Windows 8 Oyunlarda Tökezledi

Bu konuyu okuyanlar

ertanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konuyu 2 günü aşkındır çözmeye çalışıyorum.Sorun yaşayan arkadaşlarımız nvidia ekran kartı mı kullanmaktalar bunu yazarlarsa sevinirim.Birçok şey deniyorum çözüme ulaşırsam bilgi vericem.Şuan bendede Black ops2 windows 8 sürümüne yükselttikten sonra çalışmamakta ekran kartım 540m nvidia geforce.Lütfen çalışmayan arlkadaşlarda ekran kartlarını bana yazabilirmi.

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KB2770916 güncelleştirmesini yapın. eğer yarıda kalırsa aşşadaki yöntemi izleyin.
çalıştır'ı açın.
msconfig'e girin.
hizmetler bölümünden tüm microsoft hizmetlerini gizle yin
kalan tüm bileşenleri tümünü devre dışı bırak seçeneği ile durduruldu yapın
uygulayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
windowsupdate'ten güncellemeleri yükleyin
bilgisayarı yeniden başlattığınızda güncellemelerin tamamlandığını görünceksiniz
8. yeniden başlattıktan sonra tekrar msconfig'e girerek daha önce durdurduğunuz tüm programları başlatın.
9. bilgisayarınızı son kez yeniden başlattığınızda güncellemeyi sorunsuz yüklemiş olacaksınız.
Oyun sorunlarınız kalmadığını görüceksiniz.
eğerki yine olmazsa
ses kartı ve ekran kartı driverlarını yeniden kurun veya güncelleyin.

ertanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorun çözülmüştür.Öncellikle sorunun çok çeşitli olacağını öngörerek bendeki çözümü anlatıcam.Denenen işletim sistemi Windows 8 denenen oyun black ops 2 dir. Ekran kartınız nvidia ise (nvidia ekran kartında denenmiştir) nvidia Windows 8 sürümü olan güncellemeleri sitesine eklemiştir.İndirmeniz gereken şuanda en sorunsuz 296.17-notebook-win8-64bit-international-preview dir.Bunu bulup temiz kurulum yapınız.Bulamayanlar olursa yardımcı olurum.Daha sonra yapmanız gereken Windows 7 den 8 e yükselten arkadaşlarımızın özellikle Black ops2 de denendiğinden oyunu masaüstünden veya steamden değilde C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Call of Duty Black Ops II klasöründen çalıştırmalarıdır.Sorununuz çözülürse sadece teşekkür istiyorum :))

ertanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar diğer bomba önerim ise Windows 8 açılış temasında sağ tıklayın tüm uygulamalardan black ops2 veya herhangi bir oyunu seçerek başlangıca sabitleyin böylece oyununuz sorunsuz açılacaktır.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
KB2770916 güncelleştirmesini yapın. eğer yarıda kalırsa aşşadaki yöntemi izleyin.
çalıştır'ı açın.
msconfig'e girin.
hizmetler bölümünden tüm microsoft hizmetlerini gizle yin
kalan tüm bileşenleri tümünü devre dışı bırak seçeneği ile durduruldu yapın
uygulayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
windowsupdate'ten güncellemeleri yükleyin
bilgisayarı yeniden başlattığınızda güncellemelerin tamamlandığını görünceksiniz
8. yeniden başlattıktan sonra tekrar msconfig'e girerek daha önce durdurduğunuz tüm programları başlatın.
9. bilgisayarınızı son kez yeniden başlattığınızda güncellemeyi sorunsuz yüklemiş olacaksınız.
Oyun sorunlarınız kalmadığını görüceksiniz.
eğerki yine olmazsa
ses kartı ve ekran kartı driverlarını yeniden kurun veya güncelleyin.

Söylediğin güncellemeyi bulamadım.Lütfen yükleme sayfasını yada kendini yazarmısın.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Aman Aman windows 8 hakkında kötü bir şey yazmayın,söylemeyin.Bazı arkadaşların zoruna gidiyor.sanki babalarının microsoft ta hissesi var.

fedaxdello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, mutlaka windows8'de çeşitli nedenlerle oyunları çalıştıramayan arkadaşlarımız vardır ancak tüm driverları windows8 e uygun biçimde güncelleştirdikten sonra çalışmayan oyunum kalmadı. buyrun bu da ispatı;
MAXPAYNE3
adszrj.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de windows 8 kullanıyorum cod black ops 2 yi yükledim çalışmıyor ne yapmam gerekiyor yönlendirebilir misiniz ?
teşekkürler şimdiden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaklaşık 3 ay önce w8 li sıfır lptp aldım fifa13 cod mw3 gibi oyunları yükledim ve çalışıyorlardı başka bir konudan dolayı bir sıkıntı oldu ve w8 yedeklemesi yapmak zorunda kaldım dolayısıyla temel dosyalar ve benim seçtiğim kişisel dosyalar harici her şey silindi daha sonra bu iki oyunu tekrar yükledim cod mw3 çalışırken fifa13 oyuna girdikten bir müddet sonra atıyor bu konuda bir fikriniz var mı?

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımda 2 oyun var biri ETS2 diğeri FM13 ETS'de sorun yok ama FM13'de kapat hatası veriyor. Çalıştırabilyorum diyen arkadaşlar nasıl yapıyorlar acaba. Sistemden sisteme farklılık mı gösteriyor bu olay.

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aion free to play i bende çalıştıramamıştım en başta sonra dns kodlarının el ile girildiği bir komut satırı verildi forumundan ve o şekilde giriş yapıyordum.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Simdi beyler: Bazilarinizda calisir bazilarinda calismaz. Herkesin sistem donanimi ayni degil ki.. Ahmet Nvidia kullaniyordur, mehmet AMD.. Hem Win8 daha gelisim asamasinda böyle sorunlar olmasi normal. Ilerde ona göre güncellemeler cikar biraz sabirli olun.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
cracklerde sorun olabiliyor. Street fighter tekken oyununu çalıştırmak için didinen yüzlerce sayfa dolusu insan var forumlarda.
windows marketplace clienti kurarsan sorunsuz çalışır street fighter tekken vb. oyunlar http://www.xbox.com/tr-TR/LIVE/PC/DownloadClient bu sayfadan indirebilirsin. çalışan örmek oyunlar GTA IV 4 Street Fighter 2009 4 Benchmark Resident Evil 5 Flatout3 belkide bazı arkadaşların çalıştıramama nedeni budur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hacı bendekide prof. ve güncel pc. ama hiç bir oyunu açmıyor

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şu uyumluluk modunun işe yaradığını hiç görmedim desem yeridir. 95 den beri windows kullanıyorum işe yaradığı bir elin parmaklarını geçmez. Tutturmuşsunuz uyumluluk modu...

Gurberkable

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Windows 8 Pro x86 kurduktan sonra pes13 çalışmadı. Ben de hdd den 60 gb ayırdım, o kısma windows 7 kurdum oyun çalışıyor.

kumdankale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
heryeni işletim sistemi çıkyığında tam oturması için üzerinden 1 yıl geçmesi gerek bence

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Bilgisayarının donanım sürücülerinin tam yüklendiğinden emin ol.Windows 8'e geçerken bazı sürücülerin yeniden yüklenmesi gerekiyor.Sürücüler yüklenmişse oyunlarda sorun vardir.Yeniden yüklemeyi deneyebilirsin.

E

eyupp

SDN Okuru
arkadaşlar tartışacağınıza bi çözüm yolu yassanızda yapsak olsa daha iyi değilmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
uyumluluk denen bir şey var. ama bundan haberiniz yok sanırım. konuyu hortlatacagım ama windows 7 olarak oyunu çalıştırabilirsiniz. veya xp olarak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Battlefield 3 te bende problem yaşadım. bu problemin çözümü oyunun yüklendiği klasörün isminin sonunda küçük TM harfleri var. Bu harfleri silince çalışıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben yaklaşık 1 ay önce EXPER marka dizüstü pc aldım ''Windows 8 Single Language'' yüklü ve ilk zamanlar açılan arayüzdeki ouyunların çoğunlunğu açılır gibi olup tekrar arayüze atıyor ,ne denediysem olmadı ve avast virüs proğramı yüklü ,ondan kaynaklandığınıda sanmıyorum .
Bu konuda bilgisi olan bi zahmet paylaşabilirmi..?

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Tomb Raider i Windows 7 de de denedim 8 de de.
Sonuç 8 daha performanslı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows 8'de bazı programlar avastla çakışıyor, avastı silip denemeni tavsiye ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede windows 8 var ama sorun şu ki black ops 2 çalışsada dürbün açıldığında siyah ekran geliyor görüntü yarım kalıyor ayrıca yüklemede gecikiyor oyun

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
bende win7 1024*168 de lowda kasan mass efect 1-2, kıngdoms of amalur gibi oyunları win8 de 1280*720 de mediumda oynuyorum. Gelipte kimse bana win8 oyunda şöyle böyle demesin. Sorun sizdedir.