Windows 7'ye Erken Veda Edilecek!

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Aceleye gerek yok. Kararlı bir sürüm çıktığı zaman insanlar zaten yavaş yavaş geçecektir.

Ayrıca, satın alınmış çalışan bir sisteme niçin niçin tekrar para verip yenisini alayım ki. Ne demişler, "Çalışıyorsa kurcalama" :)

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Sevgili Microsoft lütfen kabul ediniz, yeni çıkarmış olduğunuz hiç bir işletim sistemi ilk çıktığında öncekine fark atmıyor, Xp istisna... Siz kullanması kolay ancak arka planda motor geliştirmesi yapın, ek özellikler ekleyin, hatta 3. parti programlarla kullanılabilen ve yıllardır mevcut olan başlat menüsünü de isteğe bağlı kullanıcı seçimine bırakın... Bakın o zaman nasıl yenisine nasıl geçiliyor. Sizin her yeni windowsunuzdaki değişiklik ve bunlara alışmaktaki zorluk bizde de var. Biz sizin politikanızı eğitim sisteminde kullanıyoruz.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Meyve veren ağaç taşlanır 98,xp ve sırada 7

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
yakında Microsoft.ben satarım gerisine karışmam.diyecek.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Çok doğru bir hamle, bu sayede daha çok kazanabilirler :)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Çok doğru bir hamle, bu sayede daha çok kazanabilirler :)

orası öylede.yeni bir şey daha yapıyor.Microsoft kendi malını kötülüyor.Xp' güvenli değilmiş.Windows 8 çok güvenliymiş.Windows 9 çıkaracak.bu sefer windows 8 sürümü kötülecek.para nelere kadir.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Eee para olmadan yeni sürümler çıkaramaz, mecburen öyle.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Benim Xp'den Windows 7'ye gecis sebebim GTX 580 di. Bildiginiz üzere xp dx11 desteklemiyor, sirf bu yüzden Win7 kurmustum bilgisayara. Yeni bir sisteme gecis yapmak icin bir neden göremiyorum. Güncellemeleri zaten sistemi yükledikten sonra devre disi birakiyorum... Neye lazimsa...

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Benim Xp'den Windows 7'ye gecis sebebim GTX 580 di. Bildiginiz üzere xp dx11 desteklemiyor, sirf bu yüzden Win7 kurmustum bilgisayara. Yeni bir sisteme gecis yapmak icin bir neden göremiyorum. Güncellemeleri zaten sistemi yükledigimde kapattim. Neye lazimsa...
ben de bf3 için geçiş yapmıştım ama çok oynayamadım bf3 ü ama yinede win7 ye geçtiğim için çok memnunum ve win8 e geçmek şu an aklımda yok

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=362807]blackdown[/MENTION]

Ben de ekran kartini BF3 icin almistim :)

Win 7 gercekten güzel ve saglam sistem, durduk yere 8 e gecis yapmak istemiyorum. Xp'yi aratmiyor bana.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
İyi olur aslında. Windows 7 tamamen vasat. Çünkü geç açılıyor durduk yere gereksiz donmalar oluyor yüksek Ram kullanıyor. Ama bu sorunların hiçbirini Windows 8'de görmedim. :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
İyi olur aslında. Windows 7 tamamen vasat. Çünkü geç açılıyor durduk yere gereksiz donmalar oluyor yüksek Ram kullanıyor. Ama bu sorunların hiçbirini Windows 8'de görmedim. :)

Benimki 30 - 40 snde açılıyor, ssd takmadan önce 2 dakikayı buluyordu kendine gelmesi.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
706
Şuan 8.1 kullanıyorum her windows sürümü çıkınca yenisini yüklüyorum o yüzden benim açımdan sıkıntı yok ama halen eski sürüm kullananlar var onlar için sıkıntı

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
8 performans açısından iyi fakat tasarımı berbat. o metro arayüzüne bir türlü alışamadım. aero'yu geri getirseler 1 dakika durmam 7'de

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
8 performans açısından iyi fakat tasarımı berbat. o metro arayüzüne bir türlü alışamadım. aero'yu geri getirseler 1 dakika durmam 7'de
Aero geri gelince o zamanda performans kaybı oluyor işte.. Zaten bu yüzden aerodan vazgeçildi..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Aero geri gelince o zamanda performans kaybı oluyor işte.. Zaten bu yüzden aerodan vazgeçildi..
hadi aero'dan vazgeçtik. başlat tuşuna basınca tüm ekranın değişmesine hiç katlanamıyorum. eski başlat menüsündeki arama özelliğini kullanmak istediğimde tüm ekranın dolması çok sinir bozucu.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
hadi aero'dan vazgeçtik. başlat tuşuna basınca tüm ekranın değişmesine hiç katlanamıyorum. eski başlat menüsündeki arama özelliğini kullanmak istediğimde tüm ekranın dolması çok sinir bozucu.

seni dinlemişler.arama özelliği artık tam ekranı kaplamıyor.8.1 sürümünde.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
6087.charm_.jpg

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
seni dinlemişler.arama özelliği artık tam ekranı kaplamıyor.8.1 sürümünde.

6087.charm_.jpg
benim kasteddiğim bu değil. bir program açıkken başlat tuşuna basınca metro arayüzü kaplıyor ekranı. eskisi gibi kenarda arama çubuğu çıksa süper olacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hala win7dvd 32-64 bit kutular 500-600 tl arası satılıyor.
w8 ise 200-300 tl arası.
millet enayi mi ki o parayı w7ye veriyor?
tüketici alışkanlıkları bizim gibi gariban ülkelerde habire değiştiriliyor.
neymiş bende win8 var.
olacak dsa başım göğe mi erecek?

mito

Asistan
Reaksiyon puanı
4
win 8.1 çok sorunlu bir işletim sistemi şuan. ne ekran kartı driver uyumu var nede İE uyumu. tavsiyem win 8 de olanlar 8.1 e geçmesin.

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benimki 30 - 40 snde açılıyor, ssd takmadan önce 2 dakikayı buluyordu kendine gelmesi.
benim laptop win 7'de ortalama 70sn'de açlılıyordu, ssd+win8=7sn. kendimi çağ atlamış gibi hissediyorum :D

metroyu kullanmak zorunda değilsin sadece başlangıçta çıkan bişey gibi düşün ben hiç kullanmıyorum direk masaüstüne geçiyorum

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben hala xp deyim adamlar 7 yi bitirme kararı almış

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
benim laptop win 7'de ortalama 70sn'de açlılıyordu, ssd+win8=7sn. kendimi çağ atlamış gibi hissediyorum :D

metroyu kullanmak zorunda değilsin sadece başlangıçta çıkan bişey gibi düşün ben hiç kullanmıyorum direk masaüstüne geçiyorum
windows tuşuna her bastığımda tam ekran doluyor deli oluyorum. programlara erişmek için kullanıyorum başlat çubuğunu.
düzeltirler diye umut ediyorum. eğer düzeltmezlerse mecbur geçicem 8'e launchy gibi bir programla arama yapacam.

TheTruth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne olursa olsun win7 efsanedir kolay kolay vazgeçilmez sonu xp gibi olur.yavaş yavaş..

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
8'e hızından dolayı geçmek isteyenler ssd taksın, 8'i ve yavaş bilgisayarı unutsun.