Windows Hazırda Beklet özelliği?

sen Hazırda Breklet özelliğin kullanıyormusun

• evet

• hayır

• bilgim yok

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

alikocabey

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar herkese merhaba,
Dizüstü Bilgisayarımda uzun süredir hazırda beklet özelliğini kullanıyorum.

Hazırda Beklet özelliğinin ne gibi avantajı ve dezavantajı olur?

yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

iyi günler..

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Bence, bir artısı yada bir eksisi yok gibi.. Ancak düzgün kullanılmasından yanayım.

Bu seçenek dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştır ve tüm bilgisayarlarda kullanılamayabilir. (Örneğin, InstantGo özellikli bilgisayarlarda hazırda bekleme seçeneği yoktur.) Hazırda bekleme, uyku modundan daha az güç kullanır ve bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, bıraktığınız noktaya dönersiniz (ancak uyku modu kadar hızlı olmaz).

Dizüstü bilgisayarınızı veya tabletinizi uzun süre kullanmayacağınızı ve bu süre boyunca pili şarj etme fırsatınız olmayacağını bildiğinizde, hazırda bekleme modunu kullanın. Önce bilgisayarınızda bu seçeneğin bulunup bulunmadığına bakın ve varsa seçeneği açın.

Bilgisayarınızı hazırda bekletmek için:

1. Güç seçeneklerini açın:
    • Windows 10’da Başlangıç , ardından Ayarlar > Sistem > Güç ve uyku > Ek güç ayarları’nı seçin.
    • Windows 8.1/Windows RT 8.1’de ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin, Ara ögesine dokunun (fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare işaretçisini aşağı indirin ve Ara’ya tıklayın), arama kutusuna Güç seçenekleri yazıp Güç seçenekleri’ne dokunun veya tıklayın.
    • Windows 7’de Başlangıç düğmesi , Denetim Masası, Sistem ve Güvenlik ve ardından Güç Seçenekleri’ne tıklayın.
  2. Güç düğmesinin yapacaklarını seçin'i ve ardından Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'i seçin. Kapatma ayarları bölümünden Hazırda beklet onay kutusunu (varsa) ve ardından Değişiklikleri kaydet'i seçin.
Artık bilgisayarınızı birkaç farklı yolla hazırda bekletebilirsiniz:

• Windows 10’da Başlangıç düğmesini ve ardından Aç/Kapa > Hazırda beklet’i seçin. Klavyenizden Windows logo tuşu + X tuşlarına basıp Kapatın veya oturumu kapatın > Hazırda beklet’i de seçebilirsiniz.
  • Windows 8.1/Windows RT 8.1'de farenizi ekranın sol alt köşesine götürüp Başlangıç düğmesine sağ tıklayın veya klavyenizden Windows logo tuşu+X tuşuna basın. Kapatın veya oturumu kapatın'a dokunun veya tıklayın ve Hazırda beklet'i seçin. Veya ekranın sağ köşesinden çekin ve ardından Ayarlar'a dokunun. (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesine gidin, fare işaretçisini yukarıya hareket ettirin ve ardından Ayarlar'a tıklayın.) Aç/Kapa > Hazırda beklet’e dokunun veya tıklayın.
  • Windows 7’de Başlangıç düğmesine tıklayıp Sistemi kapat düğmesinin yanındaki oka ve ardından Hazırda beklet’e tıklayın.

Reaksiyon puanı
16,118
çok gereksiz bişey 10 ve 8.1 de varsayılan olarak geliyor anlık olarak hddye alınıyor ve pc kapanıyor hızlı açılması için o.

yusuffbozkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
artısı var evet. özellikle şarjı biten bilgisayarı yüzünden tüm yazdıkları heba olan veya yaptığı ödevi bilgisayarı kapandığı için kaydedemeyen kişiler bu özellik geldikten sonra işini sağlama almak için kullanmaya başladılar. benim şu zamana kadar ihtiyacım olmadı. özellkle wordde dökümanlar hazırlarken elim sürekli kaydetme kısayoluna gidiyor. alışkanlık oldu sanırım. yine de bir ara hazırda beklet özelliğini deneyeceğim.

alikocabey

Asistan
Reaksiyon puanı
31
artısı var evet. özellikle şarjı biten bilgisayarı yüzünden tüm yazdıkları heba olan veya yaptığı ödevi bilgisayarı kapandığı için kaydedemeyen kişiler bu özellik geldikten sonra işini sağlama almak için kullanmaya başladılar. benim şu zamana kadar ihtiyacım olmadı. özellkle wordde dökümanlar hazırlarken elim sürekli kaydetme kısayoluna gidiyor. alışkanlık oldu sanırım. yine de bir ara hazırda beklet özelliğini deneyeceğim.
evet bende öyleyim fakat ben hızlı açılması için kullanıyorum

Reaksiyon puanı
16,118
8-8.1 ve onda hızlı başlat adı ile normal kapat desen de olan şey ...