Soru Windows Güncellemelerini Hiç Yapmamak

Bu konuyu okuyanlar

pmlpml1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows güncellemelerini sisteme yararı var mıdır? Oyundaki FPS'e etki eder mi? Apple'ın güncellemelerle telefonları yavaşlattığını duymuştum. Windows için de böyle bir şey olabilir mi? Bilgisayara arada bir güncelleme geliyor ve yüklemek zorunda kalıyorum. Bunları yüklemek zarar verir mi sisteme? Zarar veriyorsa bu güncellemeleri silmenin, eski sürüme dönmenin yolları nelerdir?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Windows güncellemelerini sisteme yararı var mıdır? Oyundaki FPS'e etki eder mi? Apple'ın güncellemelerle telefonları yavaşlattığını duymuştum. Windows için de böyle bir şey olabilir mi? Bilgisayara arada bir güncelleme geliyor ve yüklemek zorunda kalıyorum. Bunları yüklemek zarar verir mi sisteme? Zarar veriyorsa bu güncellemeleri silmenin, eski sürüme dönmenin yolları nelerdir?
Tam Tersine, Performansın artar.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ben yapmıyorum hiç. Hatta Windows 10 ilk yüklediğim zaman; interneti bağlıyorum, otomatik etkinleşiyor, internet kablosunu çıkarıyorum ve Update'i siliyorum. Daha sonra da Microsft'un Update ve bilgi toplayan sunucularını engelliyorum hosts dosyasından.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Ben yapmıyorum hiç. Hatta Windows 10 ilk yüklediğim zaman; interneti bağlıyorum, otomatik etkinleşiyor, internet kablosunu çıkarıyorum ve Update'i siliyorum. Daha sonra da Microsft'un Update ve bilgi toplayan sunucularını engelliyorum hosts dosyasından.
Yanlış yapıyorsunuz, güncel sürüm kullanmak herzaman iyidir.

sergenica

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Hocam güncel sürümü kullanmak elbette daha iyi diye biliyorum
fakat diğer arkadaşlar daha net bilgi verir

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Yanlış yapıyorsunuz, güncel sürüm kullanmak herzaman iyidir.
İhtiyacım olmayan yeni özellikler getiriyorlar; Haberler gibi. Böylece sistem kaynaklarını tüketmesini engelliyorum ve kapatmak için uğraşmıyorum.

Son düzenleme:

HP Kullanıcısı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,273
Windows güncellemelerini yapmak , Hem güzel , hem iyi , hemde performansı arttırır ve güvenliği arttırır.

pmlpml1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
İhtiyacım olmayan yeni özellikler getiriyorlar; Haberler gibi. Böylece sistem kaynaklarını tüketmesini engelliyorum ve kapatmak için uğraşmıyorum.
ben de dediğiniz şeyden dolayı güncelleme yapmıyordum fakat en sonunda güncelleme yapıp çalışmasını istemediğim işlemleri önce services.msc den kapattım oradan kapatamadıklarımıda görev yöneticisinin arkaplan işlemleri kısmından her bilgisayarı açtığımda kapatıyorum.
belki işinize yarar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
ben de dediğiniz şeyden dolayı güncelleme yapmıyordum fakat en sonunda güncelleme yapıp çalışmasını istemediğim işlemleri önce services.msc den kapattım oradan kapatamadıklarımıda görev yöneticisinin arkaplan işlemleri kısmından her bilgisayarı açtığımda kapatıyorum.
belki işinize yarar
Yok be, hem Update ve ona bağlı hizmetler bile Internet de dahil olmak üzere, yoğun sistem kaynakları tüketiyor.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Aslında bu yayınlanan güncellemelere bağlıdır, bir windows güncellemesi performansı arttırırken öteki güncelleme azaltabilir. Ama tabi güvenlik ve programların uyumluluğu açısından güncellemeler gereklidir

YusufGERDAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Performans sıkıntıları ve güvenlik açıkları gibi şeyler olabilir. Güncel kalmak her zaman tercihimdir benim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Windows güncellemesi sizce tam olarak neden yapılır? Microsoft tarafından güvenlik açıkları olsun yada grafiksel hatalar olsun bir çok şey bakımından Insıder'lar tarafından incelenir ve gerekli hatalar bulunduktan sonra sizlere bu hataların giderildiği konusunda güncelleme olarak verilir.

Kısacası güncel kalmak her zaman için iyidir.

HP Kullanıcısı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,273
Bence yanlış şekilde yapıyorsunuz , Güncel sistem daha iyidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1809 ve 1903 kullanıyorsan kesin güncelle. Hayatımda gördüğüm en iğrenç sürümler pc mi mahvetti
Babamın sistemi 1809'du Güncelleme alamayacaksınız diye uyarı verdi hemen 20H2'ye güncelledim.
Doğru söylüyorsun.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Performans sıkıntıları ve güvenlik açıkları gibi şeyler olabilir. Güncel kalmak her zaman tercihimdir benim.
4-5 saniye de bilgisayarım açılıyor, her şey çok hızlı. Bir özellik olmasına da pek gerek yok. Oyun açıyor ve internete giriyor.
Mesela 1709 güncellemesi iyiyken, 1809 güncellemesi kasıyordu. Her zaman performanslı olmuyor. Lakin gel gelelim ben bayağı bir hizmeti, regeditten siliyorum, çok iyi oluyor.

Son düzenleme:

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Ben Windows 10 Pro Kullanmaktayım Her Güncelleme Geldiğinde Hiç Birini Aksatmadan Güncelliyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Güncellemelerin çoğu faso fiso diyebilirim, saçma sapan haberler ve özellikler... Ben de kapatabildiklerimi kapatıyorum.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Ben güncelliyorum hep. Güncellemeler iyidir. Yararlı ve gereken güncellemeler geliyor. Ama şu konuda haklılar, bazı gereksiz özellikler geliyor. Mesela aşağıdaki gibi. Hava durumu ile haberler çok umurumda değil. O yüzden beğenmediğim şeyleri kapatırım. Gereksiz yere ram falan harcamasın diye.
Ekran Alıntısı.JPG

YusufGERDAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
4-5 saniye de bilgisayarım açılıyor, her şey çok hızlı. Bir özellik olmasına da pek gerek yok. Oyun açıyor ve internete giriyor.
Mesela 1709 güncellemesi iyiyken, 1809 güncellemesi kasıyordu. Her zaman performanslı olmuyor. Lakin gel gelelim ben bayağı bir hizmeti, regeditten siliyorum, çok iyi oluyor.
Daha yeni sürümleri dene. Mesela 21H1 güncellemesi ile performans artışı yaşadım.