Windows 8 İncelemesi - Türkiye'de İlk!

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
tam olarak beta sı olmadan ındırmek ıstemıyorum..kımse bırsey de soylemıyor bununla ılgılı.Beta sı ne zaman yayınlanacak.

nic_ufuk

Asistan
Reaksiyon puanı
7
32 bit sürümünü denedim İngilizce olduğu için biraz karışık geldi biraz ancak Windows 8 daha iyi olacak gibi böyle gelişirse..

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
çıksada down(load) yapsak..:)

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bu mesajı Windows 8 Developer Preview 'den yazıyorum ;

Sanal makineye kuracaktım fakat vazgeçip bu tip durumlar için ayırdığım 50 GB'lik bölüme kurdum :) İlk izlenimler olarak Pre-Beta durumunda olan bir işletim sisteminin bu denli performans sağlaması ve kararlı durumda olması çok şaşırttı beni. Üstüne üstlük Windows Live ID'si ile giriş yapılabiliyor olması ve bu ID ile giriş yaptığınızda oluşturduğu kullanıcı tamamiyle Windows Live hesabınızdaki bilgileri kullanıyor olması. Ve oturum parolası olarakda onu kullanıyor olması daha çok hoşuma gitti. Merak edenler için, bu sürüm BUILD konferansındaki sürüm ile aynı. Diğer merak edilen bir hususda driverlar hakkındaydı. Windows 7 Driverlarını kullanıyor. Ve hiç bir problem çıkartmadan yüklüyor. Şu anda parmak izi okuyucuma kadar hepsini Windows Update üzerinden yükledim. Geliştiriciler içinse şunu söylemeliyim ki, Metro arayüzündeki uygulamalar sadece HTML5 ile değil, C#, C++ , VB.Net ilede geliştiriliyor. C#, C++, VB.Net ile geliştirilen uygulamalar WPF alt yapısını kullanıyor. Gerçekten beklentilerimin çok çok çok üstünde çıktı. :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
[MENTION=37306]Stone[/MENTION] hocam senin denediğin versiyonu nerden bulabiliriz biraz çıtlatsan gerisi kolay:)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
düzeltiyorum varmış, mesajımı görmezden gelin :) teşekkür ettim.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Ghost'um bir deneyim bakalım nasıl bir şey miş?? Teşekkürler.....

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Microsoft son birkaç yıldır kendini aştı. Heyecanla bekliyorum. Arkadaşların eklediklerini bugün inerse deneyeyim. :)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Menülerin düğme düğme olmasını hiç sevmiyorum. Office 2007'de başladı bu olay. Ama Windows 8'de de var sanırım. Artık yapacak birşey yok alışmaya çalışacağız artık.. mecburen.

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Yeni notebook alıcam en iyisi Windows8 li almak yani beklemek :D

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Fiyat olarak en düşük 150'den aşağı olmayacağı kesin...

thex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya bu amerikaya bir turistik ziyaret yapmak sizce mantikli mi yoksa gereksizmi ,yada dünyalar güzeli memleketim türkiye mi daha akillica ,bu arada ingilizcem yok denecek kadar az :)

acaba kde 5 nasil olacak :)

Windows yine yapılanları ilk kendi yapmış gibi reklamını yapıyor :) Gnome3 zaten Win8deki özellikleri barındırır bi şekilde çıkmıştı. Umarım KDE5te aynı mantıkla kendini değiştirirde bizde mutlu mesut linuxumuzu kullanırız.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Güzel bir şeye benziyor.İE10 a baktım da Opera daki Görsel sekme izleri gördüm,kota dostu özelliği de Opera Turbo yu andırdı.:) Olsun ben Linux a geçicem yakında :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Güzel bir şeye benziyor.İE10 a baktım da Opera daki Görsel sekme izleri gördüm,kota dostu özelliği de Opera Turbo yu andırdı.:) Olsun ben Linux a geçicem yakında :)
Tamam, ben yavaştan Windows'a geçer gibiyim, eksikliğimi hissettirme. :D

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Çok beğeneceksiniz benim çok hoşuma gitti.

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SDN OKURU 13.09.2011 20:51

ve diğerleri

yahu siz neyin kafasındasınız? neymiş xp hala en iyiymiş, windows xp boşta kaldığında hiç işlemci harcamazken windows 7 boşta kaldığında en az 1 ghz işlemci harcıyormuş demek,

buyur bak bakalım, sağda kenar çubuğu öğeleri var, arkada çalışan idm, avast, daemon tools ve ovi suite var, altta da virtual pc var, boşta kaldığında 1 ghz işlemci mi harcıyor al bakalım:

(800 mb ram altta çalışan virtual pc için ayrılmış durumda)

2ymfxu8.png

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
SDN OKURU 13.09.2011 20:51

ve diğerleri

yahu siz neyin kafasındasınız? neymiş xp hala en iyiymiş, windows xp boşta kaldığında hiç işlemci harcamazken windows 7 boşta kaldığında en az 1 ghz işlemci harcıyormuş demek,

buyur bak bakalım, sağda kenar çubuğu öğeleri var, arkada çalışan idm, avast, daemon tools ve ovi suite var, altta da virtual pc var, boşta kaldığında 1 ghz işlemci mi harcıyor al bakalım:

(800 mb ram altta çalışan virtual pc için ayrılmış durumda)

2ymfxu8.png

Benim Win 7 boşta 900 MB harcıyor hizmetlerle mi oynamış ne yapmış söylesinde bizde yapalım bari :D Aktif olarak kullanmasamda belki lazım olduğunda şarj daha çok gider...

dalgaland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Indirip, kurdum.. aliskanliklardan dolayi basta biraz sikinti oldu ama sonra kullanma zorlugu yasamadim.. bir de start ekraninda control panel ekrani kaybolmasaydi iyiydi.. bakalim nasil geri getirebilecegim !! :)

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
bence windows 8 tutmayacak oney öyle dokunmatik ekranmi var millette bir ara icimden ekrana dokunmak geldi ,windows phone gibi arayüzü var

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Görsellik gayet iyi umarım performans 7 den iyidir ve enrtesan hatalar ayrıca mavi ekran hataları son bulmuştur.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Şöyle bir bilgi vermek istiyorum.Daha önceki sürümlerde mavi ekran kaldırılmıştı onun yerine siyah ekran getirilmişti.Ama tekrar mavi ekran geri döndü.

Performans olarakta Windows 7 den iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Evde kurdum Virtual Box ile, 2 kez dondu fakat sonunda kuruldu.

Bu haliyle beğenmedim. Dokunmatik telefon kullanır gibi. Kullanması zor. Bu şekilde olmaz herhalde.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Valla ne yalan sölim hiç beğenmedim win8 metromudur troleymüsmüdür on ne biçim şey ya ODUNNnn..!! gibi insan biraz estetik yapar köşerleri yumuşak yapar sağa sola sürüklerken efekt yapar. Yani şünü demeye çalışmıs Microsoft.

"ARHADŞŞş..!! ben bunu desktoplar veya notebooklar için çıkarmadım tabletler akıllı telefonlar vs. için çıkardım sen (desktop PC ve notebok kullanıcıları) fasulyedensin kır k.ç.nı otur ister kullan ister kullanma 7 sana yeter bile artar"

ursus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"Metro" Arabirimi için, Microzort Androit ve Apple`dan esinlenmiş/araklamış.
O kadar ciro, yazılımcı, ortada koca bir "Hiç" var.
Birkaç makyaj hepsi bu. Sonuç :yazıklar olsun.

Profesyonel kullanıcılar için, Task Manager biraz makyajlanmış.
Arta kalan yerlerde geriye gidiş var, yeni birşey yok.

Paragöz Microzort, allayıp pullayıp, Doğan görünümlü, Şahin yapmayı başarmış görünüyor. Bakalım millet yiyecek mi ?

Vaat edilen " WinFS " den tek ses bile yok, yeni gelen hiçbirşey yok.

Ayrıca Microzort un söylediği gibi performanslı değil. Üzerine uygulamaları install ettikçe Win7 den daha kötü oluyor.

IE 10 ise tam bir kabus, bazı siteler açılmıyor bile, FireFox bu alanda artık tartışlmaz dominant durumunda, Beklenen Windows Alternatifi OS, Mozilla dan gelebilir.

Diğer firmalar, mailller ve birkaç işlem dışında kullanım alanı olmayan "Could" ta takmış durumdalarki, bu kadar reklama ve gayrete rağmen, firmalar da "kendi bilgimiz, kendimizde" dursun şeklinde düşünüyorlar, çok haklılar.

Microzort, Win 8 ile çok eleştri alacak görünüyor. Akıllılar Profesyoneller "XP" ve "7" kalelerini terk etmeyecekler.
Firmalarına yeni Win-8 lisansı almak zorunda kalanlar, mutlaka "XP" ve "Win 7" ye " Downgrade " lisansıda talep etmeliler. ( Ücretsiz )

Microzort " ME " ve " Vista " rezaletinden sonra "Win 8 " ile bir Üçleme yapacak görünüyor.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ne alakası var kardeşim.Metro arayüzü aslında Zune HD nin arayüzüdür.2009 dan beri MS kullanıyor bu arayüzü.

Herkesin anlamadığı şeyler var söyleyecek çok şeyim var.Yine anlamayacaksınız.Neyse olayı akışına bakarım.

Kimse söylemiyor inceleme yapılmışta neye göre ?

Windows 8 en büyük yenilikleri tabletlere getiriyor.Ve bu yüzden Windows 8 dev aslına bakarsanız tablet sürümü.Windows 8 tabletler için yeni bir uygulama yapısı getirdi bu yüzden geliştiricilerin incelemesi için indirmeye açtı.

Bazıları Windows'un yeni bir sürümü çıkınca hemen süper diye atlıyorlar.Win8Dev kullanışsız.MS de gerizekalı değil herhalde.Start ekranı masaüstü sürümlerde böyle olmayacak.Masaüstü sürümde Metro izlerinin yok denebilecek kadar az olacağını bildireyim.

En net bilgiyi yeni yapı sızmasının ardından verebilirim.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bu kadar kötümser bakmayın. Dev sürümlerinden iyi bir şey beklemeyin. Beta'dan öncede kurmayın. :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Düne kadar windows 7 kullanıyordum, tekrar xp ye dönüş yaptım :D