Windows 8'de isim değişikliği

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Windows 8'in RC sürümü yayınlandığında, adı hiç de beklediğiniz gibi olmayabilir.

16351356.jpg

Microsoft, Windows 8 ile birlikte pek çok değişik yaptı. Yeni logo, yeni arayüz ve yeni isimler. Şubat ayında, beta yerine "Tüketici Önizlemesi" ismini kullanan Microsoft, şimdi de Sürüm Adayı (RC) yerine "Yayın Önizlemesi" ismini kullanacak. Bu sürümün yayınlanma tarihinin ise Mayıs sonu - Haziran başı olacağı tahmin ediliyor.

Windows 8 ile ilgili pek çok söylentinin çıkış noktası olan WinUnleaked.tk sitesinin yayınladığı habere göre henüz Microsoft resmi bir doğrulama ya da yalanlama getirmedi. Fakat önceki hamleleri de göz önünde bulundurduğumuz zaman bu söylentinin gerçek olmaya çok yakın olduğu gözlerden kaçmıyor.

Sürüm adayının ismi ne olursa olsun, Microsoft'un Windows 8'i 2012'nin sonlarına doğru, muhtemelen Ekim ayında yayınlamayı planladığını biliyoruz. Bu planlarda bir değişiklik olacak mı; bunu zaman gösterecek...

Kaynak

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
8'dir o 8... Değişmez :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
İsmi değişse de windows baştan alıştırdı 8 diye. Windows 8 diye gider kullanıcılar arasında.

Mati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
17 de 17 olmadı bari 6 da 6 olsun :)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
isminin ne olduğu önemli değil, rc sürümü çıksında bi deneyelim, beğenirsem rc den sonra direk win 8 full kurarım artık.:D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
İşletim sisteminin isminde değişiklik yapacağını hiç sanmıyorum ama içeriğinde baya bi değişiklikler yapacağı kesin bu değişikliklerden biriside eski tip başlat menüsü ve başlat butonu olacak...

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Windows 8 in ismi değişecek demiyor ki "
Sürüm Adayı (RC) yerine "Yayın Önizlemesi" ismini kullanacak" yazıyor.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Doğru söylüyorsun isimde değişiklik yok... Demekki neymişş yorumlara inanmayıp konuyu okumak gerekiyormuşş...:D:D

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
geçen yıl içerisinde bu full sürümünün adının jüpiter olacağını okumuştum yanlış hatırlamıyorsam habertürkte :D

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
gerçekten öyle okumuştum ama bayağı değişik gelmişti tabi haliyle :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Windows 8 in ismi değişecek demiyor ki "
Sürüm Adayı (RC) yerine "Yayın Önizlemesi" ismini kullanacak" yazıyor.

Bunu kim görebilecek diye merakla bekliyordum ve buldum sonunda şükürler olsun :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bende diyorum adamlar isim değiştirilecek demiyo sadece beta rc vs.. yerine farklı söylemler eklemişler neresinde bunun

isim değişikliği diye :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İsmi de değişebilirdi neden herkes şaşırmış ki? Microsoft "code name" (kod adı) uygulamasını her zaman kullanıyor. Örneğin Windows Vista'nın kod adı "Windows Longhorn" idi, yani hep bu isimle tanıtıldı. Windows 7 yayınlandığında adının mutlaka değişeceği ve Windows 7'den başka bir şey olacağı tahmin ediliyordu. Asıl değişmemesi herkesi şaşırttı :) Çünkü bunu sürpriz olarak yapmıyor, tam tersine çoğu ürünün kod adı olduğu ve daha sonra değişeceği baştan söyleniyor.

Sadece işletim sistemlerinde değil, Microsoft'un hemen hemen bütün ürünleri beta versiyonu çıkana kadar bir kod adıyla isimlendirilir; beta veya RC sürümünde son adına kavuşur. Dolayısıyla Windows 8'in isminin değişmemesi bekleniyor, ben de değişmez diye tahmin ediyorum ama değişirse de şaşıracak bir şey değil.