Windows Hizmetleri Yeniden başlatma Kısayol

Bu konuyu okuyanlar

abdullatif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözemediğim bir sebepten dolayı Windows Ses'te problem yaşıyorum. Hizmetlerden yeniden başlattığımda sorun çözülüyor. Daha sonra tekrar oluyor.

Windows Hizmetler'de Windows Ses'i bir kısayol ile durdurup başlatmak istiyorum. Her seferinde uzun uzun uğraşmamak için.

Nasıl yapabilirim? Teşekkürler!

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
çalıştıra services.msc yazdığında servislere girebiliyrsan . windows audio servisinin özelliklerinden otomatik başlamasını seç. ve msconfig'den windows için başlangıç hizmetlerini aç. bence virüs yemediysen bu sorununu çözecektir :D

abdullatif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüsten olduğunu düşünüyorum. Henüz virüsü tespit de edemedim. Kendi bilgisayarım değil, çalıştığım yerdeki bir kişinin bilgisayarı. Sorunu çözene kadar ses gittiği zaman bu şekilde otomatik kendisi halletsin, her seferinde bilgi işlemi çağırmasın diye düşündüm.

Aynı zamanda ağ bağlantısını da iptal ediyor bu virüs. Bu konuda başka görüşü olan ve virüsü tespit etmemde yardımcı olabilecek olan varsa gelsin beri!

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
virüsü tespit etmenin en kolay yolu başlangıçta çalışan programlara bakmaktır. msconfig'den ulaşabileceğin listede ne işe yaradığını bilmediğin tüm işlemleri devre dışı bırak. sonrasında devredışı bıraktıklarını netten araştır. eğer virüs ise kesin bir yerde makalesi çıkmıştır.

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ağ kapanır bilmem devil lucifer isimler paylaşımcılar görürsün temadaki şekiler bozulur defender siteler kapanır büyük bi açık bırakır hizmetleri kapatır ağda yayılması 3 saniyesi sürmez sonrada aşama aşama ilerler dil paketleri gelir bilgisayar kasmaya başlar reset atarsın düzelir ve geri sonra vs vs..

KESİN Çözüm:Conficker Removal-Tool indir

abdullatif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir deneyeyim bakalım. ;)

---------- saat 14:24 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:16 eklenmişti ----------

Yok arkadaş olmadı!

Conficker temizleyiciyi çalıştırdım, 4 aşama ile birşeyler sildi. Tamam oldu dedim, ama yok. Yine aynı problem çıkıyor. Çıldıracağım ya.

---------- saat 14:27 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:24 eklenmişti ----------

Alternatif bir bilgi daha ekleyeyim. IP Scanner ile ağımdaki IP'leri taratıyorum; diğer bilgisyaarların isimlerini gösteriyor (Ali, Veli) bu bahsettiğim bilgisayarda isim C/R olarak görünüyor. (Advanced IP Scanner kullanıyorum)

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dediğim gibi ağda başka paylaşımcı varsa her bilgisayara bunu yapmalısn kaynağı yok edmelisin bulamasan 3 saniye sürmez yayılır

Her pc bunu yap yaparkende ağ kaplasunu çekmeyide unutma sorun ortadan kalkacağına eminim

abdullatif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağdaki 250 bilgisayarda bunu yapmak biraz zahmetli olacak ama bir yolunu bulacağız bakalım. :D

abdullatif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu galiba çözdüm. Bütün güncelleştirmeleri açınca ve de AVG AntiVirüs Kurup, Güvenli Kipte taratınca galiba heralde sanırsam sorun çözülüyor.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Bendede bazen ses hizmeti çalışmıyor yeniden başlatınca düzeliyor denek virüstenmiş...

abdullatif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, sorunu çözdüm. Başına gelenler için yardımcı olsun diye yazıyorum:

Problemin kaynağı Conficker (Downadup) virüsü.
Ben şöyle çözdüm. Önce bilgisayara SP3 ve SP3 sonrası güncelleştirmeleri yükledim. Ve AVG AntiVirüs ile güvenli kipte bilgisayarı tarattım.

Ancak bahsettiğim virüs otomatik güncelleştirmeleri de kapatıyor. Bu yüzden önce şu güncelleştirme bilgisayara bir şekilde kurulmalı:

MS08-67 Güncelleştirmesi (KB958644)
http://www.microsoft.com/technet/security/Bulletin/MS08-067.mspx

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sistem başlangıcındaki "dumprep -k" gibi bişey var onu msconfig ile devre dışı bırakın

Başlat>Çalıştır'a
msconfig yazın

başlangıç sekmesine gelin ve yukarda dediğim şeyi kaldırın ve bilgisayarı tekrar başlatın.. bende işe yaradı.