Windows Update Temizleme Zararlımı?

Bu konuyu okuyanlar

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Arkadaşlar Windowsun Kendine Ait olan disk temizleme programıyla gereksiz dosyalarımı temizliyorum ama karşıma 4.33 gb lik devasa bir boyutta silebilceğiniz dosyalar diye birşey çıktı adıda Windows update temizleme. bunu silersem sorun yaşarmıyım? (performans,hız,kalite vs)

ekli dosyalar:

Ekli dosyalar

• resim_2021-01-15_202823.png
    resim_2021-01-15_202823.png
    9.6 KB · Görüntüleme: 331

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Hayır hatta yararlı o temizledikleri indirdiği paketler sonradan silinmemiş gereksiz şeyler sorun olmaz :)

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Güncelleme yaptıktan sonra geri alman gerekirse diye depolanır o dosyalar. Silebilirsin zararı olmaz.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar Windowsun Kendine Ait olan disk temizleme programıyla gereksiz dosyalarımı temizliyorum ama karşıma 4.33 gb lik devasa bir boyutta silebilceğiniz dosyalar diye birşey çıktı adıda Windows update temizleme. bunu silersem sorun yaşarmıyım? (performans,hız,kalite vs)

ekli dosyalar:
Zararlı olduğunu sanmıyorum.

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Peki ya çalıştır>Prefetch'i silmek zararlımı çoğu arkadaşım orayı %temp% gibi bir dosya olmadığnı söyledi yani silince fps falan düşmüş bilgisayar yavaşlamış onunla ilgili bir bilginiz varmı ? ben sildimde çok fazla gereksiz olduğunu düşünnerek. yani .pf dosyaları geçicimidir yoksa silinmemesi gereken dosyalarmıdır?

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Peki ya çalıştır>Prefetch'i silmek zararlımı çoğu arkadaşım orayı %temp% gibi bir dosya olmadığnı söyledi yani silince fps falan düşmüş bilgisayar yavaşlamış onunla ilgili bir bilginiz varmı ? ben sildimde çok fazla gereksiz olduğunu düşünnerek. yani .pf dosyaları geçicimidir yoksa silinmemesi gereken dosyalarmıdır?
Hayır zararlı değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekli dosyalar:
Temizle kardeşim Ayarlar>Sistem>Depolama>Geçici Dosyalar'daki bütün her şeyi gönül rahatlığıyla silebilirsin, ama orda İndirilenler veya Geri Dönüşüm Kutusu seçenekleri olabilir o dosyalara bak önce özel dosyan varsa başka bir klasöre atıp işlemlerine devam edebilirsin