tedirgin oldum ben

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayır sorun yok da bu hizmet paketi İngilizce XP için. Türkçe kullananlar biraz daha beklemesi lazım. Hem o zamana kadar sürüm adayı (RC) yerine tam sürümü çıkmış olur. Sistemi deneme tahtasına çevirmek pek hoş olmasa gerek.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ohhh sağol yav yoksa kota sorunum var zaten sdn yüzünden :) bide bunla şişirmemiş oldum :)

burhan altıntop

Profesör
Reaksiyon puanı
1
troy abi ben pc anlamadığım halde kesinlikle xp diyorum vista çok karışık yaaa en iyisi bildiğindir derim

Nemesis

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Xp diyorum sadece Vista fıss çıktı

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün gece yayınlanmış 230 mb vista güncellemesi yükledim bu paket kaç mb ve biz bunu güncellemelerle kurmayacakmıyız.

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
kesnlikle xp diorum... ;)
vista bi alem (A)

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Etraftan aldığım izlenimlere, 1-2 vista denememe göre xp diyorum fakat sistemi kendi bilgisayarımda kullanmadan vistayı darağacına çıkaramam.

İçimdeki ses( (&))in söylediklerine bakılırsa 1Gb RAM yüzünden vistayla pek anlaşamayacağız ama Mystical'ın bahsettiği şekilde gerekli düzenlemeleri yapınca kendine geleceğini ümit ederek, istemeye istemeye vista kuracağım.En kötü ihtimalle RAM takviyesi gerekecek ama RAM'siz halletmeye çalışacağım.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Vista bu kadarmı kötü yav ben çok merak ediyorum ve güzelede benziyor.Performans olarak eksiği ne merak ettim grafik açısından kesinlikle daha iyide zaten mesela ne gibi eksiklikleri var?

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bdco dedi ki:
Vista bu kadarmı kötü yav ben çok merak ediyorum ve güzelede benziyor.Performans olarak eksiği ne merak ettim grafik açısından kesinlikle daha iyide zaten mesela ne gibi eksiklikleri var?
Performans olarak vista çok iyi.Ama eğer acemi kullanıcıysan yani interneti sadece msnden ve bikaç forumdan ibaret sanıyosan yukarıdaki kullanıcıların yaşadıkları sorunları sende yaşarsın.Yani görüyosun acemi kuallanıcılar hiç incelemeden nasıl sallıyor sende acemiysen muhakkak sallayıp kötülersin o yüzden acemyisen kullanma..

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
xp diyen arkadaslar sonunda mecburen vistaya geçecekler.. şirketlerde vista kullanılmaya başladı..

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Vista.Üşenmeyip tüm programları vistaya kursam temelli vista kullanacam ama üşeniyorum :( Ayrıca ram takviyesi falan hikaye.512mb ram ile kullanan kullanabiliyor(bknz: Ben )

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanırım o şirketlerin Pardus'dan haberleri yok. Bir deneseler görecekler neyin ne olduğunu. Microsoft malesef bu alanda da -aynen Amerika Birleşik Devletleri gibi her ne hikmetse- tekelciliğini konuşturup küresel hakimiyeti çok iyi oturtmuş durumda. Bu arada Microsoft'dan geçen mail geldi, hani şu açık kaynak kodlu yazılımlarda (Media.Player.Classic,FreeRAM.XP.Pro gibi) geliştirmekte olduğumuz programlarda bize destek olmak için lütfen bağış yapın gibi uyarıların tamamen sahtekarlıktan ibaret olduğun yazıyordu email de. Sanırım Microzortçu abiler açık kaynak koddan bu aralar ciddi ciddi tırsmaya başladılar!!.. Ama kaçınılmaz son geliyor, kimse endişelenmesin.

yndn dedi ki:
xp diyen arkadaslar sonunda mecburen vistaya geçecekler.. şirketlerde vista kullanılmaya başladı..

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,vistaya yeni sp1 yükledim hızlanacak diyorlardın dahada ağırlaştırdı,sanırım bu paketin tek özelliği korsana karşı yama gibi ben başka birşey gözlemedim.

ozcsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne xp ne Vista :) gelin şuanu Açık kaynak kodlarına dökelim xp ve linux kullancısıyım vista çıktığında test için kullandım
Yorumlara bakıyorum da herkezin sorunu sistem yetersizliği 98 döneminde Xp çıkardıklarındaki yorumlarımı merak ediyormusunuz ? burdaki yorumlar gibi idi :) hey gidi günler hey!!! Vista kararlı yerine oturacaktır.Ve herkezin sistemi de vista için uygun olacaktır.
PenguenLeri SevmeNiz ve Bol GNU GünLere

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
desktop pc(x64 english)me notebook'uma(x86 turkish) vista servis pack 1 i kurdum açıkcası aman aman bir fark yok tabiki ama microsoft bir nebzede olsa toparlmış vista işletim sistemini.

zegan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes Microsoft yazılımlarına muhtaçtır. Linux kullanan mecburen hali hazırda bi Microsoft yazılımı bulundururlar. Bu hep böyle olmuştur böyle olacaktırda.
Gelelim Xp mi Vista mı ya. Her yeni işletim sistemi çıkıca ilk önce beğenilmez, bunda o anda kullanılan işletim sistemine alışkan olmanın büyük bir payı varıdr. Xp çıktığında 98SE kralını tanımam diyenler vardı hani ne oldu onlara. İşte o kişiler XpSp2 (veya Sp3 artık neyse) varken Vista da neyniş diyorlar.
Ha tamam Vista nın eksikleri var olabilir ama bu tartışmalar boş istesekte istemesekte MECBUREN Vista kullanıcısı olacağız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...