Windows 8 ve Windows 10'da Yaşadığım Pil Sorunları, Sizce Tesadüf Mü?

tuncay yıldırım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. İş yerinde 3 bilgisayar var. İkisinde de Windows 10 son güncelleme var orjınal lisanslı, diğerinde Windows 8 var. Son 1 yıldır pil sorunum var şarj olmuyor ya da dolmuyor diyor. Batarya bozulmuştur dedim orjınal batarya aldım(5. ay üretimli) bu yıl üretimli. 1 ay sorun yoktua ma yine aynı sorun oldu. Bu pillerin bu şekil bozulacağına ihtimal vermiyorum. Sorunu yaşayan yada çözümünü bilen var mı? Evde xp olan pc var 7 senelik onda bile sorun yok.

Altan Ertürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bizim evde 2 tane pc var. Asus n551jw ve Asus n552vw. 2 bilgisayarda alındıktan ortama 5 ay sonra bataryaları perte çıktı. Aynı seninde belirttiğin gibi şarja takılı dolmuyor. Dolsa bile kabloyu çıkardığımızda 15 dakika demeden ansızın bilgisayar küt kapanıyor. 2 bilgisayarın işletim sistemi de win 10.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Arkadaşlar merhaba. İş yerinde 3 bilgisayar var. İkisinde de Windows 10 son güncelleme var orjınal lisanslı, diğerinde Windows 8 var. Son 1 yıldır pil sorunum var şarj olmuyor ya da dolmuyor diyor. Batarya bozulmuştur dedim orjınal batarya aldım(5. ay üretimli) bu yıl üretimli. 1 ay sorun yoktua ma yine aynı sorun oldu. Bu pillerin bu şekil bozulacağına ihtimal vermiyorum. Sorunu yaşayan yada çözümünü bilen var mı? Evde xp olan pc var 7 senelik onda bile sorun yok.
Kullandığınız şarj cihazı laptopun bataryasını bozuyor olabilir.