Windows imajı alma

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar bir tane laptopa imaj almaya çalışıyorum.
Windows 8.1de işlem merkezi, dosya geçmişi ve sistem görüntüsünü alma kısmında sabit diskin ikinci bölümünü seçtiğimde şöyle bir hata
geliyor.
aP5p67.png

Yukarıdaki hiç bir belirti bilgisayarda yok, disk ntfs salt okunurluk felan yok yani.
Ama yine de imaj almıyor.
Kendi laptopumda denedim onda sorunsuz(aslında disk yetmediği için sorun çıktı ama önemli değil) yedeklemeye başlıyor.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Belki ihtiyacı olan yararlanır.
Sitemin kendine ayırdığı 1 gblik alan var sürücü harfi belirtilmemiş.
Ona harf atadım ve yukarıdaki convert işlemini yaptığım anda sistem yedeği başarıyla alındı.
Harf atamak için 8.1 de win+x tuşuna basıp disk yönetimine gelmek, isimsiz diske sağ tıklayıp "sürücü harfi ve yolu değiştir"e tıklayıp yönergeyi izlemek yeterli.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=57891]pcwolf[/MENTION] konu ile pek alakası yok ama bikaç soru sormak istiyorum :)
yedeklediğin diskin boyutu ne kadar? oluşturulan yedeğin boyutu ne kadar? son olarak, geri yükleme işlemi yaptıysan ortalama ne kadar sürüyor?

ben Acronis True İmage programı kullanıyorumda.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
[MENTION=57891]pcwolf[/MENTION] konu ile pek alakası yok ama bikaç soru sormak istiyorum :)
yedeklediğin diskin boyutu ne kadar? oluşturulan yedeğin boyutu ne kadar? son olarak, geri yükleme işlemi yaptıysan ortalama ne kadar sürüyor?

ben Acronis True İmage programı kullanıyorumda.

Diskin boyutu 1 tb yedeklenen bölüm 40 gb civarı ama daha da artacak. Geri yükleme işlemini daha denemedim laptop tamirden geldi sahibini beklettim biraz. Biraz daha kişiselleştirsin sağlam şekilde yedekleme yapmayı düşünüyorum:)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Diskin boyutu 1 tb yedeklenen bölüm 40 gb civarı ama daha da artacak. Geri yükleme işlemini daha denemedim laptop tamirden geldi sahibini beklettim biraz. Biraz daha kişiselleştirsin sağlam şekilde yedekleme yapmayı düşünüyorum:)

teşekkür ederim hocam. Acronis 45gb lık sistemi 14gb a kadar sıkıştırıp yedekledi :)
acronise devam edeyim o zaman şimdilik :)