Windows 8.1 Pro Preview ile ilk izlenimlerim

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Bundan önce uzun bir müddet Windows 8 kullanmışlığım vardı ve 8.1 yüklemeden önce de 7 kullanıyordum fakat Adobe After Effects yükleyebilmek için 64 bit bir sisteme ihtiyacım oldu ve Windows 8.1 ön sürümünün ücretsiz olarak edinilebildiğini keşfettim ve hemen indirdim.

Sevdiğim özellikleri

• Artık bir başlat (ya da başlangıç ekranı) tuşu var ve üzerine gelince çıkan efekt hoşuma gitti :)
  • Başlangıç ekranı arkaplan resmine masaüstü arkaplan resminizi seçebiliyorsunuz.
  • Metro uygulamaları tek ekranda yan yana çalıştırma deneyimi daha iyi.
  • Başlangıç ekranında da gerek kişiselleştirmeler, gerek bazı küçük detaylar olarak daha iyi bir deneyim söz konusu.
  • Internet Explorer 11 beni hayran bırakacak bir performansa sahip fakat çok sistem kullandığından dolayı yine kullanamıyorum.

Yüklediğime pişman eden detaylar

• Açılış süresi çok düşmüş, 8'de daha hızlı açılyordu.
  • Yeni "Windows Mağaza" arayüzü biraz karışık olmuş.
  • Snopy V5H Pro direksiyon setim arada sırada şaşırıyor, hatta kafayı yiyor. Test Drive Unlimited 2'de de hiç çalışmıyor. (Driver uyumsuzluğundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum)
  • Philips SCP200NC kameram arada sorun çıkartıyor.

Geneli performans sorunu olan ve bir kaç da sürücülerden kaynaklanan problemin dışında çok da göze çarpan bir sıkıntısı yok, fakat dediğim gibi bu Preview; yani bir ön sürüm. Sorunlar olması muhtemel, bu yüzden (şimdilik de olsa) ücretsiz zaten. Sürücü sorunları ve açılış süresi problemi düzeltilirse 4-4'lük olacaktır.

Benim 2 gün içinde görebildiklerim bunlar. Siz de 8.1 hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ben windows 8 pro 64 bit kulaniyorum 8.1 pro preview kurmadim ne zaman tam geliştirip sunarlarsa o zaman kurarim

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
önce;açılış w8den hızlı..driver bulma konusunda bir uzman...
gelelim snopy ye..aynı direksiyon var bende.şuan yazdığım w8.1 takılı..lisanslı euro truc sim 2.de kullanıyorum..cd ile kurduğum programda düzgün çalışmıyor...kendi yazılımını kaldırıyorum düzgün çalışıyor...oyununuzla uyumlu olmayabilir..araştırın...

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
windows 8.1 pro Build 9471 torrent'e düşmüş.değişen bir şey yok.

kp7m.jpg

[video=youtube;UkwF_6Mxq2Y]http://www.youtube.com/watch?v=UkwF_6Mxq2Y[/video]

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
[MENTION=10880]masterbaba[/MENTION] Değişiklik mi istiyorsun?. Microsoft sırf senin için w8.1 in en son rtm sürümünde değişikliği yapmış..

Başlat butonuna tıklayınca bu şekilde olacakmış..

Microsoft-Updates-the-Start-Button-in-Windows-8-1-RTM-Screenshot.png

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
@masterbaba Değişiklik mi istiyorsun?. Microsoft sırf senin için w8.1 in en son rtm sürümünde değişikliği yapmış..

Başlat butonuna tıklayınca bu şekilde olacakmış..

:D saolsun microsoft birde alarm koymuş.hesap makinesnii geliştirmişler.aman ne büyük bir değişiklik yok artık.koskoca şirketin övündüğü şeye bak.

New-Default-Apps-Windows-8.png

image.axd

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
bencede 8.0 ve 8.1 de sürücü problemleri var magaza özellikle Güvenlık duvarını kilitliyor

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
O nasıl bir başlat menüsü öyle. Windows 95' ten mi almışlar. İnsan biraz estetik, şeffaf birşey yapar.

Biz istedikçe Microsoft inatla aksini yapıyor :)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
bende şuan windows 8 enterprise build 9200 kullanıyorum.8.1 in ne farkı var?

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
bugün microsoft açıklamış.18 ekimde store'de sunulacak.windows 8.1

[h=1]Windows 8.1 coming October 18th, Windows Store gets it a day early[/h]Microsoft has announced that Windows 8.1 will be coming October 18th via the Windows Store and retail outlets and will be a free update for those who already have Windows 8 installed on their machines.
If you plan on downloading the update via the Windows Store, you can grab the update on the 17th (at 4AM, PDT) as that time aligns to 12:00 AM in New Zealand on the 18th.
Windows 8.1 will bring quite a few new features to the table including the return of the Start button, enhancements to the Modern interface, and a bunch more. Steve Ballmer has referred to Windows 8.1 as a refined blend when making the comparisons of Windows 8.1 to coffee.
Neowin had previously revealed that Microsoft is finishing up testing of the Windows 8.1 platform with the final internal testing date to be August 23rd. With the launch date now set in stone, Windows 8.1 should be hitting RTM very soon, likely in the last week of August. But, at this time, it looks like those of you with MSDN/TechNet subscription may have to wait to get your hands on the update as several reports suggest that Microsoft will not make the update available early to developers.
Windows 8.1 is part of Microsoft’s new cadence to release updates to the platform on a yearly basis. This update, originally codenamed Blue, is a testament to that cadence and we will be interested to see when Microsoft gives out information about the next update that should arrive next year.
kaynak: Microsoft

RaPaTar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar benim 8.1 kurucak olanlara tavsiyem kurmamanız zaten bi zaman windows 8 in satışlarını yükseltmek için 8.1 de olan çoğu 8 de getirir.