Windows 7

Bu konuyu okuyanlar

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Evet WİNDOWS 7 betada olsa kullanmaya başladık bazı sorunlar yokmu elbette var ama vistadan iyimi evet kesinlikle ,internete gezinirken bazen duraksama oluyor, media player mp3 lerde sorun yaratmadı şimdiye kadar gayet güzel bir şekilde çalışıyor, mesenger yok kendiniz yüklüyorsunuz ondada göz kırpması gönderdiğinizde veya aldığınızda duraksıyor bu bende bir kere oldu, antivürüs programı olarak AVG kullanıyorum şu anda çalışıyor ve sistemle herhangi bir çakışma olmadı gayet güzel çalışıyor, ekran kartım geforce 9600 gt bunu yüklememe gerek kalmadan kendi tanıdı, airties yazılımında da sorun yok programını denemedim ama driverı çalışıyor, samsung cep telefonumu taktığımda usb driverında sorun yaşadım oda sonradan aşılır herhalde, update programı hemen bir güvenlik yaması yükledi, birde Microsoft geforce ekran kartımı tanırken Microsoft LİfeCam VX3000 markalı kendi ürünlerini tanımıyor yazılımını kurduğumda ise video fonksiyonunu kullanamıyorum bilgisayarı resetliyor şu an sadece mikrofonla idare ediyoruz,AÇILIRKEN vistadan 7 saniye daha hızlı KAPANIRKEN 10 SANİYE DAHA HIZLI,Speech Recognition programını kullanırken aksanınız olursa daha iyi olur çünkü türkçe aksanıyla hiçbirşeye benzemiyor ama program güzel düşünülmüş temel komutlarda gayet güzel çalışıyor (open,delete,start,cancel gibi), birde masa üstündeki sayfa fazlalığında çalıştığınız sayfayı tutup salladığınızda diğer boştaki sayfalar kayboluyor tekrar salladığınızdageri geliyor, birde açtığınız dosyaları aşağı indirdiğinizde eskiden birbirine geçmiş gibi duruyoedu şimdi ise başlat çubuğundaki dosyaya toplanıyor ve istediğinizde ordan açabiliyorsunuz,başlat menüsü ise daha kullanışlı messenger açıkken başlattan çevrimdışı yada uygun durumunuzu ayarlayabiliyorsunuz, sticky notes özelliğide güzel bilgisayarınıza not ekleyip ekrana yapıştırıyorsunuz dalıp gitmeyin diye, Action Center bilgisayarınızdaki uyumsuzlukları bulup onları düzeltiyor yani denetim masasındada yeni fonksiyonlar var.
Sonuç olarak benim farkettiğm yenilikler, sorunlar bunlar final sürümü çıktığında bu sorunları aşarsa WİNDOWS 7 gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemi olur ben betada olsa kullanmaya devam edicem ama vistanın yanında vistayıda bir günde satmayalım :mrgreen:
SİZİNDE SORUNLARINIZ VARSA YENİLİKLER KEŞFETTİYSENİZ VE BUNLARA CEVABINIZ VARSA PAYLAŞIN

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bende yeni kurdum ve bence çok güzel.. vistadan sonra ilaç gibi geldi :D

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaç çeşit windows7 var anlamıyorum ya.
Bendeki build 7000 ama vista ultimatede olan sticky notes özelliği bunda yok :surprised:

performans ve kullanışlılık olarak vistayı da xpyi de 5 dakkada satmaya değer bence, ses kartı hariç tüm driverlarımı tanıdı. Kurulum süresi Xp den kısa.
Yeni başlat menüsü çok kullanışlı, bir tek çamaşır yıkamıyo, daha ne olsun.. :wassat:
Microsoft bu kez aşmış kendini Bill amcaya selam win7yle yola devam :whistling:

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
peki arkadaşlar ben build 7000 yarın kuracam.ama build 8000 veya daha gelişmiş betası çıktığı zaman onu nasıl yükleyeceğiz.o zaman tekrar mı kurmamız gerekiyor win7'yi.yok sa küçük yamalar halinde yüklememize izin verilecekm mi?

gokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar msn 9 ile login olabilen varmı? 8001012e hatası veriyor... firewallarıda kapadım ama nafile..

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Msn9 sorunsuz çalışıyor.
Akşamları 1-2 kez bağlantı kopuyor genelde..

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
daha kurmadım allah izin verirse yerel disk d yi yedekledikden sonra kuracağım

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
nadir de olsa takılmalar olduğu doğru
paint de dosya kaydederken aşırı ağırlaşıyo
firefox iki kez çöktü
avg antivirüs update yapamadım
ama bunların hepsi zamanla çözüldü
şu an tıkır tıkır çalışıyo

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlara tek tavsiyem
seven kurmadan önce sistemde kullandıkları herşeyin son sürüm vista driverlarını indirip hazır tutsunlar
kurulumda sorun yaşamazlar

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Windows 7'den resimler

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
3-4 Pencere açtığınızda hepsini tek seferde toplamak için, herhangi birinin başlığından tutup sallamanız yeterli ;)

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3-4 Pencere açtığınızda hepsini tek seferde toplamak için, herhangi birinin başlığından tutup sallamanız yeterli ;)

Evet bu özellik çok hoş olmuş, sallayınca hepsi alttaki tablara gidiyor, tekrar sallayınca da geri geliyorlar. ;)

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bendeki win7 sürüm 7000 (32 bit) sidebar seçenekleri arasında vistadayken kullandığım notlar sidebarı yoktu. Vistadan alıp windows7 için uyarladım.
İngilizce ve Türkçe vista ultimate ve Windows7 üzerinde çalışıyor bu haliyle, belki birilerinin işine yarar diye ekliyorum.

notlarmz5.jpg

Zipten çıkarıp çift tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Notes Gadget Download link: http://rapidshare.com/files/182254919/Notlar.zip

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bugün ben tekrar Microsoftun sitesinden indirip kurdum. ama ses kartı için kullandığım Vista sürücüsünü tanımadı. bu sürücü bu işletim sistemi ile uyumlu değildir gibisinden bir hata verdi. diğerlerini zaten kendisi tanıdı ama skystar2 sürücüsünü de tanıamayacağını varsayarak gerisin geri Xp ve Pardus'a dödüm :)

hasan23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben burda bişey sormak isterim bende win 7 kurdum çok güzel bende sürüm 32 bit. bu 64 ve 32 bit arasındaki farklar nelerdir tam olarak bana kabaca anlatabilirmisini?hangi daha iyi?

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sistemde bit sayısı ne kadar fazlaysa bilgisayar o kadar daha iyi ve hızlı çalışır. 64 bit lik bir sistem 32 bitten daha hızlı çalışır. bit aslında veri yolu demek. yolu ne kadar genişse o yoldan daha rahat geçersin değil mi? :)

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ek olarak 64 bit sistemleri kullanmak için 64 bit işlemci türüne sahip olmanız gerekmete...

hasan23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani bu aynı zamanda donanımımızla ilgi bi olay .ok. tşkler cavaplar için

eminsdrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birde 64 bitte bütün prograramlar çalışmıyor haricen kullandıgın yazılımlar varsa onlarda sıkıntı yaşayabilirsin 64 bite uyumlularını bulman lazım...

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
birde 64 bitte bütün prograramlar çalışmıyor haricen kullandıgın yazılımlar varsa onlarda sıkıntı yaşayabilirsin 64 bite uyumlularını bulman lazım...

Vista'da 32 bit uyumluluk modu vardı yanılmıyorsam. Aynısını daha da geliştirerek 32 bite uygulamış olabilirler.

Tabi bunu 64 bit Windows 7 kullanan arkadaşlardan öğrenirsek güzel olur.

hasan23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki işlemci 64 bit işletim sistemi 32 bit şu durumda çalışır mı?

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Win 7 64 bit kullanıyorum. Sorun çıkaran ve çalışmayan program olmadı. Sadece bazı sürücülerin 64 bir uyumlusunu bulmanız gerekebiliyor. Örnek olarak Bluetooth sürücüsü (Zaten onu da otomatik tanıyor). Çoğu driver da 64 bit uyumlu olarak veriliyor zaten. Programlarda herhangi bir sorun yok 32 bit bütün programlar sorunsuz çalışıyor...

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler RealCeday. Gayet aydınlatıcı oldu bu bilgi.

Reaksiyon puanı
0
arkadaşım, diğer arkadaşların söylediği ve genelde bilinenin aksine

>>32 bit vista sp1 >> 3,25 veya 3,5 gb değil 4gb ram destekler
>>64 bit vista sp1 >> 1-128 gb arasında ram destekler
(64 bitte ram kapasitesi, sürüme göre değişiklik gösterir)

Kaynak
http://support.microsoft.com/kb/946765

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
64 bit çok hızlı 5 dk lık pm3 leri 3 dakikada çalıp bitiriyor filmleride aynı hızla izliyorum 1,5 saatlik filmleri artık 1 saatte izliyorum süper bir gelişme bu 64 bite hayran kaldım

Reaksiyon puanı
0
Bana en çok haz veren ve hatta en önemli gördüğüm yenilik sistem geri yükleme olayında hangi programların ne tür etkileceğini gösteren bir sistem eklemiş olmaları.

eskiden eski bir tarihe geri döndüğümüzde neyle karşılacağımızdan emin olamazdık ama şimdi hangi programın nasıl etkileneceğin teket teker yazıyor.
bir de geri yükleme yapılsa da kalıntılar (boş klasörler gibi) kalıyordu. şimdi iste ilk kurduğum ana geri aldığımda gözlerime inanamıyorum gerçekten tertemiz:D