Yardım Windows 8.1'den Windows 10'a geçiş

Bu konuyu okuyanlar

Snow.65

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar ve SDN forum ekibi. Ben Windows 8.1 bilgisayarımı Windows 10 yapmaya çalışıyorum ama her seferinde "Windows 10 yüklemesi başarısız oldu." şeklinde hata veriyor. Bilgisayarım Windows 10'da çalıştırabiliyor her yerde aradım ama çözümünü bulamadım. Çözüm olarak çoğu yerde temiz kurulum yapın yazıyordu ama önemli bazı dosyalarım var. Bir kısmını Drive'a yükledim ama kalanı çok fazla olduğu için yükleyemiyorum. Öncelikle MediaCreationTool ile ISO oluşturup ISO'ya çift tıkladım sonrasındada setup.exe dosyasına çift tıkladım. Gereken işlemleri yaptıktan sonra en son aşamada hata veriyordu. Sonrasında Rufus ile ISO'yu USB'ye taşıdım. Ordan denedim yine aynı hatayı verdi. Sonra USB Boot ile setup ekranından Yükselt'i seçince de "Windows'unuzu normal bir şekilde başlattıktan sonra orda setup dosyasını açın" şeklinde bir mesajla karşılaştım. Temiz kurulum yapmak istemiyorum ama yapmak zorundaysam dosyalarımı bir şekilde yedekleyip yapıcam ama yinede temiz kurulum yapmadan bir çözümü varsa söylerseniz sevinirim :).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar ve SDN forum ekibi. Ben Windows 8.1 bilgisayarımı Windows 10 yapmaya çalışıyorum ama her seferinde "Windows 10 yüklemesi başarısız oldu." şeklinde hata veriyor. Bilgisayarım Windows 10'da çalıştırabiliyor her yerde aradım ama çözümünü bulamadım. Çözüm olarak çoğu yerde temiz kurulum yapın yazıyordu ama önemli bazı dosyalarım var. Bir kısmını Drive'a yükledim ama kalanı çok fazla olduğu için yükleyemiyorum. Öncelikle MediaCreationTool ile ISO oluşturup ISO'ya çift tıkladım sonrasındada setup.exe dosyasına çift tıkladım. Gereken işlemleri yaptıktan sonra en son aşamada hata veriyordu. Sonrasında Rufus ile ISO'yu USB'ye taşıdım. Ordan denedim yine aynı hatayı verdi. Sonra USB Boot ile setup ekranından Yükselt'i seçince de "Windows'unuzu normal bir şekilde başlattıktan sonra orda setup dosyasını açın" şeklinde bir mesajla karşılaştım. Temiz kurulum yapmak istemiyorum ama yapmak zorundaysam dosyalarımı bir şekilde yedekleyip yapıcam ama yinede temiz kurulum yapmadan bir çözümü varsa söylerseniz sevinirim :).
Bu arada sistemim :
Intel Core i5
Intel HD Graphics 4000
8GB RAM
SSD

Bu arada sistemim :
Intel Core i5
Intel HD Graphics 4000
8GB RAM
SSD
Pardon HD Graphics 4600 olucaktı.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Git 64 gb flash bellek al. Pek pahalı değil zaten. N11 de Sandisc 64gb Usb2 bellek 120 TL felan. Önemli dosyaları içine at.

Komple diski formatla temizinden.

Snow.65

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Git 64 gb flash bellek al. Pek pahalı değil zaten. N11 de Sandisc 64gb Usb2 bellek 120 TL felan. Önemli dosyaları içine at.

Komple diski formatla temizinden.
Zaten 20 gb kadar dosyam var 3 tane gmail hesabımda var çoğunu zaten Drive'a yedekledim anladığım kadarıyla tavsiyen temiz kurulum yönünden. Yarın kalan dosyalar yedeklendikten sonra temiz kurulum atarım o halde teşekkürler. :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba!

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var.
Yükseltme işleminin başarılı bir şekilde tamamlanmasının bir garantisi yok. Yükseltme işlemi yarıda kalabilir, tamamlansa bile uygulamalar çalışmayabilir veya hata verebilir. Pek çok kez farklı sürümler arası yükseltme yapmışımdır ve birkaçında sorun yaşamışımdır. Ancak yine de yükseltme işlemini ilk olarak önermem hele ki önemli veriler varsa.

Dosya gezginin tam ekran görüntüsünü paylaşır mısın? Hangi yerel disk ne kadar yer kaplıyor, görelim.

Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları görünür yapın. Dosya gezginin yerel disk C içeriği ekranını da ayrıca paylaşın.