Windows sürekli çöküyor

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar forumda ilk defa konu açıyorum bazı yanlışlarım olabilir.benim yaşadım sorun şu şekilde.benim laptopumda 2 tane ekran kartı bulunuyo intel hd 4400 ve amd radeon hd 8600/8700 format atım zaman bütün driverleri kuruyorum ama ekran kartınıda kurduktan sonra yeniden başlat diyorum ve yeniden başlata takılı kalıyor bütün vidows sürümlerine böyle sonra güç tuşundan kapatıp açınca yülkenmiş oluyor. Fakat win 7 radeon çalışmayı durdurdu win 8.1 de sistem arada takılı kalıyor win 10 da ise açınca windows düzgün yüklenemedi diyor.bende diyorumki win 8.1 kuruyum sonra amd yüleyim sonrada win 10 a yükseltiyimi çünkü win 10 da çöküyo ve her seferinde format atmaktan bıktım..sizce temiz bir kurulumu yoksa yükeltmemi .

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
temiz bir kurulum yapman daha iyi. yalnız sen öncelikle ekran kartının orjinal sürücüsünü yükle. başka sürücüler sorun çıkartır radeonlarda...

toxicated

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim AMD konusunda kelimeler kifayetsiz. Bende de Radeon HD7600M var o kadar muamması var ki. O kadar pişmanım ki Amd aldığıma

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
temiz bir kurulum yapman daha iyi. yalnız sen öncelikle ekran kartının orjinal sürücüsünü yükle. başka sürücüler sorun çıkartır radeonlarda...
herşeyi denedim amd yi bişekilde yükledim şükür şimdi ise pc tkılı kalıyor bisüre sonra tekrar çalışıyor örnk flaş takılıydı pc takılı kaldı fılaşı çıkardım tekrar çalıştı bilgisayarım aspire e1 572g

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
aygıt yöneticisinde ünlem işaretli bir uyarı var mı_?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
sıcaklık değerleri nasıl, oyun sırasında sıcaklık aşırı yükseliyor mu ?

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
s.a arkadaşlar benimde laptop bilgisayar müzik dinler ken arada sırada donuyor bu halde 2 / 3 dk sıonra düzeliyor normal ekrana dönüyor ses takılma oluyor

Reaksiyon puanı
16,118
çökme değil deme o

onda sorun çıkarmı bilgisayar da
ram yetmediğinde windows swap'a asılıyor hdd'nin hızının rame göre düşük olması nedeni ile pc şuurunu kaybediyor hdd ledi düz yanıyor değil mi? okuma yazmada flash yaparken düz yanması bundan benim antikada yapıyor.
EkrenGoruntusu-5.png

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
ram yetmediğinde windows swap'a asılıyor hdd'nin hızının rame göre düşük olması nedeni ile pc şuurunu kaybediyor hdd ledi düz yanıyor değil mi? okuma yazmada flash yaparken düz yanması bundan benim antikada yapıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 23815

anlamıyorum fazla bilgisyardan

bilgisyar boş ta iken ram kaç olmalı benim boşta hiç bişey açık değilken bile 1,45 gb kullanıyor

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
amd gpu'nun teknik bakıma ihtiyacı var garanti var mı?
yoksa şuna bak:
notebook ekran kartı (amd) fırınlama - YouTube.
buna kurşunsuz lehim kullanımı neden oluyor çevreci olmak bazen rezil eder bundan en çok hp,acer etkilenmiş.

ben amd ekran kartını yükledim pc den anlarım her 1 yılda laptopu söküp toz v.s bakımlarını zaten yapiyorum.eyer sorun ekran kartında olsaydı amd ekran kartıyla oyun oynayamazdım bide ısıdan dolayı kart yanmasın diye ek soğutucuda kulanıyorum uzun süredir bu donma olayı son 1 adır var win 8.1 ve win 10 da. şuan tek sorunum durduk yere takılması sonra geri gelmesi bazen yeniden başlatında yeniden başlatılıyorda takılı kalması
--- Gönderi Güncellendi ---
ben amd ekran kartını yükledim pc den anlarım her 1 yılda laptopu söküp toz v.s bakımlarını zaten yapiyorum.eyer sorun ekran kartında olsaydı amd ekran kartıyla oyun oynayamazdım bide ısıdan dolayı kart yanmasın diye ek soğutucuda kulanıyorum uzun süredir bu donma olayı son 1 adır var win 8.1 ve win 10 da. şuan tek sorunum durduk yere takılması sonra geri gelmesi bazen yeniden başlatında yeniden başlatılıyorda takılı kalması
sistem özeliklerinide yaziyim i5 4200u 1.60 2.60 ghz
amd radeon hd 8600/8700m 4 gb
intel hd graphic 2 gb
4 gb ddr3 1600 mhz ram
300 gb 7.2000 rpm hdd

Reaksiyon puanı
16,118
amd'nin kronik sorunu bu sen onu ne kadar sakına sakına kullansan da gpu kurşunsuz lehimin de etkisi ile böyle oluyor...

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
sistem özeliklerinide yaziyim i5 4200u 1.60 2.60 ghz
amd radeon hd 8600/8700m 4 gb
intel hd graphic 2 gb
4 gb ddr3 1600 mhz ram
300 gb 7.2000 rpm hdd
ramin az ondan oluyor 2gb varsa 2gb daha ekle.
eminmisin önceden böyle bi sorunum yoktu
ramin az ondan oluyor 2gb varsa 2gb daha ekle.[

ram az olsaydı ram kulanımı yüksek olmazmıydı.ama senin dedğin oabilir ben bu bilgisayarı aldımda 4 gb ram vardı derlerde hep 8 galiba bi ara ekran değişimi için gitinde 4 gb alınmış olabilir diye düşünüyorum.ramın yetmemesin bi kaç sebep verebilirmisin

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
:D hatlar karıştı herhalde, caner ram olayı senin için değil derya hanım için...

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
ramin az ondan oluyor 2gb varsa 2gb daha ekle.[

ram az olsaydı ram kulanımı yüksek olmazmıydı.ama senin dedğin oabilir ben bu bilgisayarı aldımda 4 gb ram vardı derlerde hep 8 galiba bi ara ekran değişimi için gitinde 4 gb alınmış olabilir diye düşünüyorum
:D hatlar karıştı herhalde, caner ram olayı senin için değil derya hanım için...

ozaman benimkine dönelim az önce aynı şekilde pc yinne dondu kulandım kablosuz mausun usb sini çekince anında sistem çalıştı sanırım sıkıntı mausta bide bi süre mausuz kulancam belki sorun odur çünkü sorun donanımdamı diye pc yi söktüm hiç sıkıntısı yoktu
anlamıyorum fazla bilgisyardan

bilgisyar boş ta iken ram kaç olmalı benim boşta hiç bişey açık değilken bile 1,45 gb kullanıyor

32 bit kur daha iyi olur ram az kulanılır bide o ramla oyun oynama win 7 hariç
s.a arkadaşlar benimde laptop bilgisayar müzik dinler ken arada sırada donuyor bu halde 2 / 3 dk sıonra düzeliyor normal ekrana dönüyor ses takılma oluyor

sistemin bütün driverlarını güncele driver boster var Driver Booster bunla driverleri baştan yükle ozaman büyük ihtimale çözülür ekranın yanıp sönmesi ekran kartının ısısındanda kaynaklanıyor olabilir benden sana tafsiye 32 bit kur win update yapma bu programla driverleri güncele

Reaksiyon puanı
16,118
oyun oynamıyorsan boşuna windows kurmayın ubuntu,elemantry os filan kurun o zaman amd gpu yamulmaz belki.

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

sistemin bütün driverlarını güncele driver boster var Driver Booster bunla driverleri baştan yükle ozaman büyük ihtimale çözülür ekranın yanıp sönmesi ekran kartının ısısındanda kaynaklanıyor olabilir benden sana tafsiye 32 bit kur win update yapma bu programla driverleri güncele
oyun oynamıyorsan boşuna windows kurmayın ubuntu,elemantry os filan kurun o zaman amd gpu yamulmaz belki.

ayn
benim anlamadım konu şu bu amd ekrankartı yüklemek genelde olan bi sıkıntı oyunda donmayan bi sistem windowsta nasıl takılı kalıyor anlamış değilim.

Reaksiyon puanı
16,118
amdnin kronik sorunu ısınmadan sürücüsü onu tam kontrol edemiyor zamanla oyunlardada gitçek sürücü gpuyu görmez olacak...
ısıtmak çözümü kısa süre için...
uzun çözüm nvidia seçmek.

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
oyun oynamam sadece internete giriyorum müzik dinlerim sürekli youtebeden + birde borsa takip için matriks gold veri ekranı açık oluyor

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
benim anlamadım konu şu bu amd ekrankartı yüklemek genelde olan bi sıkıntı oyunda donmayan bi sistem windowsta nasıl takılı kalıyor anlamış değilim mesela oyun oynarım gayet iy
amdnin kronik sorunu ısınmadan sürücüsü onu tam kontrol edemiyor zamanla oyunlardada gitçek sürücü gpuyu görmez olacak...
Eyer ısınmadan kaynaklı olsaydı pc yi açtıktan 1 dk sonra donmazdı ozaman saatlerce oyun oyninca kapanmalıyı
Benim pc ilk aldımda win 8 di win 8 kursam sizce çözülürmü

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Hepsine yegane çözüm, Manjaro yada Xubuntu :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Aygıt yöneticisinin ekran görüntüsünü koyabilir misiniz?. Görüntü bağdaştırıcıları genişleterek.