Windows 8 ev grubu

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar biri laptop biri masaüstü iki bilgisyarım var var.Laptoptaki oyunları masaüstüne atmak istiyorum.Bunun için Ev grubu felan oluşturdum fakat bir türlü beceremedim.Ayrıca laptopta bluetooth var ancak masaüstünde yok ne yapabilirim ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
gelişmiş paylaşım ayarlarından dosya paylaşımını aç ve parola korumalı paylaşımı kapat

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ozaman şurayı oku

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/cant-connect-other-pcs

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[h=3]Ağ paylaşımını açmak için:[/h]
  • Kullanılabilir ağların listesini görüntülemek için ekranın sağ tarafından içeri çekin, Ayarlar öğesine dokunun (ya da fare kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşeye giderek fare işaretçisini aşağı indirin ve ardındanAyarlar'ı tıklatın) ve ardından ağ simgesine dokunun veya tıklatın (
    3cc188ef-4806-4847-96e3-be9fe02b7535_92.jpg
    veya
    9f2760ad-1fde-4fda-a7db-c6c4274ffd06_82.jpg
    ).
  • Bağlı olduğunuz ağı basılı tutun veya sağ tıklatın, sonra Paylaşımı aç veya kapat'a dokunun veya tıklatın.
    Ağ paylaşım ayarı yalnızca Wi‑Fi, Ethernet, VPN (etki alanı olmayan) ve çevirmeli bağlantı (etki alanı olmayan) için kullanılabilir. Etki alanı ağları için kullanılamaz. VPN veya çevirmeli bağlantılarda, önce ağa bağlanmanız, sonra ağ paylaşım ayarını değiştirmek için ağ adını basılı tutmanız veya tıklatmanız gerekir.
  • Evet, paylaşımı aç veya cihazlara bağlan'a dokunun veya tıklatın.

Ağ bulma kapalıdır.

Ağ paylaşımını açmak için önceki bölümdeki adımları izleyin.

Parola korumalı paylaşım açıktır

Çalışma gruplarındaki bilgisayarlar için parola korumalı paylaşım varsayılan olarak açıktır. Parola korumalı paylaşım etkinleştirildiğinde, ağınızdaki diğer bilgisayarları kullanan kişiler bilgisayarınızda kullanıcı hesabına sahip olmadıkları sürece paylaşılan klasör ve yazıcılarınıza erişemezler. Dosya veya yazıcı paylaşımını açmanın iki yolu vardır:

• Çalışma grubundaki tüm bilgisayarlarda özdeş kullanıcı hesapları oluşturma (önerilen). Daha fazla bilgi için bkz.Kullanıcı hesabı oluşturma.
  • Parola korumalı paylaşımı kapatma. Parola korumalı paylaşımı kapatmak için şu adımları izleyin:

• Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekerek Gelişmiş paylaşım ayarlarını açın, Ara'ya dokunun (fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin veAra'yı tıklatın), arama kutusuna gelişmiş paylaşımifadesini girin, Ayarlar'a ve sonra Gelişmiş paylaşım ayarlarını yönet öğesine dokunun veya tıklatın.
  • Geçerli ağ profilini genişletmek için köşeli çift ayracı
    7d2e0f87-bcfb-44a3-8422-5c9353bcde11_89.jpg
    tıklatın.
  • Parola korumalı paylaşım altında Parola korumalı paylaşımı kapat'ı ve ardından Değişiklikleri kaydet'i tıklatın.
    1f9463c2-c968-47bf-9b4d-939c5d1af477_70.jpg
    Yönetici parolası girmeniz veya seçiminizi onaylamanız istenebilir.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
peki dosyaları nasıl paylaşacağım?Dosyaya sağ tıklayıp bununla paylaşa geliyorum fakat ondan sonra ne yapmalıyım?

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
1)Masaüstünde yada istediğiniz herhangi bir konumdaki klasöre sağ tıklıyoruz.En alt bölümde bulunan Özellikler butonuna tıklıyoruz.

BnIrh.jpg

2)Açılan özellikler penceresinde Paylaşım sekmesinde bulunan Paylaşım... butonuna tıklıyoruz.

bt45A.jpg

3) Açılan Paylaşım penceresindeki işaretli kutuya Everyone yazıyoruz ve Ekle butonuna tıklıyoruz.

7ljr.jpg

4) Everyone kullanıcısı eklendşkten sonra izin düzeyini Okuma /yazma olarak ayarlıyoruz.Paylaş butonu ile ayarlarımızı kaydediyoruz.

e14Qm.jpg

5)Güvenlik sekmesine geçiş yapıyoruz.Düzenle butonunu tıklıyoruz.

1QB0L.jpg

6)Ekle butonuna tıklıyoruz.

dFfU0.jpg

7)Açılan pencereye Everyone yazıyor ve tamamı tıklıyoruz.

wBtHY.jpg

8)Güvenlik sekmesine geri döndük.Bu sekmede Grup yada kullanıcı adları bölümüne Everyone kullanıcı eklenmiş durumda oldugundan emin olmalıyız.Eğer yoksa 7.ci adımı yeniden tekrarlamalıyız.Everyone kullanıcısınıu seçiyoruz.Everyone için izinler bölümünden tam denetim'in işaretini seçiyoruz.Son adım olarak Tamam butonu ile yaptığımız işlemleri onaylıyoruz.

xI9yM.jpg

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ev grubundan hiç anlamıyorum güvenlik duvarıyla bağdaşık yapmışlar Sorun çıkartabiliyor wındows 8 , 7 de pek sorun yokta

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
1)Masaüstünde yada istediğiniz herhangi bir konumdaki klasöre sağ tıklıyoruz.En alt bölümde bulunan Özellikler butonuna tıklıyoruz.

BnIrh.jpg

2)Açılan özellikler penceresinde Paylaşım sekmesinde bulunan Paylaşım... butonuna tıklıyoruz.

bt45A.jpg

3) Açılan Paylaşım penceresindeki işaretli kutuya Everyone yazıyoruz ve Ekle butonuna tıklıyoruz.

7ljr.jpg

4) Everyone kullanıcısı eklendşkten sonra izin düzeyini Okuma /yazma olarak ayarlıyoruz.Paylaş butonu ile ayarlarımızı kaydediyoruz.

e14Qm.jpg

5)Güvenlik sekmesine geçiş yapıyoruz.Düzenle butonunu tıklıyoruz.

1QB0L.jpg

6)Ekle butonuna tıklıyoruz.

dFfU0.jpg

7)Açılan pencereye Everyone yazıyor ve tamamı tıklıyoruz.

wBtHY.jpg

8)Güvenlik sekmesine geri döndük.Bu sekmede Grup yada kullanıcı adları bölümüne Everyone kullanıcı eklenmiş durumda oldugundan emin olmalıyız.Eğer yoksa 7.ci adımı yeniden tekrarlamalıyız.Everyone kullanıcısınıu seçiyoruz.Everyone için izinler bölümünden tam denetim'in işaretini seçiyoruz.Son adım olarak Tamam butonu ile yaptığımız işlemleri onaylıyoruz.

xI9yM.jpg

sağ tıklayıp özellikler diyorum fakat paylaşma yok sekmelerde :D

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
nasıl yok winrarlı dosylardan yok ama normal dosyalardan var winrar dosylarını ve ya müzik video gibi şeyleri sarı dosyanın icine at örnek bir klasör oluştur adını PAYLAŞTIKLARIM YAZ onun icine at paylaşmak istediklerini o klasör üzerine gel sağtıkla özelikler de orada göreceksin paylaşımı

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bilgisayardan ev grubuna geliyorum 2 deki belgelere gireceğim fakat tıklıyorum açmıyor.laptoptan masaüstüne girebiliyorum oysa
qr5h4.png

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
aynı işlemleri diğer bilgisayarda yap birde başlat calıştıra ÖRNEK paylaştığın dosya laptop üzerinde yapmışsan masaüstün de başlat calıştıra bilgisayarın adını yaz örnek \\memin_1461 ve enter bas

yani olan ayarlar bunlar ben böyle paylaşıyorum bir sorunla da karşılaşmadım

arkadaşım ayarlar bunlar bir yerde yanlış yapıyorsundur mutlaka iyi bak kontrol et tekrar ben uyumaya gidiyorum yarın iş var :)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
olmuyor ya :( Laptoptan masüstünun belgelerine girebiliyorum ancak, masaüstünden laptopa giremiyorum

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
millet benimde sıkıntım bu ev grubu kısayolu masaüstünden kalkmıyor bazen kalkıyor sonra bir bakıyorum kendiliğinden gelmiş yine canımı sıkıyor bu durum